×

Niezbędnik małego podróżnika - LittleLife

    Dla niektórych osób sezon urlopowy już się rozpoczął. My wyjeżdzamy na wakacje dopiero w lipcu, ale już powoli przygotowujemy się do wyjazdu :)
Piękna, słoneczna pogoda sprzyja wyjazdom rodzinnym i my też z nich korzystamy kiedy tylko możemy :)
Julek uwielbia wycieczki, uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu i bardzo chętnie pomaga nam podczas przygotowywania rzeczy na wyjazd. Odkąd ma swoją własną walizkę, nawet do dziadków pakuje masę rzeczy :) Teraz czuje się prawdziwym podróżnikiem :)


     Poszukując walizki dla Julcia zdecydowałam się na "żółwia" marki LittleLife. Zauroczył mnie nie tylko innowacyjny wzór i kształt walizki, ale przede wszystkim jej funkcjonalność.  
Walizka posiada gumowe kółeczka i dwustopniową teleskopową rączkę, dzięki czemu nawet małe dziecko poradzi sobie z przetransportowaniem wypełnionego po brzegi bagażu. 


     Rączka, za którą dziecko ciągnie swój bagaż jest wysuwana i można ją ukryć w specjalnym miejscu pod suwakiem. Poza tym jest tam też miejsce na wpisanie danych identyfikacyjnych właściciela walizki. 
     Walizka jest bardzo pojemna (20 litrów), co pozwala nam na spakowanie podstawowych rzeczy dziecka na krótki wyjazd albo kilkunastu dużych zabawek :)
     Kształt walizki umożliwia łatwy dostęp do jej wnętrza i wygodne pakowanie poszczególnych elementów, a zamek błyskawiczny umożliwia bezproblemowe otwarcie bagażu również maluszkom. 
     Walizka Żółw LittleLife jest nie tylko wygodnym i praktycznym elementem rodzinnego wyjazdu, ale jest też niezwykle urocza i zachwyca designem zarówno małych, jak i większych podróżników :)

    Nieodłącznym elementem każdego naszego wyjazdu jest apteczka. Czy jedziemy nad morze, w góry czy na jednodniową wycieczkę zawsze ją sprawdzamy przed wyjazdem i w razie potrzeby uzupełniamy. W zależności od rodzaju wyjazdu modyfikujemy też jej zawartość.  Oczywiście szykując się na kilkutygodniowe wakacje spakujemy znacznie więcej rzeczy, niż jadąc na jednodniową wycieczkę. 
      Przyznaję się Wam jednak, że wychodząc na spacer z Julciem, czy na plac zabaw nie zabierałam zestawu opatrunkowego (i jestem przekonana, że nie ja jedna). Od niedawna to się zmieniło.
   W sklepie Wyprawa Mama znalazłam apteczkę idealną na spacer, czy krótki wyjazd rodzinny – Mini First Aid Kid marki LittleLife.


   Apteczka jest mała i bez problemu zmieści się w damskiej torebce, a jej wyposażenie jest naprawdę zaskakujące. Ciężko uwierzyć, że w tak małej przestrzeni tak wiele się zmieści. 
      Apteczka Mini First Aid Kit wyposażona jest w 22 podstawowe elementy do udzielenia pomocy w nagłych sytuacjach:


 • instrukcję pierwszej pomocy (w języku angielskim)
 • chłodzący żel na oparzenia (3 saszetki)
 • antyseptyczne chusteczki czyszczące (5 szt.)
 • 5-metrową taśmę mikroporową
 • sterylny płyn do przemywania oczu
 • sterylny opatrunek na ranę 12x12 cm
 • sterylne kompresy gazowe 5x5 cm (5 szt.)
 • chłonny opatrunek na ranę 5x5 cm
 • zestaw plastrów opatrunkowych
 • plastry opatrunkowe z  dziecięcymi motywami (10 szt)
 • sterylne paski do zamykania ran (3 szt.)
 • plaster owalny
 • termometr
 • agrafki
 • nożyczki
 • pensetę
 • kolorowe naklejki dla dzieci - gwiazdki
Ja do niej dodałam tylko rękawiczki jednorazowe, które są bardzo istotnym elementem.
     Kolorowe plasterki z bajkowym motywem już przetestowaliśmy, podczas pierwszego w tym sezonie zadrapania. 
     Oboje jesteśmy z wykształcenia ratownikami medycznymi. Prowadzimy Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, gdzie oragnizujemy szkolenia dla dzieci i dorosłych i najróżniejsze działania profilaktyczne i zawsze powtarzamy, jak ważną rolę pełni odpowiednio wyposażona apteczka. Pomimo, że na torbie czy pudełku znajduje się napis "Apteczka", nie musi to oznaczać, że naprawdę nią jest. Dlatego przygotowując swój zestaw zwróćcie uwagę na jego zawartość, aby był dostosowany do Waszych potrzeb (np. dodatkowe lekarstwa dla alergików), formy wyjazdu, a nawet pogody.
A jeśli chcecie zobaczyć co robimy i jak działamy odwiedźcie naszą stronę internetową i profil na Facebooku.
     Jest jeszcze jeden produkt LittleLife, który chcę Wam pokazać. 
To opaska informacyjna na rączkę dziecka, którą warto mieć nie tylko kiedy wyjeżdzamy w góry, czy nad morze, ale nawet wybierając się do Centrum Handlowego, Parku Rozrywki, na festyn i w każde miejsce, gdzie jest większa ilość osób.  Taka opaska jest też doskonałym gadżetem, który warto zabrać na wycieczkę szkolną i przedszkolną. 
       Opaska jest regulowana, zapinana na rzep, a swoim wnętrzu posiada miejsce na wsunięcie karteczki np. z numerem telefonu rodzica i informacjami zdrowotnymi dziecka (np. związane z alergią, cukrzycą czy koniecznością przyjmowania leków). 
Ponieważ opaski LittleLife sa kolorowe, mają ciekawe motywy, nawet bardzo wybreden dzieci chętnie je założą. 

    W sklepie Wyprawa Mama i na Facebooku znajdziecie nie tylko powyższe produkty LittleLife, ale też różnego rodzaju gadżety przydatne podczas podróży z maluszkami. A ponieważ sezon wypoczynkowy już się zaczyna, warto wcześniej wyposażyć się w praktyczne  akcesoria na wyjazd. 4 komentarze:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger