×

Kącik dla dziecka w sypialni rodziców


Urządzanie pokoju maluszka jest jednym z przyjemniejszych etapów oczekiwania na nowego członka rodziny. Urocze mebelki, subtelne dodatki, kocyki, pościel i kolorowe zasłonki zachwycają nie tylko przyszłych rodziców. Doskonale byłoby mieć ogromne mieszkanie, w którym zmieścimy wszystkie wymarzone elementy wyprawki. Co jednak, gdy przestrzeń nas ogranicza ? Gdy mieszkamy w małej kawalerce, albo po prostu brakuje miejsca na dodatkowy pokój dla maluszka?

Rozwiązań jest kilka i myślę, że każdy może znaleźć takie, które spełni zarówno oczekiwania rodziców, jak i potrzeby dziecka. Może to być wydzielony kącik w sypialni rodziców, czy samo wolnostojące łóżeczko niemowlęce, ale też dostawka do łóżka-wygodne rozwiązanie dla mam chcących mieć niemowlę blisko siebie. 
Nie musimy mieć ogromnej sypialni, aby urządzić w niej kącik dla dziecka. Czasem wystarczy odrobina wolnej przestrzeni, w której ustawimy łóżeczko i komodę. Na komodzie możemy umieścić przewijak, a na łóżeczku zawiesić organizer na najpotrzebniejsze akcesoria. 
Przygotowałam dla Was kilka inspiracji, pomysłów znalezionych w sieci, które pokazują różne możliwości na przygotowanie miejsca dla maluszka w sypialni rodziców - na małych i większych przestrzeniach. Co-sleeping, czyli rodzinne spanie

Często kiedy maluszek jest jeszcze w brzuchu mamy, przygotowujemy wyprawkę, kupujemy ubranka, wózek i najróżniejsze akcesoria. Urządzamy uroczy pokoik, czy kącik dziecięcy, w którego centralnym punkcie stoi łóżeczko. Kupujemy bajkową pościel, kocyki, ochraniacze na szczebelki i baldachimy. 

A kiedy maleństwo przychodzi na świat, okazuje się, że to wszytsko wcale nie było nam potrzebne :)
Nowy członek rodziny pojawia sie nie tylko w naszych sercach, ale też naszych łóżkach - jak u nas :)
Maleńkie łóżeczko było tylko miejscem zabawy Julcia kiedy podrósł i sporadycznie miejscem, w którym odpoczywal podczas dziennych drzemek. 
Sa jednak tacy rodzice, którzy od początku wiedzą, że maluszek bedzie dzielił z nimi wspólne łóżko i do tego przystosowują swoją sypialnię. 
Temat wspólnego spania z dzieckiem budzi wiele kontrowersji, podobnie jak długie karmienie piersią czy sama istota rodzicielstwa bliskości. 
Taka forma ma jednak bardzo wiele zalet. To przede wszystkim wygoda dla karmiącej mamy, która nie musi wstawać w nocy z łóżka by nakarmić niemowlę, dzięki czemu jest bardziej wypoczęta, a maluszek spokojny. To jeszcze jedna możliwość na wzmocnienie więzi dziecka z rodzicami, okazja do częstszego przytulania i dodatkowa porcja szczęścia - udowodniono, że w organiźmie mamy, która czuje zapach niemowlęcia wytwarzaja się endorfiny, czyli hormony szczęścia :) 
Zwolennicy wspólnego spania z dzieckiem mogą zdecydować sie na zakup większego łóżka, czy powiększenia obecnego, jak również przygotować tzw. dostawki, które staną obok łóżka. 


spanie z dzieckiem

Dostawki mogą być kupione już gotowe, jak również wykonane z tradycyjnych łóżeczek niemowlęcych (czasem wystarczy zdjąć jeden bok), czy z materacy. 


A jeśli mamy np.dwójkę dzieci i małą kawalerkę, to przy naszym dużym łóżku możemy dostawić łóżeczko piętrowe. 
A tu jeszcze kilka bardziej pomysłowych inspiracji, nie konieczne na małe przestrzenie :)
Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger