×

Kto prowadzi? Kolorowe zgadywanki Leo Timmersa

     Wydawnictwo Babaryba nie przestaje nas zaskakiwać. Kolejna wesoła i edukacyjna propozycja książkowa, którą pokochają Wasze dzieci.
KTO PROWADZI? czyli WHO'S DRIVING? autorstwa Leo Timmersa, to nie tylko najróżniejsze pojazdy i poprzebierane zwierzątka. To też zgadywanki, odgłosy, wygłupy  i masa doskonałej zabawy :)
Zadaniem małego czytelnika jest odpowiedź na pytanie Kto prowadzi? I tak na kolejnych kartkach, spośród  kilku zwierząt wybieramy kierowcę pojazdu m.in. wozu strażackiego, limuzyny, wyścigówki, a nawet szukamy pilota samolotu.Po każdej zagadce jest też strona z odpowiedzią. A wszystko przedstawione jest na pięknych, wesołych ilustracjach.

     Dziecko poznaje zwierzęta, poznaje pojazdy, uczy się spostrzegawczości i kojarzenia faktów. A przy tym wszystkim niezwykle rozwija wyobraźnię.
    Julek nie tylko odpowiada na pytanie Kto prowadzi? On tworzy całe historie związane z tymi postaciami. Dziś mi opowiedział o kotce, która wyruszyła limuzyną do swojego domku na wsi. Mimo, iż w książce jest tylko kotka prowadząca samochód, ja się dowiedziałam, że ma ogród pełen kwiatów, które po zerwaniu przyczepia do kapelusza. Na pewno też uwielbia niebieski kolor-jak Julek, ponieważ już ma niebieskie ubranie i niebieski samochód. Wyścigówka jest najszybsza, a traktor jedzie najwolniej ponieważ "dużo dźwiga".
A wielki słoń tak naprawdę nie potrzebuje wozu strażackiego do gaszenia pożarów, ponieważ ma ogromną trąbę pełną niekończącej się wody. Jest najlepszym strażakiem, lepszym od Strażaka Sama.Wiedzieliście? :)
      Ta książeczka daje też dużo nam, rodzicom. Przede wszystkim wspólny czas z dzieckiem - to co najcenniejsze. Patrząc na maluszka, jego zaangażowane i beztroską zabawę, możemy i my choć na chwilę stać się dziećmi. Możemy się wygłupiać, naśladować odgłosy odjeżdzających pojazdów, tworzyć barwne historie, a przy tym być tak blisko ukochanego dziecka.
     Kto Prowadzi? to książka dwujęzyczna. Polecenia, pojazdy i odpowiedzi sa zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dzięki temu  możemy oswajać dziecko z drugim językiem i zachęcać go do powtarzania słówek, włącznie z odgłosami typu chuff chuff chuff, czy wruuuuuuuumm :)
     Książeczka jest wydana przez znane nam i bardzo lubiane Wydawnictwo Babaryba. Zaglądając na stronę internetową wydawnictwa znajdziecie wiele propozycji dla dzieci w każdym wieku, a ja pokażę Wam jeszcze kilka naszych książkowych hitów :)
2 komentarze:

  1. Znamy i polecamy :) Madzik

    OdpowiedzUsuń
  2. Od jakiegoś czasu przymierzam się do tej książki:) Chyba w końcu będę musiała się skusić:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger