×

Kolorowa kolejka dla całej rodzinyMyślę, że kolejka jest jednym z obowiązkowych elementów, jakie powinny znaleźć się wśród chłopięcych zabawek. A nawet nie tylko chłopięcych. Jestem przekonana, że sprawi tak samo dużo radości dziewczynkom i rodzicom :) 
     Julek swoją pierwszą kolejkę dostał w zeszłym roku pod choinkę. Zrobiła na nim duże wrażenie i myśle, że od razu pokochał wszelkiego rodzaju ciuchcie, pociągi i kolejki. Czasem zastanawiam się, czy każdy chłopiec ma to we krwi :) 


    Od miesiąca bawimy sie nowym zestawem BIGJIGS z elementami wsi ze sklepu Edukatorek. Zestaw składa się z 50 elementów, wśród których znajdują się tory, lokomotywa, wagony, samochodziki, przejazd kolejowy oraz tunel. Są też mieszkańcy wioski, domki, w których mieszkają, przystanek, na którym czekają na pociąg, jezioro i drzewa. Zabawa kolejką pochałnia nas na bardzo długo. Pierwszy raz razem ułożylismy tory wspólnie, według instrukcji z obrazka. Każde kolejne podejście do zabawy to nowa konstrukcja, za każdym razem inna, stworzona tylko i wyłącznie wyobraźnią Julka. Synek sam wymyśla trasy dla swoich pojazdów, buduje coraz bardziej kreatywne konstrukcje, czasem nie lada wyzwania dla pojazdów. Pomysłów na zabawę ma bardzo dużo. Ustawia przeszkody na torach i niecierpliie czeka co sie wydarzy, zabiera mieszkańców wioski z przystanku, zbiera jabłka z drzew, wciela się w najróżniejsze role.
    Edukatorek  oferuje różnego rodzaju zestawy kolejek i dużo dodatkowych elementów do nich. My zdecydowalismy się jeszcze na małą parowozownię, w której odpoczywają pociagi po długiej trasie. Mamy też lokomotywę na baterie, z magnesem dzięki któremu doczepimy do niej wagoniki. Lokomotywa sama ciągnie wagoniki i porusza się po torach.
    Julcio kiedy jest zmęczony potrafi położyć sie na dywanie i tylko leżeć i patrzec na poruszający się pociag. Nie minutę, dwie, czy pięć, ale o wiele dłużej. Nawet raz zdarzyło się, że tak zasnął :) Dzięki popołudniowej drzemce synka, ja miałam chwilę dla siebie i wtedy zauważyłam w kolejce coś więcej niż tylko zabawę:)
     Zarówno tory, pociag, jak i wagoniki są kompatybilne z elementami z innych zestawów kolejkowych. My używamy też takich z Lidla, Brio czy Ikei. Julek łączy elementy, wymienia je, powiększa tory i bawi się tak godzinami :)

     Kolejki BIGJIGS to doskonały, ponadczasowy prezent da mikołajki czy pod choinkę. Sprawi frajdę chłopcom, dziewczynkom, a także rodzicom. Nam pozowoli cofnąć się do czasów dzieciństwa, a dziecku sprawi dużo radości ze wspólnej rodzinnej zabawy. 
    Ten i wiele zestawów do wesolej i kreatywnej zabawy znajdziecie w sklepie Edukatorek.pl


2 komentarze:

  1. To taki rodzaj zabawki, któy zawsze bedzie interesował dzieci :) Pamiętam kolejki mojego brata przy których jadł, spał i odbrabial lekcje, wracaja wspomnienia z dzieciństwa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy inna kolejkę, też z Edukatorka. Jest kompatybilna ze wszytskimi innymi ajkie posiadamy :) I kochamy ja wszyscy :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger