×

Jedzie pociąg z daleka....

     Nie wiem czy wszystkie dzieci tak kochają pociągi i ciuchcie jak mój Julcio.
Od zawsze, od maleńkiego wszelkiego rodzaju kolejki robiły na nim ogromne wrażenie. 
Piosenki, wierszyki o ciuchciach są u nas na porządku dziennym. Kolejki drewniane, plastikowe, narysowane przez tatę i ta ostatnia - BabyLOKO puzzle to hity podczas zabaw z Juleczkiem. 
    BabyLOKO to propozycja Wydawnictwa MAXIM, łącząca zabawę z nauką.
Duże, kolorowe elementy razem złożone tworzą ponad metrowy cyferkowy pociąg.
Julek nie dawno nauczył się liczyć na paluszkach do 5 i dzięki tym puzzlom ćwiczy tę umiejętność.
Jeden wagonik składa się z trzech elementów, a jest ich pięć plus lokomotywa. W każdym wagoniku są zwierzątka z przyporządkowanymi cyferkami i charakterystycznymi dla tych zwierzątek dodatkami.
Jeden miś ma jeden miodek, dwie krówki - dwie szklanki mleka, trzy króliczki - trzy marchewki, cztery pieski - cztery kostki, pięć kurek - pięć jajek. Każdy wagonik odpowiada innej cyferce od 1 do 5. Julek liczy wagoniki, zwierzątka, naśladuje ich odgłosy, obrazowo poznaje cyferki. 
     Pomysłów na zabawę i naukę  jest wiele. Składanie puzzli,  dopasowywanie odpowiednich elementów ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i zdolności manualne dziecka.
Układając puzzle, Julek dużo dowiaduje się o zwierzątkach, np. że krowa daje mleko, przysmakiem królików są marchewki, czy że kury znoszą jajka.
     Uwielbiamy ciuchcie i uwielbiamy puzzle, dlatego ta propozycja Wydawnictwa MAXIM jest dla nas strzałem w dziesiątkę.
     A tych wszystkich, którzy chcieliby podarować takie puzzle swoim maluszkom, zapraszam do udziału w naszym konkursie z okazji Dnia Dziecka. Wśród nagród znajduje się gra BabyLOKO.


 Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger