×

Pierwsze spotkanie z Wydawnictwem Egmont

      Publikacje Wydawnictwa Egmont po raz pierwszy zagościły w naszym domu i od samego początku przypały do gustu Julkowi. Julcio uwielbia piłkę nożną, jak tylko mamy okazję wybieramy się na boisko i pod czujnym okiem taty kopie piłkę do wielkiej bramki.
Dlatego też ciekawa jego byłam reakcji na książkę Basia i piłka nożna.

     Basia i jej rodzina fascynują się piłką nożna i dzielnie kibicują przed telewizorem swojej drużynie. Dziewczynka cieszy się wspólnie spędzonym czasem z najbliższymi, mimo iż nie do końca rozumie fascynację piłką. Za to bardzo ciekawią ja karty z piłkarzami, które kolekcjonuje jej brat Janek.
Basia i piłka nożna to przyjemna, rodzinna opowieść o dziewczynce i jej zwykłych problemach. Z pewnością nie jeden z małych czytelników odnajdzie tu postać podobną do siebie. Ciekawa osobowość nie tylko Basi, ale również Janka i ich mamy daje mądrą lekcję małemu czytelnikowi.
Książka jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym, choć mój Julek również chętnie do niej zagląda. Myślę, że za jakiś może to być jedna z głównych lektur wieczornych.

Basię spotykamy się jeszcze w jednej publikacji Wydawnictwa Egmont  - Basia. Gdzie jest Kajetan? Jest to pomysłowy zeszyt przygotowany do twórczej pracy maluszka. Zważając na trzy kolory w książce: biały, czarny i czerwony, mogłoby się wydawać, że jest to zeszyt przygotowany dla niemowląt. Jednak kiedy przeglądamy kolejne kartki, szybko orientujemy się, że skierowany jest do starszych dzieci. Julek bardzo chętnie koloruje kartki książeczki, dorysowuje kropki biedronce i cętki lampartowi, razem wykonujemy proste zadania, część zupełnie po swojemu. Przy tych jakże kreatywnych pracach nie zapominamy o żółwiu Kajetanie, który gdzieś nam zniknął. Na szczęście po długiej przygodzie, podczas której poznajemy owady, ptaki, zwierzęta w ZOO, w końcu odnajdujemy Kajetana, żółwia Basi. Zachęcam Was do osobistego sprawdzenia, gdzie się ukrył. Basia.Gdzie jest Kajetan? to propozycja zachęcająca dzieci do poznawania świata i twórczej zabawy.

Koniki z szumińskich łąk.Wielka księga zadań to propozycja nie tylko dla pasjonatów jazdy konnej. Jest to zestaw kolorowanek i zadań rysunkowych dla nieco starszych dzieci.
Wydawnictwo Egmont proponuje dzieciom dużo kreatywnej, wesołej zabawy. Rebusy, labirynty, zagadki krzyżówki i zadania rysunkowe są dobra alternatywą na niepogodę, czy dłuższą podróż samochodem. Potrafią zająć dziecko nawet na kilkadziesiąt minut. Jest to ciekawy materiał do zainspirowania dziecka, pobudza wyobraźnię, a przy tym uczy. Jeśli dziecko interesuje się konikami, z książki dowie się wielu ciekawych faktów dotyczących życia swoich ulubionych zwierząt, pozna ubrania jeździeckie,czy dietę kucyków. Książeczka edukuje, inspiruje i bawi.Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger