×

Lalki- przyjaciółki WeGirls. W poszukiwaniu dobrych wzorów i prawdziwych autorytetów.

     Kto jest autorytetem dla dzisiejszych dziewczynek? Piosenkarka? Aktorka? Mistrzyni olimpijska? A może ich własna mama? Pobawmy się w realny świat, bo jest fascynujący!


     Nowa polska marka WeGirls  to długo oczekiwana odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy chcą dla swoich dzieci zabawek rozwijających, mądrych, niosących ze sobą treść i prawdziwe wartości.  Na stronie internetowego sklepu WeGirls możemy zobaczyć lalki, które wyglądają jak prawdziwe dziewczynki – jak ich małe przyjaciółki.
     Buzie lalek są uśmiechnięte, naturalne, niektóre z nich maja piegi lub noszą okulary. Lubią swobodne ubranka i wyposażone są w niezwykle zabawkowe akcesoria, które pozwalają bawić się zarówno w przyjęcie dla przyjaciółek czy teatr, jak i sport – jazdę konną albo turniej tenisowy. 
   WeGirls to świat zabawy stworzony specjalnie dla dziewczynek – przestrzeń rozwoju. To coś więcej niż lalki, moda, czy edukacyjne gry komputerowe. To także  rozwijające książki – autorskie serie specjalnie dla dziewczynek. Unikalne serie literackie WeGirls sprawiają, że zabawa lalką nie nudzi się dziewczynce, gdyż dostarcza jej ciągle nowych pomysłów i… właśnie tak – inspiracji! Lalka – przyjaciółka, bohaterka książek niesie ze sobą historię… opowiada o przygodach, których można doświadczyć w realnym świecie i o tym, że największa przygodą jest zrobić coś dobrego. Dla innych, dla świata, dla zwierząt lub środowiska. Ta niezwykła lalka wciąga dziewczynkę do zabawy i uczy ją poznawać świat i lepiej rozumieć samą siebie. Na tym właśnie polega innowacyjność firmy WeGirls – pozornie tradycyjna zabawka staje się sposobem na rozwijanie wyobraźni i aktywności dziecka.  Czy dziewczynki nie marzą o tym, by wraz z przyjaciółkami ratować świat, pomagać zwierzakom i rozwiązywać zagadki detektywistyczne? Seria książek WeGirls „Klub Dziewczyn Świata”  ożywia lalki i czyni je prawdziwymi bohaterkami.  Małe czytelniczki mogą wraz nimi przeżywać przygody i uczyć się cenić autentyczne wartości.  Co to za wspaniały zespół! Odpowiedzialna Monika, ciekawa świata Weronika, twórcza i nieco szalona Nina, romantyczna i empatyczna Sara - to atrakcyjne, współczesne wzory dla dziewczynek. To przyjaciółki, jakich każdy rodzic pragnie dla swoich dzieci.  Czytanie o przygodach tego zadziwiającego Klubu Dziewczyn Świata  dodaje dzieciom pewności siebie i ośmiela je w relacjach z rówieśnikami.  Dla rodziców jest to realna pomoc w wychowaniu i taki był właśnie cel WeGirls - firmy z misją. Nowa polska marka chce, współpracując z rodzicami, wychowywać aktywne, pewne siebie i szczęśliwe dziewczynki. I uczy je wrażliwości i otwartości. Pomaga im odnaleźć się współczesnym świecie, rozpoznać autentyczne wartości i myśleć w niezależny sposób. Nietypowa seria poradnikowa –adresowana specjalnie do dzieci – „To całkiem łatwe" - pomaga radzić sobie z codziennymi problemami i wyzwaniami. Tak samo jak rozmowa z mamą – najlepszą przyjaciółką i najważniejszym wzorem. To idealne książki do czytania razem z dzieckiem, książki , które dostarczają rodzicom tematu do ważnych rozmów. „Jak znaleźć prawdziwych przyjaciół” to poradnik o przyjaźni  przeznaczony raczej dla dziewczynek, które weszły już w wiek szkolny, kiedy to nawiązywanie i utrzymywanie dobrych relacji z rówieśnikami nabiera ogromnej wagi. 


   Druga książka z serii „Odkrywaj swoje talenty i spełniaj marzenia” wprowadza postać, która może się stać prawdziwym autorytetem dla współczesnych dziewczynek. Nie jest to celebrytka, ani księżniczka. To prawdziwa osoba – realny wzór. Mistrzyni olimpijska, najsłynniejsza polska florecistka, Sylwia Gruchała także była kiedyś dziewczynką i w tej książce opowiada małym czytelniczkom fascynującą historię swojego życia. Możemy poznać ją z czasów gdy jej pasje i marzenia dopiero się kształtowały. To przykład , że warto marzyć, ale także konkretna lekcja konsekwencji i wytrwałości. Bo tego właśnie wymaga spełnianie swoich marzeń.
   Lalka-przyjaciółka „rośnie i rozwija się” wraz z dziewczynką. Każda nowa książka, nowe ubranka i akcesoria dostarczają inspiracji do rozwijającej zabawy. 


    We Girls mówi dziewczynkom, że mają wpływ na rzeczywistość i zachęca je do robienia dobrych rzeczy. Pokazuje jak małe przyjemności i zwyczajne zainteresowania mogą przerodzić się w wielkie pasje. Wprowadzając niezwykłe akcesoria jak wózek inwalidzki dla lalki uczy tolerancji dla odmienności i rozwija wrażliwość. 

     To właśnie docenił Komitet Ochrony Praw Dziecka wyróżniając lalkę WeGirls w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku.
Jeśli jeszcze szukacie prezentu na urodziny, imieniny, wyjątkowe okazje, lalka Wegirls będzie doskonałym pomysłem, który będzie cieszył małą dziewczynkę przez wiele lat.

     A specjalnie dla Was - czytelników Dziecięcych Inspiracji sklep WeGirls przygotował zniżkę na zakupy :)3 komentarze:

 1. Kamila Bognarowska21 sierpnia 2015 09:54

  Przepiękne te lale :) A sama inicjatywa jest bardzo szlachetna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne te lalki :) Sama chciałabym cofnąć się do czasów swojego dzieciństwa i pobawić się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę książeczkę o przyjażni - naprawdę mądra i pouczająca książka. Kto jest przyjacielem, czego można oczekiwać od przyjaciela, a czego nie, co można robić a czy na pewno dobre jest robienie czegoś innego, jakie to może wywołać uczucia. Dla 7 letniej córki - była zaczytana.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger