×

Szmaciane przyjaciółki na całe życie

     Chyba każda dziewczynka kocha lale. I każda dziewczynka ma przynajmniej jedną małą koleżankę w pokoju. Często laleczki są pierwszymi przyjaciółkami naszych pociech, to im się żalą, z nimi świętują swoje małe radości, z nimi tańczą, śpiewają i to je tulą do snu.
Przedstawiam Wam dziś wyjątkowe i niezwykle urocze szmaciane laleczki, stworzone przez Panią Agatę w domowej pracowni A-Gal.

     Miłośnicy niepowtarzalnych prezentów, rodzice którzy chcą sprawić swoim pociechom wyjątkowy upominek na całe życie śmiało powinni zajrzeć do pracowni A-Gal.
Piękne, materiałowe laleczki, kolorowe, niepowtarzalne, w unikalnych ubrankach, niektóre tradycyjne, inne nowoczesne, a niektóre zupełnie odmienne, jak na przykład Dollisie w zwierzęcych ubrankach.
Nie są to zwykłe lale, nie znajdziecie takich na półkach wielkich zabawkowych korporacji. Taka lala będzie przyjaciółką swojej właścicielki nie tylko w okresie dzieciństwa, ale na całe życie. Cudownie byłoby przekazywać sobie taką lalę z pokolenia na pokolenie.
Lale od samego początku do końca wykonane są ręcznie, każdy szczegół dopracowany jest z wielkim sercem i bijącą miłością do tego co powstaje. Bez wątpienia mogę powiedzieć, że tworzenie lal to wielka pasja Pani Agaty, którą widać przy każdej idealnie dopracowanej lalce. Maleńkie detale przykuwają uwagę, sprawiają że każdy kwiatuszek, guziczek czy tasiemka wydają się być przygotowane specjalnie dla swojej właścicielki.
Takie laleczki również doskonale prezentują się jako dekoracja dziecięcego pokoju. Jestem pewna, że każdy kto je zobaczy chciałby mieć przynajmniej jedną w swoim mieszaniu.
A-Gal tworzy lale dla mniejszych i większych nie tylko dziewczynek, ale i chłopców. 
W pracowni dostaniecie Dollitki, Dollisie, miniDollisie oraz niewielkie maskotki.
    Dollisie, to urocze lale, mające około 45 cm wzrostu. Ubranka uszyte z bawełnyi filcu sa integralną częścią laleczek. Sa to lale idealne do przytulania i kochania, bezpieczne dla maluszków ze względu na niewielką ilość guziczków, czy haftek. Myśle, że nie jedna mała mamusia chciałaby mieć w swoim wózeczku taka dziewczynkę. 

    Jedna z nowości A-Gal  - Dollisia w króliczym ubranku.
Z serii zwierzątkowych laleczek powstały też różowa świnka i jej przyjaciółka misiaczka.
      Dollitki, to większe, około 60 cm laleczki. To lale dla troszkę starszych dziewczynek. Włosy większości laleczek możemy czesać i upinać w różne stylizacje. Również ubranka możemy zmieniać. Każda lala oprócz podstawowej spódniczki, sukieneczki czy spodenek ma na sobie kurteczkę bądź płaszczyk. Ale to nie wszystko. Lale mają również torebeczki, kapelusze, czapeczki i inne akcesoria niezbędne małej damie. 
Oryginalny design i ciekawa tematyka lal zainteresują nawet najbardziej wymagające miłośniczki nietuzinkowych zabawek.
miniDollisie - to niewielki laleczki, które szczególnie przypadły do gustu mojemu synkowi. Mają około 25 cm, są idealne do małych rączek. Doskonałe do przytulania, bez problemu zmieszczą się w łóżeczku dziecięcym, w plecaczku czy torebeczce małej damy. To właśnie dzięki niewielkim rozmiarom nasz skarb może mieć zawsze przy sobie swoja ukochana lale. Każda laleczka ma czapeczkę i urocze ubranko, które można zdjąć i założyć inne.
Chciałabym pokazać Wam jeszcze jak powstają te wyjątkowe lale. 
Każda jedna wymaga ogromnego wkładu, serca i uwagi, dzięki czemu każda jest taka wyjątkowa.
Ciała lal uszyte są na maszynie z płótna bawełnianego, a elementy takie jak głowa, ręce czy nogi zszywane są ręcznie. 
Buzie lal naszywane są z filcu, haftowane lub malowane.
Włosy laleczek wykonane są z najlepszej jakości filcu, włóczki, sztucznego futerka, a w przypadku Dollitek to również kankekalon (sztuczne włosy).
      Jestem przekonana, że laleczki nie jedną osobę zachwyciły podobnie jak mnie. Chwytają za serce, ożywiają wspomnienia i sprawiają, że nawet my dorośli możemy znów choć na chwilę stać się dziećmi. Jeśli szukacie nietypowego prezentu, upominku na wiele wiele lat, to nie ma co się zastanawiać :) To jest strzał w dziesiątkę. 
Laleczki znajdzie na stronie A-Gal oraz na FacebookuCopyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger