×

Nocnik turystyczny doskonały nie tylko w podróży

     Rezygnacja z pieluch to temat, którego długo się bałam. Dość wcześnie kupiliśmy nocnik i stopniowo oswajaliśmy z nim synka. Kiedy skończył dwa latka zrozumiał do czego służy przedmiot, który wcześniej zakładał na głowę i traktował jak kosz na zabawki. Nagle odpieluchowanie stało się łatwe i przyjemne. Kiedy pojawiły się pierwsze sukcesy wydawało się, że to koniec tematu. Jednak okazało się, że jeszcze kilka wyzwań na nas czeka. Bo o tyle jak łatwo jest w domu, czy u dziadków, kiedy pod ręką mamy nocnik, tak trudniej jest podczas dłuższych wyjść z domu.

     Jak sobie poradzić podczas wyjazdów, czy nawet wyjść do galerii handlowej. Oczywiście są na to sposoby, znane i wykorzystywane od lat jak na przykład wysadzanie malucha w powietrzu. My jednak znaleźliśmy inne rozwiązanie i z chęcią Wam się pochwalę.
     Składany nocnik turystyczny Potette Plus, zakupiony w sklepie Ekomaluch - to nocnik i nakładka sedesowa w jednym. 
    Dzięki składanym nóżkom możemy wykorzystać go w sposób najbardziej odpowiedni dla dziecka. Rozłożone nóżki sprawiają, że jest to nakładka na toaletę, natomiast złożone przyjmują formę tradycyjnego nocniczka, może nieco mniejszych rozmiarów.
    Potette Plus jest niewielkich rozmiarów, zapakowany w woreczek i złożony  zajmuje niewiele miejsca, bez problemu mieści w torbie, w którą pakuję rzeczy dla Julka. 
     Pierwszy raz użyliśmy go w toalecie w restauracji, gdzie synek mógł załatwić swoje potrzeby swobodnie i przede wszystkim higienicznie.  A  podczas ostatniego wakacyjnego wyjazdu nocnik był wykorzystywany wielokrotnie w najróżniejszych miejscach .
Korzystamy z niego :
- w podróży – w toalecie restauracyjnej  czy na stacji benzynowej, gdzie zazwyczaj warunki higieniczne nie zachęcają do korzystania z toalety – rozkładamy nóżki i mamy nakładkę sedesową
- kiedy wybieramy się na dłuższe zakupy pakuję nocnik to torby i mam pewność, że gdy synek zawoła, będzie mógł higienicznie skorzystać z toalety
- kiedy nie mamy po drodze toalety – na najbliższym parkingu rozkładamy nocnik, zakładamy na niego jednorazowy woreczek  i pozwalamy maluszkowi swobodnie załatwić potrzeby.

     Jeśli  szukacie rozwiązania, które sprawi, że Wasze dziecko bedąc poza domme, swobodnie i w odpowiednich warunkach higienicznych będzie mogło załatwic swoje potrzeby z czystym sumieniem polecam ten nocniczek. My bez niego już nie wyjeżdzamy :)
     Nocnik turystyczny Potette Plus, kupicie w sklepie Ekomaluch za 64,99zł, natomiast wkłady jednorazowe do nocniczka za 39,00zł (30 szt) i 18,90zł (10 szt). 

3 komentarze:

 1. Wielkie dzięki !!! Właśnie się wybieramy na wczasy z Kają i głowiłam się jak sobie poradzimy z siusianiem. Nocnik jest mega!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś mi kiedyś o nim mówił i nie mogłam znaleźć. Fajne rozwiązanie. Zmieści się do damskiej torebki ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do listonoszki nie :) Ale do wiekszej torby, mieszczącej A4 zdecydowanie tak :)

   Usuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger