×

Biblioteczka w pokoju dziecka

Kiedy tylko wracam z pracy Julek już czeka na mnie z wybraną na popołudnie książeczką. Uwielbiamy wspólnie czytać, oglądać obrazki, poznawać nowych bohaterów i ich historie. Nasze dziecięce zbiory książkowe są naprawdę duże. Począwszy od historyjek obrazkowych, wierszyków, po piękne, niezwykle wartościowe opowiadania. Mamy też książeczki kreatywne, zachęcające do nauki i twórczej zabawy. 


Ogromnie cieszy mnie, że Julcio tak lubi książki. Nie ma poranka, popołudnia, czy wieczora, żebyśmy nie usiedli z ulubionym tytułem. W ostatnią sobotę Julek obudził się po godzinie 6, było jeszcze ciemno, a on wziął pod pachę „Rok w lesie” i wołał nas na poranne czytanie :)


     Kiedy urządzałam pokój synkowi, nasze zbiory nie były tak bogate, a ja na książeczki przygotowałam tylko trzy półeczki. Kupiłam w Ikei półeczki drewniane (docelowo przystosowane na przyprawy), pomalowałam białą farbą i zawiesiliśmy na ścianie. 
I wiem, że takich półeczek jest bardzo dużo, i zapewne nie jedni z Was mogą się pochwalić podobnymi u siebie - to ja sie naszą cały czas zachwycam :)
     Jednak półeczki są niewielkie, nie mieszczą już wszystkich naszych książek i zaczynamy szukać pomysłu na stworzenie prawdziwej biblioteczki, takiej, która pomieści i wyeksponuje nasze zbiory.
     Znalazłam w sieci dużo pomysłów, na najróżniejsze półki, ściany, regały, szafki, które są nie tylko funkcjonalne, ale też pełnią rolę dekoracyjną. Może kogoś z Was zainspirują do stworzenia własnej biblioteczki :)
Na pierwszym planie znajdują się półeczki na ścianę- idealne zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń. 
A tu biblioteczki z motywem drzewa w różnych formach - naklejki, regały i pojedyncze półeczki. 
I jeszcze więcej najróżniejszych, kreatywnych inspiracji na fantastyczne miejsca na książeczki w dziecięcych pokoikach .
Dużo zdjęć, dużo pomysłów, dużo rozwiązań. Ja już upatrzyłam swoje typy, które postaram się zastosowac w Julcia pokoju. Mam nadzieję, że już nieługo będę mogła pochwalić się efektami :)
                                                 


4 komentarze:

 1. U nas też wiszą półeczki z Ikei i też trzy.Póki co nam wystarczają, ale liczę się z tym, że trzeba będzie pomyśleć o czymś dodatkowym.

  OdpowiedzUsuń
 2. A my mamy ścianę pelną książek.Podeślę jutro nasz pokoj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się marzy wielka biblioteka domowa :) W dwóch pokojach, 4 osoby i kot - nie będzie to łatwe wyzwanie ale do zrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne te biblioteczki. Ja jestem na etapie tworzenia własnego projektu, bardzo mi ten post się przyda.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger