×

Zwariowane Zęboszczotki rozbawiają do łez

        Do naszej biblioteczki trafiła nowa pozycja Wydawnictwa Babaryba, które od zawsze uwielbiamy. Do niedawna byłam przekonana, że Zęboszczotki to książka opowiadająca o myciu zębów, o tym, dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej i jak zachęcić dziecko do tej czynności. Jakie było moje zdziwienie kiedy otworzyłam ją i przekonałam się co kryje w środku.


     Moja pierwsza myśl na temat Zęboszczotek? To jakieś istne szaleństwo ! . Przewracałam z Julciem kolejne kartki książki, coraz bardziej zaskakujące i coraz bardziej zabawne, a uśmiech nie znikał z naszych twarzy. Do dziś zastanawiam się, co autorzy Pittau&Gervais mięli w głowach tworząc Zęboszczotki, ja bym nigdy na takie wariactwo nie wpadła :)
       To bardzo prostka książka z kolorowymi rysunkami szczoteczek do zębów. Ale to nie są zwykłe szczotki, znacznie różnią się od tych, które posiadamy w łazienkach. Czy zastanawialiście się kiedyś czym myją zęby strażacy, czy elektrycy? Albo jakich szczoteczek używają osoby z bardzo szerokim uśmiechem czy szczerbate? Tu znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Odpowiedzi Was zaskoczą i zapewne rozbawią.
      Myśląc o książce, nie pomyliłam się na pewno z jednym – Zęboszczotki zachęcają do mycia zębów. Julek zawsze tę czynność przekłada na później, zawsze ma coś ważniejszego do zrobienia  :) Teraz kiedy wołam go do łazienki, a on odpowiada Później, albo Za chwilę, Mamo, proponuję mu, aby wybrał sobie z książki szczoteczkę, którą chciałaby umyć swoje ząbki. Wtedy on mówi, że chce tylko swoją szczoteczkę i szybko przybiega do łazienki :) Nie chce ani szczoteczki ze schodkami, ani szczoteczki dla dzidziusia, a nawet nie interesuje go szczotka budowniczego. Wybiera swoją,  klasyczną szczoteczkę i właśnie nią chętnie myje ząbki.
      Zęboszczotki to naprawdę zwariowana pozycja WydawnictwaBabaryba. Zabawne obrazki pobudzają wyobraźnię  nie tylko dziecka, ale i nas dorosłych. Mając książkę w dłoniach pękamy ze śmiechu, przy okazji poznawania specjalnych szczoteczek używanych przez krokodyla, bliźniaków, a nawet kwiaciarza.
      Wydawnictwo Babaryba znamy od dość dawna, a jego pozycje książkowe są u nas prawdziwymi hitami. Wspaniałe jednak jest to, że Babaryba stale nas zaskakuje i już się zastanawiam co będzie w kolejnym tytule do którego sięgniemy :)2 komentarze:

  1. Ciekawa książka, myślę że moim synom też by się spodobała :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Julek pęka za śmiechu kiedy ma ją w rączkach :)Jest to jedna z niewielu książeczek, które tak go bawią :)

      Usuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger