×

Wyjątkowa sesja noworodkowa


   Kiedy maleństwo pojawia się na świecie, ostatnią rzeczą o jakiej myślimy jest profesjonalna sesja noworodkowa :) 
Te wszystkie nowe obowiązki, brak odpowiedniej dawki snu oraz stres związany z nową rolą sprawia, że mamy zupełnie inne priorytety. Warto jednak pamiętać, że dzieci rosną szybciej niż nam się wydaje. Mówi się, że „dni mijają bardzo wolno, ale miesiące bardzo szybko” – i coś w tym jest… Właśnie dlatego uważam, że warto znaleźć czas i utrwalić te pierwsze chwile życia dziecka na zdjęciach :)
   Kiedy Juluś przyszedł na świat, nawet nie przyszło mi do głowy, żeby umawiać się do fotografa! Jednak teraz, kiedy patrzę na to z perspektywy czasu, bardzo żałuję, że ni e zdecydowałam się na sesję noworodkową. Co prawda, mam mnóstwo zdjęć Julcia z pierwszych miesięcy jego życia, wyklejam je w grubych albumach i uwielbiamy je oglądać. Pomimo tego, że są to piękne fotografie, to znacznie różnią się od profesjonalnej sesji zdjęciowej. Sesja noworodkowa umożliwia nam stworzenie niepowtarzalnych, artystycznych fotografii, które oddadzą kruchość i delikatność małej istotki.
  Właśnie dlatego postanowiłyśmy podarować taką sesję naszej siostrze, która pod koniec lipca została mamą cudnej Hani :) Sesja odbyła się w mieszkaniu, a wykonała ją Bogna Bernaciak - wspaniała fotograf, świetna przy pracy z dziećmi!
Miałyśmy już okazję współpracować przy okazji Pikniku Rodzinnego „Wioska Indiańska”. Przy okazji tej sesji, Bogna po raz kolejny udowodniła mi, że jest odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu. Ma świetny kontakt z dziećmi, duże doświadczenie i naprawdę kocha swoją pracę :) Jeśli chodzi o sesję noworodkową, byłyśmy zaskoczone ilością tych wszystkich cudnych akcesoriów, które zabrała ze sobą. A z tego co wiemy ma ich znacznie więcej!

Decydując się na taką sesję, warto wiedzieć o kilku niezwykle istotnych elementach:
1. Sesję noworodkową wykonuje się w pierwszych 2 -3 tygodniach życia dziecka, ponieważ ma ono wtedy głębszy sen i łatwiej jest je ułożyć w odpowiedniej pozycji. Warto więc pomyśleć o tym już będąc w ciąży.
2. Wybór odpowiedniego fotografa jest bardzo ważny. Najlepiej wybrać osobę, która ma duże doświadczenie w tego typu sesjach, aby mieć pewność, że Wasze maleństwo znajduje się w dobrych rękach.
3. Sesja noworodkowa może być wykonywana w studio, ale i w mieszkaniu, gdzie zabierane są potrzebne tła, kosze i inne gadżety. Dzięki temu nie musicie martwić się o wychodzenie na zewnątrz z kilkudniowym maluszkiem. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym nagrzaniu mieszkania.
4. Przed sesją należy zadbać o to, by maluszek był najedzony i mógł spokojnie spać :)
5. Jeśli macie swój pomysł na sesję lub stylizację maluszka – zawsze możecie zaproponować coś od siebie albo nawet przygotować własne akcesoria czy ubranka.
6. Czas trwania sesji jest indywidualny, ponieważ wszystko zależy od nastroju maluszka, ale i potrzebnych przerw na jego karmienie czy uspokojenie. Warto przeznaczyć na taką sesję ok. 2-3 godzin.
7. Podczas takiej sesji możemy poprosić o wykonanie także ujęć rodzinnych, m.in. z rodzicami czy rodzeństwem.

6 komentarzy:

 1. Piekne zdjecia i sliczna dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy w imieniu jej rodziców ;) Na żywo jest jeszcze piękniejsza! :)

   Usuń
 2. Profesjonalna sesja zdjęciowa nigdy nie zastąpi zdjęć robionych w domu, żeby nie wiem jak dużo ich było!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że na takich zdjęciach nie utrwali się tych wszystkich pierwszych chwil dziecka.Jednak są to tak inne fotografie, że według nas warto je mieć :)
   Ale oczywiście każdy ma własne zdanie na ten temat :)

   Usuń
 3. Dziewczynka wygląda jkaby pochodziła z innego kraju :) Jest sliczna :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger