×

Zabawki zachęcające do kąpieli

     Julek od zawsze uwielbia kąpiele. Mógłby siedzieć w wannie pół dnia, pluskać się, wygłupiać i "pływać" po swojemu. Kiedy już zdecyduje się wyjść z wanny, woda zazwyczaj jest zimna, a paluszki odmoknięte i pomarszczone.Pytacie często o zabawki kąpielowe, o sposoby na zachęcenie dziecka do kąpieli, ponieważ nie każdy ma tak łatwo jak my. Mimo, że nigdy nie musiałam się głowić, jak zachęcić Julcia do wejścia do wanny, umycia się, to nie rezygnowałam z zabawek kąpielowych.
Kąpiel to nie tylko obowiązek, rytuał przed snem. To także fantastyczna zabawa, która daje synkowi mnóstwo frajdy.
     Julcio w wannie ma różne zabawki : kubeczki do przelewania wody, rybki, gąbeczki, wiaderko, a nawet łopatkę. A naszą najnowszą zdobyczą są kolorowe puzzle kąpielowe Meadow Kids oraz zestaw do budowania piankowej łodzi podwodnej.

     Puzzle kąpielowe, to zestaw ponad dwudziestu elementów, z których można stworzyć dziewięć zwierzątek. Każde zwierzątko składa się z trzech części.
Wykonane z pianki elementy, pod wpływem wody przyczepiają się do wanny, a także płytek.
Dziecko wcale nie musi tworzyć zwierząt według schematów. Juluś lubi się wygłupiać i gdy na przykład połączy głowę lwa z tułowiem strusia, jego śmiech nie ma końca. Zabawka rozwija malucha i  zdecydowanie pobudza jego wyobraźnię.

      Jeszcze jedna zabawka kąpielowa to zestaw piankowych elementów do budowy łodzi podwodnej oraz dodatków jakimi są rybka, gwiazda i delfin.
Łódka po złożeniu, które jest banalnie proste, unosi się na wodzie i wraz piankowymi dodatkami umilają kąpiel maluszkowi.
     Jeśli zastanawiacie się co może zachęcić małego buntownika do kąpieli, to polecam te zabawki. Są lekkie, bardzo kolorowe, kreatywne i bezpieczne dla maluszka.

My kupiliśmy je u producenta Meadow Kids - są też na Facebooku, ale myślę, że w naszym kraju również można je dostać.


2 komentarze:

  1. Bardzo ładne a przy okazji edukacyjne! nam się już znudziły nasze i szukamy nowych inspiracji, dzięki!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Te są naprawdę świetne. Nie nudzą się i sprawiają dużo radości :)

      Usuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger