×

Czy znasz Pippi Pończoszankę?, czyli Pippi w wersji dla najmłodszych

     Pippi Pończoszanka jest bohaterką mojego dzieciństwa. Uwielbiałam wysłuchiwać przed spaniem opowieści o przygodach tej zwariowanej dziewczynki, z uśmiechem na twarzy oglądałam bajki i filmy z jej udziałem. Pippi zawsze mnie bawiła i rozśmieszała, zawsze marzyłam o spotkaniu z nią w swojej rzeczywistości.
Kiedy tylko zobaczyłam w ofercie Wydawnictwa Zakamarki obrazkową książeczkę przedstawiającą Pippi Pończoszankę, wiedziałam, że musimy ją mieć w naszej biblioteczce. Nawet jeśli teraz nie zainteresuje Julka, to ja chętnie powrócę do przygód rudowłosej dziewczynki. Sama nie wiem, czy zamówiłam książkę dla synka, czy dla siebie :)
    Julek poznał Pippi jeszcze tego samego dnia kiedy się u nas pojawiła. Nie mogę powiedzieć, żeby w skupieniu słuchał historyjek, które czytałam – co chwilę przerywał mi, zachwycał się niesamowitymi mocami Pippi, wygłupiał się razem z nią i śmiał w głos. Julcio pokochał tą szaloną dziewczynkę tak samo jak ja :)
     "Czy znasz Pippi Pończoszankę" to dość okrojona wersja opowieści o przygodach niesamowitej dziewczynki - idealna dla małych dzieci. Astrid Lindgren w niewielkiej książeczce zmieściła wszystko to co trzeba wiedzieć o Pippi. Mały czytelnik poznaje dziewczynkę, która wraz ze swoimi zwierzętami - koniem i małpką zwaną Panem Nilsonem wprowadza się do Willi Śmiesznotki. Jej sąsiadami jest dwójka dzieci: Tommy i Annika, którzy wkrótce stają się nie tylko towarzyszami podczas zabaw, ale też najlepszymi przyjaciółmi Pippi.
      "Czy znasz Pippi Pończoszankę ?" to krótkie opowiadania i duża porcja pięknych obrazków autorstwa Ingrid Nyman, które zachwycają najmłodszych i starszych czytelników.
Teraz Pippi jest również bohaterką Julcia, ponieważ:
 • Jest bardzo silna – uniesie na rękach koniach i pokona najsilniejszego mężczyznę świata
 • Jest bardzo odważna – mieszka sama w Willi Śmiesznotce i potrafi przegonić złodziei, którzy chcą ją okraść
 • Jest bardzo samodzielna – sama przygotowuje posiłki, rąbie drewno, a nawet czyści komin
 • Jest najlepszą towarzyszką zabaw – wygłupia się, ma masę zwariowanych pomysłów i urządza najlepsze przyjęcia
 • Jest bardzo dobra dziewczynką – opiekuje się swoimi zwierzętami i zawsze myśli o swoich przyjaciołach
     Cieszę się, że mam okazję wracać do Pippi, ponieważ bardzo się za nią stęskniłam :) Jeszcze troszkę czasu i w naszej biblioteczce pojawią się nowe pozycje książkowe z przygodami najsłynniejszej rudowłosej dziewczynki na świecie :)
     A jeśli i Wy chcecie wrócić wspomnieniami do dzieciństwa i zapoznać swoje pociechy z Pippi Pończoszanką zajrzyjcie do Wydawnictwa Zakamarki, które oferuje kilka pozycji książkowych o Pippi, nie tylko dla maluszków, ale też dla starszych dzieci. 2 komentarze:

 1. Pippi jest też bohaterką mojego dzieciństwa.Mimo tego, że jeszcze nie ma Jasia na świecie (pojawi się w lipcu :)), książeczkę już zamówię, tak żeby brzuszek posłuchał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasyka - nie ma bata żeby nie mieć jej w domu :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger