×

Drewniane zabawki pobudzające wyobraźnię dziecka

     Zawsze kusiły mnie zabawki edukacyjne. Jako kochająca mama chcę wszystkiego co najlepsze dla mojego dziecka. A zabawki, na których napisane jest edukacyjne, powinny nie tylko podobać się dziecku, ale również czegoś je nauczyć. A przecież wszyscy chcemy mieć nie tylko szczęśliwe, ale i mądre dziecko.
Kupowałam najróżniejsze wynalazki. Niestety szybko przekonałam się, że nie wszystkie tego typu zabawki spełniają swoje role, nawet uważam, że nie wszystkie w ogóle nadają się dla dzieci.

     Ale znalazłam takie,  które sprawiają ogromną radość dziecku, a dodatkowo zachęcają do twórczego myślenia. Drewniane zabawki Wydawnictwa Epideixis.
Pobudzają wyobraźnię dziecka, zachęcają do twórczego myślenia i rozwijają  kreatywność.
I sprawiają ogromną frajdę dziecku. Podbiły serce Julcia i moje.

Stonoga Agata
Uwielbiamy nawlekanki.
Jak dotąd do nawlekania wykorzystywaliśmy sznurówki i patyczki. Nawlekaliśmy makaron, wycinanki i to co wpadło nam w ręce. A teraz mamy fantastyczna zabawkę Stonogę Agatę.
18 krążków, sztywny gumowy sznurek i kostka z kolorowymi kropkami razem tworzą barwną, kreatywną nawlekankę.
Wyraziste, żywe barwy zachęcają do zabawy, a dziecko uczy się rozpoznawania i rozróżniania kolorów, ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację.
Julek rzuca kostką dołączoną do gry, a następnie nawleka krążek w wylosowanym kolorze.
Kiedy bawimy się razem,  z zainteresowaniem śledzi ruchy kostki i cierpliwie czeka na swoją kolej. Nawlekamy tak długo, aż Stonoga będzie według synka gotowa. Czasem jest gotowa przy 5 krążkach, wtedy jest to dziecko Stonogi, a przy 18 elementach mamy dorosłą Agatę.

Podczas zabawy Juluś decyduje jak długa będzie Stonoga, w jakim zestawieniu i kombinacji kolorystycznej.
Krążki i kostkę możemy wykorzystać jeszcze do wielu zabaw. Wszystko zależy od wyobraźni i pomysłów dziecka.


Drążki edukacyjne
To jeszcze jedna zabawka wspomagająca rozwój kilkulatka.
6 drewnianych drążków, 40 kolorowych klocków w różnych kształtach, podstawka na drążki i plansze z przykładowymi konstrukcjami tworzą fantastyczny zestaw edukacyjny, rozwijający kreatywność i zdolności manualne dziecka.


Drewniane elementy, w żywych kolorach przyciągają wzrok, uczą spostrzegawczości, odróżniania kolorów i kształtów.


Początkowo układaliśmy klocki na drążkach według wylosowanego schematu. Teraz Julcio najczęściej bawi się po swojemu. Segreguje elementy według takich samych kolorów lub kształtów. Czasem są tylko kule, krążki czy walce, a czasem same zielone i pomarańczowe kształty. To co pojawi się na drążku zależy tylko od dziecka, jego pomysłów i wyobraźni. Ostatnio stawiamy też wieże z klocków i za każdym razem powstaje coraz to wyższa budowla. A kiedy klocki się przewracają śmiech Julcia słychać na klatce schodowej. 
Juluś wykorzystuje zabawkę na różne sposoby, nie tylko te z instrukcji. Drążki są jego pałeczkami, którymi uderza w bębenek, przeszkodami dla samochodów, a krążki czasem pełnią rolą warzyw i ciasteczek, którymi karmi swoje pluszaki. 
Zabawą steruje tylko wyobraźnia pomysłowość maluszka. A tak jak sami wiemy jest nieprzewidywalna. 

 Jeśli szukacie cennej zabawki, sprawiającej radość dziecku, rozwojowej i kreatywnej, jeśli szukacie pomysłu na prezent dla malucha, koniecznie zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa Epideixis. Znajdziecie tam Stonogę Agatę, Edukacyjne drążki, a także inne rozwiązania dla dzieci w każdym wieku. 
6 komentarzy:

 1. Widziałam te zabawki w sklepie. Rzeczywiscie sa ciekawe. Stonoga nie jest droga i moge sobie na nią pozwolic, ale drążki to dość spory koszt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrząc na jakość wykonania zabawek (która nie ma sobie równych) mamy pewność, że zabawki posłużą na długo. Drążki zainteresują dwulatki, a nawet dzieci w wieku szkolnym. Zabawa nimi może trwać kilka lat, oczywiście z przerwami, żeby się dziecku nie znudziły.Myślę, że warto wydac nieco więcej na zabawkę, ktora posłuży dziecku na dłużej :)

   Usuń
 2. Te zabawki są genialne. Sama kupiłam córce i bardzo lubiła się bawić, a wiem że drewniane zabawki są zdrowe i nie tylko mojej córce będą służyć, ale także innym dzieciom którym je później podaruje. Ja sama kupuję w http://bobomio.pl/zabawa-i-nauka/zabawki-drewniane i jestem zadowolona z jakości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, takie zabawki mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Drewniane zabawki nie mają sobie równych.

   Usuń
 3. Szukam i szukam takich koralików i żadne mnie jeszcze nie przekonały, nawet te z Melissa & Doug, a tu proszę jaka fantastyczna gąsienica :-) Tę na pewno kupimy, dzięki!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger