×

Maty EZPZ - pomysł na czysty i wesoły posiłek dla dziecka

     Silikonowe talerzyki EZPZ po raz pierwszy zobaczyłam podczas targów Kid’s Time w Kielcach i od samego początku wzbudziły moją ciekawość. Od niespełna miesiąca są w naszym domu i codziennie goszczą na naszym stole. Korzystamy z dwóch mat: trójdzielnego talerzyka i głębszej miseczki, z których Julek je śniadania, obiady, desery i kolacje.  Sam wygląd talerzyka przypominający buźkę i oczy zachęca dzieci do jedzenia, a przy tym rozwija kreatywność, pomysłowość i wyobraźnię, również rodziców przygotowujących posiłek. Jedzenie stało się nie tyle zabawą, co bardzo przyjemną czynnością. 
    EZPZ to marka stworzona w Stanach Zjednoczonych, której motto brzmi „Mniej bałaganu, więcej frajdy”. Jej twórczynią jest mama trzech chłopców Lindsey Laurain, która doskonale wiedziała jak trafić w serca mam na całym świecie.
www.ezpzfun.com
    Maty EZPZ zachęcają dzieci do samodzielnego jedzenia i zachęcają rodziców do pozwolenia dziecku samodzielnie zjeść. 
     To, że dzieci brudzą stół i siebie podczas jedzenia jest zupełnie normalne i czasem nawet urocze. Jednak czasem chciałybyśmy, aby posiłek obył się bez większego sprzątania :)
Przyznaję, że czasem sama wolałam nakarmić Julka, niż martwić się, że jedzenie zaraz trafi na dopiero co rozłożony obrus. Teraz z matami EZPZ stół jest czysty, a wszystkie zachlapania (zwłaszcza przy jedzeniu zupy), okruchy i jedzenie, które spada z łyżeczki, trafiają na matę. 
    Mata umożliwia (a nawet prowokuje) do przygotowania ciekawego, zróżnicowanego posiłku dla dziecka, a przegrody ułatwiają podział porcji jedzenia.
    Podkładki EZPZ 2w1 są doskonałe na zupy, drugie dania, owoce, przekąski i wszystko to, co codziennie serwujemy dziecku.
    Dzieci je kochają, a ja sama uwielbiam patrzeć jak Julcio z zaciekawieniem zagląda do talerzyków i radośnie pochłania ich zawartość :)
   Sprawdzą się też podczas wyjazdów. My bardzo często podróżujemy i zapewne podkładki będą nam wielokrotnie służyły. Nie tylko pozwolą mi przygotować odpowiedniej wielkości, zróżnicowany posiłek, ale też bez problemu umyję matę i z powrotem spakuję do torby. 
     Wykonane są z wytrzymałego silikonu, który nie tylko sprawia, że maty się nie niszczą, ale też są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy woda i odrobina płynu, aby talerzyki znów były gotowe do użycia. Poza tym doskonale nadają się do mycia w zmywarce.
www.ezpzfun.pl
    Mata przysysa się do powierzchni, na której się znajduje. Jest stabilna i nie przesuwa sie. Co ciekawe, również na obrusie doskonale się trzyma! 
Oczywiście, łatwiej ją zdjąć niż z pustego stołu, ale równie trudno przesunąć. 
     Obawiałam się elastycznej miseczki, którą wykorzystujemy jako naczynie na zupę, owsianki, czy płatki z mlekiem. Moje obawy były zupełnie nie potrzebne. Mata nie trzęsie się i posiłek zostaje na swoim miejscu również podczas przenoszenia. 
     Jeszcze jedną zaletą podkładek jest możliwość umieszczenia ich w kuchence mikrofalowej i piekarniku. Ma to istsotne znaczenie kiedy chcemy podgrzac posiłek. 
      Maty EZPZ są w 100% wykonane z bezpiecznego dla dzieci spożywczego silikonu, nie zawierają PVC, BPA, ołowiu, ani szkodliwych ftalanów. Do tego są hypoalergiczne i antybakteryjne, dzięki czemu nie rozwiną się w nich bakterie, grzyby, ani pleśń. 

     Zarówno trójdzielne talerzyki, jak równiez miseczki można kupić w sklepie internetowym tatata.pl. Maty dostępne są w czterech kolorach: niebieskim, szarym, różowym i zielonym. 
Zachęcam też do odwiedzenia sklepu tatata.pl na Facebooku :)

7 komentarzy:

 1. Widziałam je na innym blogu i po dzisiejszym u Pani wiem, że chcę je mieć - dla męża :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Żałuję, ze takich podkładek nie było jak mój Krystian był mały

  OdpowiedzUsuń
 3. Magdalena mama Ani13 kwietnia 2016 17:39

  Ja się małe dziecko wybudzi to wszyscy się zachwycają twierdząc jakie to słodkie. Ale kiedy rodzic musi po każdym posiłku zmieniać, albo co gorsze wyrzucać obrus, ściera stół, czyścić dziecko i zbierać resztki z podłogi, to w pewnym momencie ma się już tego po porostu dość :/ Te maty mnie przekonuja. Pewnie nie wyeliminuję wszystkich rzeczy o ktorych wspomniałam, ale chociaż na obrusach i praniu mamy szanse zaoszczędzić .

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne, tylko cena wyrwana z kosmosu

  OdpowiedzUsuń
 5. Przejdź ze mną przez życie18 kwietnia 2016 09:52

  Świetny gadzet!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super ale cena powala 😯

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger