×

Upominki dla Babci i Dziadka - hand made

     Już tylko kilka pozostało do Dnia Babci i Dnia Dziadka. 
Jeśli jeszcze nie macie przygotowanych prezentów od wnucząt - nic straconego. 
Szukając pomysłu na przygotowaniue upominku dla ukochanych dziadków Julka, znalazlam kilka niezwykle uroczych inspiracji. To upominki, których nie kupicie w żadnym sklepie, są wyjątkowe, przygotowane przez dzeci (czasem z pomocą rodziców), stworzone od serca i niepowtarzalne. 
Poniższe propozycje to wszystko to, co sami możecie przygotować z dzieckiem w domu. Starsze dzieci poradzą sobie same, a maluszki z naszą pomocą stworzą coś naprawdę wyjątkowego:)
     Jesteśmy już po pierwszym uroczystym Dniu Babci i Dziadka w przedszkolu. Było to ogromne przeżycie dla dzieci, dla nas rodziców i dla dziadków. Pierwszy występ przed dużą publicznością, pierwsza wizyta babci i dziadka w przedszkolu, pierwsza akademia- nikt nie wiedział, czy maluszki wógole się odważą i wyjdą na środek :) Było fantastycznie :) 
Julek z braciszkiem Adasiem powiedzieli krótki wierszyk, dodatkowo w bardzo szybkiej i skróconej wersji, czym nie tylko nas rozbawili, ale też wzruszyli :) Były piosenki, ciastka, laurki - niesamowity czas i niesamowite emocje :)
A tu wynalezione w sieci pomysły na wlasnoręcznie stworzony prezent dla ukochanych dziadków :

Odcisk rączki i nóżki dziecka
Myślę, że to zawsze będzie wyjątkowy prezent - nawet jeśli już kiedyś dziadkowie dostali coś podobnego, to przecież maluszek rośnie i odcisk niegdy nie będzie taki sam :) Warto zaznaczyć przy nim datę kiedy został wykonany, czy napisać ile miesięcy/latek ma dziecko w chwili odbicia. 
Odbijamy i odciskamy jak tylko się da: w masie solnej, gipsie, modelinie, malujemy rączki i nóżki farbami i odbijamy na kartce papieru, czy w ramce.
Mogą to być pojedyncze odciski, jak również bardziej kreatywne kompozycje - co tylko wymyśli maluszek i rodzice :)

Laurka 
Sama będąc dzieckiem zawsze przygotowywalam laurki, dla rodziców, dla dziadków, czy dla nauczycieli. Mam do nich ogromny sentyment :) Może to być rysunek, odciski paluszków, laurka z okienkiem (w dzieciństwie moje ulubione), laurki 3D i wszytsko to, co podpowie Wam wyobraźnia :)
Poniżej kilka wynalezionych w sieci laurkowych inspiracji.
Tablica ze zdjęciami wnucząt
To fantastyczny upominek nie tylko dla dziadków, którzy mają już kilkoro wnucząt. Można zacząć od pierwszego maluszka i kolejno dodawać fotografie następnych członków rodziny :)
Samo wykonanie nie będzie trudne - wystarczy zdjęcie dziecka, podłużna ramka, kawałek papieru, drukarka lub mazaki i kilka dekoracji. Prosta dekoracja ściany, a jak efektowna :)
Zdjęcia rodzinne, pokoleniowe
Szukając prostych do zrobienia upominków dla babci i dziadka trafiłam na takie zdjecia pokoleniowe - nie mogłam ich nie pokazać. Nie są tak proste do wykonania, przede wszystkim potrzebujemy czasu na przygotowanie, ale efekt końcowy jest doskonały :) Teraz już nie zdążymy, ale napewno wkrótce coś takiego i my przygotujemy :)

I jeszcze kilka ciekawych, niezwykle kreatywnych i prostych w wykonaniu upominków :)
     My sami jeszcze nie mamy prezentu dla babci i dziadka od Julusia, ja sama też z upominkiem dla ukochanej babci czekam do ostatniej chwili. Dziś zabieramy się do pracy i napewno pochwalimy Wam sie efektami :)
Zachęcam też i Was do komentowania, załączania zdjęć Waszych pomysłów na upominek dla dziadków :)

2 komentarze:

  1. Ramka ze zdjęciami to nasz typ :) Mam nadzieję, że zdążymy do czwartku

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe pomysły, choć my jak co roku przygotowujemy tradycyjne laurki :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger