×

"AUTA" niezwykła książka bez tekstu

      My sięgamy po książki każdego dnia. Szczególnie teraz, gdy brakuje słońca, więcej czasu możemy poświęcić na wspólne czytanie. 
      Do naszej domowej biblioteczki już jakiś czas temu trafiła ta niezwykła książka wydawnictwa Babaryba. Pobudza wyobraźnię nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Za każdym razem odkrywamy w niej coś nowego. 
      Kupiłam AUTA po przeczytaniu krótkiej recenzji w jednym z dziecięcych miesięczników. Książka od samego początku zrobiła na mnie wrażenie. Duże, sztywne karty i zaokrąglone rogi są idealne i bezpieczne dla małych rączek. Przepiękne, żywe i kolorowe  ilustracje Stephana Lompa spodobają się nie tylko małym dzieciom, ale i starszakom.
AUTA jak sama nazwa wskazuje to zbiór przeróżnych pojazdów:  wyścigówki, koparki, straż, karetka, policja, rowery i motory. Wszystko dla małych miłośników maszyn.  

Nie jest to zwyczajna książka , w której mamy tekst i kilka obrazków.To są tylko obrazki z ogromem szczegółów. Kiedy my pierwszy raz otworzyliśmy AUTA opowiadałam Julkowi  historyjki, nazywając postacie  zgodnie z propozycją autora : Jeżyk Jurcio, Policjantka Kiki, złodziej Mops , Kotek Urlopek itp. Imiona naszych bohaterów są na końcu książki. To są jedyne teksty jakie tu znajdujemy. I nie potrzebujemy nic więcej.

             AUTA to doskonałe ćwiczenie na wyobraźnie, nie tylko dzieci , ale i rodziców, dziadków i wszystkich , którzy będą mieć je w rękach. Nie mamy gotowego scenariusza, sami tworzymy  historie, które możemy modyfikować na wiele sposobów.
Julek ogólnie bardzo lubi książki, ale ta szczególnie przypadła mu do gustu. Jest jedną z tych, do których często wracamy. Cieszy mnie to, że za każdym razem wynajduje coś nowego, za każdym razem szuka nowego bohatera i dla niego tworzymy opowiadanie. Czasem zachwyca go strażak, który gasi pożar, czasem pościg za złodziejem, a ostatnio podkopy krecików szukających toru wyścigowego. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Wydawnictwo Babaryba ma z tej serii jeszcze dwa tytuły : Na Budowie oraz Auto Moto. Zauroczona AUTAMI bez wątpliwości sięgne po kolejne publikacje.Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger