×

Łóżeczko dla rodzeństwa - Inspiracje


     

Pierwszym zakupionym mebelkiem do pokoju dziecka najczęściej jest łóżeczko. Początkowo najmniejsze, zazwyczaj tradycyjne drewniane ze szczebelkami. Po pewnym czasie zmieniamy łóżeczko na większe. Wybór jest ogromny, a jedyne co nas ogranicza to przestrzeń. Cudownie jeśli mamy duży pokoik, który pomieści wszystkie nasze pomysły, trudniej jest dopasować łóżeczko do niewielkiego wnętrza, choć i z tym sobie poradzimy.
Znacznie trudniej jest kiedy musimy zorganizować miejsce do spania dla dwójki, trójki (a nawet większej gromadki) dzieci w jednym pokoju. Nie zawsze mamy możliwość postawienia kilku łóżeczek, zwłaszcza w blokach pokoje nie zachwycają wielkością.      Każde dziecko potrzebuje kawałka swojej przestrzeni, miejsca które będzie tylko jego i chociażby z tego względu odradzam jedno wielkie łóżko, czy rozkładaną sofę dla rodzeństwa.
     Poniżej znajdziecie kilka możliwości łóżeczek przygotowanych dla rodzeństwa. Są to propozycje do małych i większych wnętrz, głównie dla dwójki i trójki dzieci, choć są też inspiracje dla większej gromadki.

     Każde łóżeczko jakie chcemy kupić powinno być przede wszystkim wygodne. Dziecko będzie spędzało w nim dużo czasu, dlatego musi czuć się komfortowo i swobodnie. 

Łóżko piętrowe
     Rozwiązanie znane od zawsze i polecane przez wielu rodziców. Również dzieci bardzo lubią łóżka piętrowe, szczególnie jeśli mogą spać na górze :)
     Wybierając łóżko piętrowe, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które nie dotyczą pojedynczych łóżek:
 • Wejście na górne łóżko – najczęściej jest to drabinka, ale są też łóżka ze schodkami (które często pełnią też funkcję szuflad). O ile u starszych dzieci drabinka nie powinna stanowić problemu, tak w przypadku kilkulatków wybrałabym łóżko ze schodkami - dla bezpieczeństwa maluszka i dla mojego spokoju.
 • Barierka zabezpieczająca górne łóżko – warto zwrócić uwagę na jej wysokość. Nie może być zbyt niska, aby dziecko nie wypadło w nocy, ale również nie za wysoka, żeby nie czuło się jak w klatce.
  Papagalo
Interbeds
Pietrus
Pigulina
Mirat
     Łóżka piętrowe nie tylko pomagają zaoszczędzić miejsce w pokoju, ale często też zabudowane są szafkami, szufladami, dzięki czemu możemy wykorzystać każdą wolną przestrzeń na schowanie m.in. pościeli, czy zabawek.
     Również wiele łóżeczek piętrowych posiada dodatkowe miejsce do spania, które wysuwane jest spod dolnego łóżka. Jest to wygodne rozwiązanie dla trójki rodzeństwa.
AW Meble
Meble Bik
Furnite
     Dla rodziców, którzy mają obawy co do położenie dziecka w łóżeczku piętrowym, bądź dzieci są poprostu za małe, praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są niskie łóżeczka z wysuwanym osobnym spaniem. Pomimo tego, że mamy dwa osobne łóżeczka, to jednak przestrzeń jest wspólna i  w tym przypadku ciężko zorganizowac dziecku "własny kąt". To rozwiązanie bardziej sprawdzi się u małych dzieci oraz u jedynaka, który planuje zapraszać do siebie kolegów i koleżanki, którzy będą zostawali u nich na noc. 
Papagalo
Furniture
Little House
Meble Italia
    Jeśli przestrzeń nas nie ogranicza, możemy postawić osobne łóżeczka obok siebie, równolegle, prostopadle, czy nawet po dwóch stronach pokoju :)
Meble Italia
Colorato
Pinterest
     I jeszcze kilak rozwiązańznalezionych w sieci :)
Inspiracje dla rodziców dwójki maluchów, a takze rodzin wielodzietnych. Częśc z nich zapewne jest wykonana na specjalne zamówienie :)
     Jestem przekonana, że możliwości na łóżko dla rodzeństwa jest znacznie więcej i jeśli i Wy macie swoje sprawdzone patenty, chętnie je poznamy :)
     Jak sami widzicie nie tylko producenci mebli dziecięcych mają swoje gotowe rozwiązania na podwójne, czy potrójne łóżeczka. Równiez wyobraźnia nas, rodziców może stworzyć coś naprawdę inspirującego :)

2 komentarze:

 1. Złotoka mama14 marca 2016 12:06

  Moje chlopaki na widok łóżeczka w formie domku na drzewie już zpalnowali nam prace na wiosnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas początkowo były problemy z łóżkeim piętrowym bo wszytscy chieli spac na górze. Poczatkowo zmiany co tydzień, teraz się dogadali :) Syn na górze, córa na dole :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger