×

Nasza pierwsza drewniana kuchnia


   Zawsze zabierałam Julka do kuchni kiedy byliśmy sami w domu, a ja musiałam coś przygotować. Początkowo tylko się przyglądał. Z czasem zaczął być bardziej aktywny, a ja zaczęłam stopniowo angażować go do swojej pracy. Dziś już naprawdę wiele potrafi i zabawa w kuchni sprawia mu dużo radości. Przygotowując kruche ciasto zawsze daję mu kawałek, który on sam ugniata, wałkuje i wykraja dowolne kształty. Tłucze kotlety, rozbija jajka i „pomaga” przy zmywaniu naczyń. Co z tego, że pracy mam nieco więcej, bo trzeba pościerać wodę z płytek, rozlany płyn do mycia i poprawić naczynia. Dziecko ma tyle radości, tyle się uczy, że jestem gotowa to znieść :)
    Niedawno przyszła do nas nowa „zabawka”, a w zasadzie nowy mebel. Przepiękna, w całości wykonana z drewna kuchnia Wooden Toys, stanęła w Julka pokoju. Wcale nam nie przeszkadza jej kolor. Kuchnia jest różowa, ale jeszcze tylko przez chwilę. Kupiliśmy farby, okleinę i wkrótce zabieramy się do pracy. Nowa kuchnia będzie pasowała do pokoju Julka i będzie zdecydowanie bardziej chłopięca. Jak tylko ją zmienimy, pochwalimy się efektem pracy.
   Póki co, zabawa w różowej kuchni w niczym nam nie przeszkadza i doskonale się nią bawimy.
   Drewniana kuchnia jest odpowiednim prezentem zarówno dla chłopca jak dziewczynki. To nie tylko dobra zabawa, ale także fajny sposób na odgrywanie ról, zabawę w dom, wcielanie się w role dorosłych i poznanie domowych obowiązków.
 Julcio myje warzywa, obiera je i gotuje pyszną zupę. Zerka na zegar i kontroluje czas gotowania potraw. Do herbatki wyciska cytrynę, a całość podaje na zielonym spodeczku. Na talerzyku układa kawałek ciasta czekoladowego i wspólnie delektujemy się jego smakiem. Następnie wszystkie naczynia dokładnie myje, osusza i odkłada na półkę. Jeszcze kilka lat i zaproszę go do aktywniejszego działania w naszej prawdziwej kuchni, jestem pewna, że będzie moim najlepszym pomocnikiem :)
       Kuchnia Wooden Toys, wyposażona jest we wszystkie potrzebne elementy. Ma wyjmowany zlew, kran, szafki, półeczki, palniki, obracające się pokrętła i zegar. Jest nawet rękawica, chroniąca rączki przed oparzeniem, patelnia, garnuszek i przybory przydatne podczas gotowania. Na półeczkach postawiliśmy filiżanki, a w szafeczkach mieszczą się warzywa, owoce i pieczywo.
     Kuchnia jest duża (60x30x100) i dla mojego dość wysokiego trzylatka rozmiarowo wręcz idealna, a dodatkowo może się przy niej bawić kilkoro dzieci. Jest mocna, stabilna, nie chwieje się i nie przewraca. 
     Odkąd stanęła w naszym mieszkaniu, nie ma dnia, żeby Julek nie bawił się w gotowanie. To dobry pomysł na prezent urodzinowy, świąteczny, a także bez okazji :)Radość dziecka jest gwarantowana.
    Kuchnię Wooden Toys, dokładnie taką jak nasza znajdziecie na allegro - TUTAJ. Zachęcam też do odwiedzenia profilu na Facebooku, gdzie będą pojawić się nowości Wooden Toys. 
2 komentarze:

  1. Jestem z grupy "Wyzwanie ..." i żałuję, że wcześniej nie znałam tego bloga ! :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger