×

Play Mais - kolorowe chrupki do kreatywnej zabawy

     Jeszcze jedna propozycja na plastyczną, kreatywną zabawę – Play Mais. Są to elementy podobne do chrupek kukurydzianych, wyglądem przypominają popularne Flipsy, tylko są bardziej kolorowe i przeznaczone do zabawy, nie do jedzenia.
     Julek zatopił rączki w kolorowych chrupkach, dotykał, przebierał, wąchał je. Samo poznawanie chrupek było dla niego nowym, niezwykle interesującym doświadczeniem. Na szczęście Julcia nie kusi smakowanie chrupek, jednak, gdyby się pokusił i spróbował, wiem, że mu nie zaszkodzą.
     Stworzone ze skrobi kukurydzianej i barwników spożywczych są bezpieczne dla dziecka i wcale nie smakują tak dobrze jak wyglądają. Moim zdaniem są wręcz niezjadliwe.
    Kolorowe chrupki Play Mais, odrobina wody i wyobraźnia maluszka stworzą niezwykle kreatywne prace.  Przygotowałam miseczkę z odrobiną wody, ale szybko zamieniłam ją na gąbeczkę nasączona wodą. Dziecku jest wygodniej, chrupki nie rozpływają się, a ja mam mniej sprzątania.
    Pierwszą pracą Julcia z tym zestawem był słoń. Przyklejał chrupki w swoim ulubionym, niebieskim kolorze na gotowym szablonie i tak powstało jego pierwsze dzieło z Play Mais.
     Później wspólnie lepiliśmy ludziki, kwiatki, drzewa i zwierzęta. Powstała cała rodzina, dla której stworzyliśmy też dom i samochody.
      Play Mais nie tylko rozwija wyobraźnię dziecka, ale pomaga ćwiczyć jego zdolności manualne. Play Mais łączą się za pomoca wody i mogą przybierać dowolne kształty. Możemy je ciąć, zgniatać, formować, dowolnie kształtowac za pomocą dłoni. Dziecko stworzy dowolny kształt, postać czy budowlę bez najmniejszych problemów, a z ogromną przyjemnością. 
   Możliwości zabawy jest wiele. Możemy korzystać z gotowych szablonów, przykładowych wzorów, a przede wszystkim realizować własne pomysły. To zabawa na długi czas, idealna na jesienne i zimowe popołudnia, a także doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu z maluszkiem. 
Jeśli i Wy chcielibyście spróbować zabawy z Play Mais, zachęcam do odwiedzenia sklepu Kreatywne Maluchy, w którym znajdziecie dużo chrupkowych zestawów, które z pewnością zachwycą Wasze pociechy.


1 komentarz:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger