×

Deskorolka, a wspieranie aktywności fizycznej dziecka

   Cieplejsze dni przypominają nam o nadchodzącej wiośnie. Kiedy tylko pojawia się słońce, a temperatura jest dodatnia, coraz więcej osób wychodzi z domów.  Zapewne jeszcze nie jeden mroźny dzień przed nami, myślę jednak, że warto już teraz pomyśleć z dziećmi  o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zachęcam nie tylko do spacerów i odwiedzania placu zabaw, ale też bardziej aktywnych form wypoczynku z wykorzystaniem m.in. rowerów, hulajnóg i deskorolek, o których powiem Wam więcej.


     Julcio ma swoją deskorolkę, którą testuje od października. Jest to Deckboard od Kidz Motion.
     Nie mogę zaprzeczyć, że Julcio ją uwielbia, choć myślę, że na prawdziwą jazdę musimy jeszcze poczekać. Julek bardzo dużo się nauczył, opanował kilka sposobów jazdy, które pozwalają mu ćwiczyć równowagę i koncentrację, pomimo tego, że jego jazda odbywa się głównie w pozycji siedzącej.


     Widziałam wiele filmików w internecie,  przedstawiających dzieci w wieku przedszkolnym, wyczyniające niestworzone sztuczki na deskach. Jednak mnie się to do końca w głowie nie mieści. Te maluchy muszą mieć to albo we krwi, albo trenują od urodzenia :) Myślę, że jest do doskonała zabawa dla starszaków i młodzieży, choć warto pokazać deskorolkę już nawet 3-latkom. Musi to być jednak sprzęt odpowiedni do wieku i co najważniejsze, bezpieczny dla maluszka.
Jakie korzyści przynosi dziecku jazda na deskorolce:
  • Trening fizyczny – poprawia sprawność ruchową dziecka, wspiera walkę z nadwagą
  • Trening równowagi – ćwiczy i poprawia koordynację ruchową dziecka
  • Trening koncentracji – wycisza dziecko, zmusza do myślenia przed wykonaniem sztuczki
  • Trening odwagi – uczy pokonywania lęków i słabości dziecka


     Zawsze kiedy dziecko dostaje deskorolkę, do kompletu powinno dostać kask i ochraniacze. Jazda na rowerach, hulajnogach czy deskorolkach jest dość urazowym sportem, szczególnie w przypadku dzieci, które dopiero uczą się jazdy na nowym sprzęcie. Ryzyko kontuzji możemy ograniczyć poprzez założenie ochraniaczy na łokcie i kolana, a przede wszystkim kasku, który zabezpiecza przed urazem podczas uderzenia głową w twarde podłoże.
     Deskorolka Deckboard marki Kidz Motion była testowana także przez starsze dzieci, młodzież gimnazjalną i tu już widzieliśmy prawdziwą jazdę.
     Deskorolka jest bardzo lekka (waży niespełna 2 kg), co sprawia, że z łatwością przenosi ją nas trzyletni Julcio, a także starsze dzieci. I pomimo tego, że jest tak lekka, może udźwignąć osoby o wadze nawet 100kg! Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania zapewnia jej antypoślizgowy podest i szerokie kółka.
  Deskorolka jest nie tylko odporna na zniszczenia, lekka i praktyczna, ale też kolorowa i bardzo modna.    
Na stronie Kidz Motion znajdziecie nie tylko żółte deski (jak nasza), ale białe, różowe, czarne i zielone - idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.


2 komentarze:

  1. Myślałałem, że taka zabawka nie nadaje się nawet dla czterolatka. Szacun, bo zmienilaś móje myslenie. Widać, że syn się cieszy?!

    OdpowiedzUsuń
  2. hmm... to jest pomysł, kupuje mojemu Kubusiowi zamiast kolejnego samochodu który po tyg wyląduje pod łóżkiem DESKĘ :-D przekonałaś mnie- Bravo Ty ;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger