×

Lokalizator GPS - sposób na spokojne i bezpieczne wakacje

    Julek cały czas jest pod naszą opieką, nie wychodzi sam z domu, a nawet w mieszkaniu jest blisko nas. Ale jak każdy przedszkolak jest też ciekawym świata maluszkiem, który w każdej chwili może popędzić za interesującą go muszelką, zabawką czy zwierzątkiem. Wystarczy chwila nieuwagi, dosłownie sekunda, żeby dziecko zniknęło nam z pola widzenia. Kolorowe stragany, wystawy sklepowe, dmuchańce, zjeżdżalnie czy balony przyciągają dzieci jak magnes. Maluszki gubią się w tłumie, w centrach handlowych, na lotniskach, podczas festynów, koncertów i na zatłoczonych plażach.
  Dzięki rozwojowi technologii powstały urządzenia takie jak lokalizatory z nadajnikami GPS (tzw.trackery), które z pewnością nie zastąpią rodzicielskiej opieki, ale sprawią, że dziecko będzie bezpieczniejsze.
Lokalizator ma znacznie więcej funkcji niż my potrzebowaliśmy. Ale dzięki temu jest urządzeniem uniwersalnym, które można wykorzystywać na wiele sposobów.
   Każdego roku policja odnotowuje około 20 000 zaginięć, do których bardzo często dochodzi w okresie wakacyjnym, a 1/3 poszukiwanych stanowią dzieci!  Przez te dwa miesiące wolne od szkoły, to rodzice muszą zapewnić dzieciom całodzienną opiekę bez znaczenia czy są cały czas w domu czy pracują. Często się zdarza, że starsze dzieci pozostają w domu przez kilka godzin same, ponieważ rodzice muszą pracować. W takich sytuacjach lokalizator pozwoli opiekunowi sprawdzić czy jego pociecha odpoczywa w domu, bawi się na sąsiedzkim podwórku, biega po galerii handlowej czy może oddaliła się na drugi koniec miasta. Lokalizator przyda się też kiedy wysyłamy dziecko na wycieczkę szkolną, kolonię czy obóz. Oprócz pakowania walizki warto pomyśleć o urządzeniu, które pozwoli nam na bieżąco kontrolować lokalizację swojej pociechy, tak aby w razie niebezpieczeństwa móc szybko zareagować. 
   Temat lokalizatorów GPS bywa jeszcze dość kontrowersyjny. Słyszałam opinie, że dzieci mające takie urządzenie czują się jakby były na smyczy  albo zamknięte w klatce. Zastanawiam się tylko jakim cudem…. Urządzenia są niewielkie, ciche i lekkie. Włożone do kieszeni  bluzy, kurtki, spodni czy dołączone do breloczka z kluczami są niemal niewyczuwalne, dziecko szybko o nich zapomina, a czasem nawet nie wie, że je ma.
    Czasy się zmieniają. Coraz częściej słyszy się o zaginięciach dzieci i osób dorosłych. 
Dzieci są tak szybkie, że w ciągu kilku sekund mogą nam zniknąć z pola widzenia, oddalić się za piłką, balonem, czymkolwiek co wzbudzi ich zainteresowanie. Za chwile zorientują się, że obok nie ma rodzica, a one same nie wiedzą gdzie są. Spanikowane dzieci i spanikowani rodzice szukający swojego maluszka to coś czego nie chce przeżyć nikt z nas.
     Julek nie nosi przy sobie trackera na co dzień. Ale wybierając się na plażę, na festyn, koncert, czy w inne miejsce, gdzie będzie tłoczno nie będę się zastanawiała czy umieścić w jego ubranku urządzenie czy nie, pomimo, że zawsze staram się mieć oczy dookoła głowy. Jego bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze. 
    W tym roku przed wyjazdem nad morze zaopatrzyłam nas w lokalizator GPS GSM Orllo G-STAR, który ma znacznie więcej funkcji niż my potrzebowaliśmy, ale dzięki temu jest urządzeniem uniwersalnym, które można wykorzystywać na wiele sposobów.
Podstawową funkcją jest monitorowanie lokalizacji trackera, a tym samym osoby, która go nosi.
    Julcio miał przy sobie lokalizator kiedy byliśmy na wycieczce w Trójmieście i kiedy bawiliśmy się w naprawdę dużym lunaparku. Bałam się, że zniknie w tłumie,gdzie nie brakuje turystów, kolorowych stoisk i masy atrakcji przyciągających dzieci. Na szczęście Julcio nie oddalał się od nas i nie musieliśmy korzystać z urządzenia, ale dzięki temu, że miał je w kieszeni ja byłam spokojniejsza. 
    Tracker Orllo G-STAR jest urządzeniem, które nie tylko pozwoli rodzicom monitorować dziecko, ale również przyda się osobom starszym, chorującym, mającym problemy z pamięcią. W każdej chwili możemy sprawdzić na ekranie telefonu, gdzie dana osoba się znajduje.
Lokalizator można również przymocować do smyczy ukochanemu zwierzątku, dołączyć do bagażu zabezpieczając cenne rzeczy przed zniknięciem, a także zlokalizować miejsce postoju samochodu.
Urządzenie jest tak niewielkie, że bez problemu można je umieścić w kieszeni spodni czy kurtki, przypiąć do breloczka, do kluczy, torby czy plecaka. 
   Lokalizator GPS GSM Orllo G-STAR posiada jeszcze kilka funkcji, które mogą zaciekawić rodziców.
Geoogrodzenie umożliwia zaprogramowanie obszaru, którego przekroczenie aktywuje powiadomienie SMS. Funkcja ta może być przydatna kiedy dziecko bawi się na podwórku przed domem (a na wakacjach przed pensjonatem czy kwaterą), a my nie chcemy żeby wyszło za bramę, ale też kiedy obawiamy się, że starsze dziecko czy nastolatek planuje wybrać się na wagary. 
Funkcja SOS zapewnia szybkie wezwanie pomocy poprzez naciśnięcie jednego, widocznego na urządzeniu czerwonego przycisku. Po jego wciśnięciu na telefonie natychmiast pojawi się komunikat, że dana osoba potrzebuje naszej pomocy (możliwe do przypisania są dwa numery).
Wbudowany mikrofon umożliwia rejestrowanie dźwięków z miejsca, w którym znajduje się tracker, a alarm prędkości i alarm oddalenia pozwolą kontrolować zarówno prędkość z jaką przemieszcza się lokalizator, jak i odległość urządzenia od telefonu. 
    Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i  bez problemu poradzi sobie z nim każdy rodzic. Wystarczy umieścić w urządzeniu kartę SIM dowolnego operatora sieci komórkowej, na swój telefon z systemem android pobrać specjalną, bezpłatną aplikację i rozpocząć sterowanie lokalizatorem (z poziomu telefonu, tabletu, strony internetowej, platformy SMS). 
Osoba, która go dostanie nie musi o nic się martwić, nie musi nić instalować, ani przełączać, a w razie niebezpieczeństwa wystarczy, że wciśnie czerwony przycisk na trackerze. 
    To o czym należy pamiętać to ładowanie urządzenia. Lokalizator ładuje się około 5 godzin i kiedy jest w trybie uśpienia może działać do 14 dni. Bardzo fajną funkcją jest monitorowanie stanu baterii na telefonie czy stronie internetowej.
   Wiem, że wielu osobom lokalizator GPS wydaje się być zbędnym gadżetem i niepotrzebnym wydatkiem. Jednak w obecnych czasach, niestety coraz bardziej niebezpiecznych, kiedy każdego dnia słyszymy już nie tylko o porwaniach i zaginięciach, ale też o wybuchach i atakach terrorystycznych  takie urządzenie będzie coraz bardziej pożądane. 
Więcej informacji o lokalizatorach znajdziecie na stronie Orllo.pl, a dodatkowe informacje na temat trackera takiego jak nasz uzyskacie tutaj


6 komentarzy:

 1. Myślałem, że taki lokalizator jest droższy....Spoko temat

  OdpowiedzUsuń
 2. Super artykuł, natomiast na firmę orllo trafiłam jakiś czas temu z polecenia koleżanki. Myślałam że obsługa jest trudna i sobie nie poradzę natomiast dzwoniąc do firmy Pan z obsługi rozwiał moje wątpliwości doradzając i pomagając w wyborze produktu (mam ten z opisu - biały). Potem pełne wsparcie techniczne (instrukcja jest polska ale ja wole jak ktos mnie nauczy krok po kroku). Naprawde polecam - rzetelna firma

  OdpowiedzUsuń
 3. Szualismy takiego urządzenia i w lokalnym Media Expert, w Stargadzie S. wyśmiali nas. Totalna porażka dla sklepu, a podziekowania za tekst i podpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obecnych, nie da się ukryć nieco niebezpiecznych czasach warto mieć taki lokalizator. Jestem przekonana, że osoby, które Panią wyśmiały same kiedyś zastanowią się nad takim urządzeniem.

   Usuń
 4. eeej za taką kasę fajny produkt, zamawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam ich lokalizator ale inny, mam niesfornego dużego pieska (Czarny terier rosyjski) i zależy mi na jego bezpieczeństwie..
  http://orllo.pl/lokalizator-gps-gsm-smart-spy.html

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger