×

Hulajnoga Rapid- świetny sposób na wspieranie aktywności fizycznej przedszkolaka !


     Ruch to zdrowie - to jest oczywiste. Myślę, że wszyscy wiemy jak waży jest w prawidłowym rozwoju najmłodszych. Dzieci potrzebują go tak samo jak jedzenia czy powietrza. To właśnie poprzez aktywność fizyczną mają możliwość poznawania własnego ciała, własnych możliwości, pokonywania barier i rozwoju wiary we własne możliwości. Ruch wzmacnia i hartuje organizm, poprawia sprawność fizyczną, a także korzystnie wpływa na kondycje psychiczną i rozwój umysłowy nie tylko najmłodszych, ale nas wszystkich! Stwarzajmy naszym dzieciom okazję do rozładowania nadmiarów energii, czerpania radości ze sportu i  podtrzymujmy naturalny nawyk poruszania się.
     Dzieci posiadają naturalną potrzebę poznawania świata. Kiedy maluszek zacznie raczkować, później chodzić, warto rozwijać i pobudzać w nim tę chęć właśnie poprzez aktywność fizyczną. Co możemy zrobić? Spacery, gra w piłkę, zabawy na placu zabaw to tylko jedne z pomysłów. 
     My postanowiliśmy pójść dalej i pokazaliśmy Julkowi hulajnogę. Początki nie były łatwe, musiał  zrozumieć na czym polega zabawa, ale wystarczyły dwa dni, aby odkrył radość korzystania z niej. Już teraz, po miesiącu jazdy na hulajnodze Rapid , mogę stwierdzić, że mój trzylatek całkiem dobrze opanował jazdę,  próbuje nawet zjeżdżać z rampy na Skate Parku. 


Hulajnoga ćwiczy w nim umiejętność utrzymania równowagi, nawet na nierównej powierzchni, szybkiego reagowania na przeszkody, a także uświadamia poczucie prędkości i panowania nad swoim ciałem.
To także ciekawy sposób na spotkania z innymi dziećmi, zabawy na świeżym powietrzu, budowanie relacji z rówieśnikami.


Aby jazda na tym sprzęcie sprawiała dziecku radość, rozwijała sprawność fizyczną i była bezpieczna, należy wybrać odpowiednią hulajnogę. Julek jeździ na modelu Rapid od Kidz Motion i póki co jesteśmy zadowoleni z wyboru :)


Najważniejsze cechy hulajnogi Rapid :
- Jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat,
- Lekka i solidna konstrukcja ( do 65 kg ),
- Poruszanie się na niej jest wyjątkowo płynne, stabilne i bezpieczne, a nauka jazdy niezwykle prosta,
- Unikalny mechanizm sterowania (balans ciałem lewo-prawo),
- Trzy poziomy regulacji wysokości drążka kierowniczego  (73cm,77cm ,81cm) oraz możliwość jego wyłożenia,
- Antypoślizgowy, stabilny podest zapewniający odpowiednią przyczepność,
- Wytrzymały hamulec.
Jej intensywna kolorystyka, kolorowe kółka i ciekawy design zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, a wytrzymałe, poliuretanowe kółka oraz wysokiej jakości łożyska sprawiają, że jazda na hulajnodze Rapid jest wyjątkowo płynna i komfortowa. 

O czym należy pamiętać :
Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka jest najważniejsze i to naszym obowiązkiem jest o nie zadbać. 
Pamiętajcie, że kask jest obowiązkowy, nawet jeśli maluch dopiero uczy się jeździć na hulajnodze. Nie zostawiajcie też nigdy dziecka samego, niech zawsze będzie przy nim opiekun, który dopilnuje by maluszek nie oddalił się, czy pomoże wstać po upadku. 

4 komentarze:

 1. Super sprawa z hulajnogą.Nie sądziłam, ze juz tak małe dzieci dadzą radę. Piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze niespelna trzylatki po kilku dniach opanowały hulajnogi :)

   Usuń
 2. Piekne zdjecia. Rower, hulajnoga, deskorolka to super wspieracze aktywności dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy. Rzeczywiście, to doskonały pomysł na aktywność dla malucha,a przy tym ile frajdy :)

   Usuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger