×

Wyprawka przedszkolaka

    Niespełna miesiąc został do zakończenia wakacji i powrotu maluszków do przedszkola. Julcio idzie już do średniaków, co oznacza, że z króliczka awansował na sówkę :)  Pomimo, że pierwszy rok w przedszkolu mamy już za sobą, to emocje jakie nam teraz towarzyszą są podobne do zeszłorocznych. Julek niczym się nie przejmuje, a ja z każdym dniem coraz bardziej przeżywam pierwszy września :) Na szczęście wiem, że nie jestem pierwsza i nie ostatnia, więc żeby było łatwiej już teraz biorę się za kompletowanie wyprawki :) 
    Bez względu na to czy przygotowujemy maluszka do przedszkola po raz pierwszy, drugi czy trzeci, za każdym razem musimy pamiętać o wyposażeniu go w odpowiednie gadżety, które nie tylko będą praktyczne, ale przede wszystkim ułatwią i uprzyjemnią dziecku pobyt w placówce.
  Przygotowałam małą ściągawkę, która pomoże Wam na skompletowanie najważniejszych gadżetów przedszkolnych, a przy tym skróci czas poszukiwań i niepotrzebnego stresu :)
Wybierając produkty inspirowałam się ofertą sklepu Mamytomy.pl, wspólnie z którym przygotowaliśmy dla Was niespodziankę :) 

  Pomimo tego, że w naszym przedszkolu dzieci nie mają obowiązku noszenia plecaczków, dla nas jest to jeden z podstawowych elementów wyprawki. Być może nie będzie używany na co dzień, ale z pewnością przyda się podczas wycieczek, spacerów, czy wyjazdów rodzinnych.


   My zdecydowaliśmy się na markę Skip Hop, która jest nam już dobrze znana, a ich kolorowe i wesołe motywy z pewnością spodobają się najbardziej wymagającym dzieciom. Najnowsi bohaterowie Skip Hop: Kameleon i Szop już zachwycają najmłodszych - znajdziecie ich tutaj :)
  Worki nie muszą być tylko miejscem do noszenia kapci szkolnych. Nasz woreczek wisi na stałe na wieszaku w przedszkolnej szatni, co jakiś czas wymieniam jego zawartość i na wakacje zabieram do domu.
W woreczku trzymamy zapasowe ubranka dla Julcia i chusteczki, przyda się też do przechowywania stroju gimnastycznego, czy ukochanego pluszaka.
Warto podpisać woreczek, tak aby później oszczędzić sobie szukania go w całej szatni :)

     Pomimo tego, że w przedszkolu dziecko ma zapewnioną herbatę i wodę do picia, są maluszki (jak mój Julcio), które zawsze muszą mieć swój napój. Jedne dzieci zabierają do przedszkola misie, a inne napoje :)


Bidon Skip Hop idealnie sprawdzi się w drodze do przedszkola, na spacerze, na wycieczce czy podczas zabawy w ogrodzie. 


     Czas spędzony w przedszkolu to dla maluszka czas bez mamy i taty, czas spędzony początkowo z obcymi Paniami i nowymi kolegami i koleżankami.
My mamy to szczęście, że Julcio poszedł do przedszkola z Adasiem, synkiem mojej siostry. Chłopcy od zawsze trzymali się razem i teraz w przedszkolu było im zdecydowanie łatwiej i raźniej.


Ale kiedy dziecko idzie samo do nowego miejsca, do nowych osób warto mu uprzyjemnić te chwile ukochaną maskotką. Również nowy przyjaciel - nowy miś może być od września przedszkolnym towarzyszem naszego malucha.  
    Nie we wszystkich przedszkolach dzieci leżakują, ale jeśli w Waszym przedszkolu maluszek będzie odpoczywał należy wyposażyć go w odpowiednie gadżety. 
Mięciutki kocyk, delikatna kołderka, wygodny śpiworek czy  ukochana podusia z pewnością dodadzą otuchy maluszkowi, a tym samym zapewnią  przyjemny i spokojny sen.
     Dzieci, które będą leżakowały w przedszkolu powinny też mieć odpowiednie ubranie. Jeśli kupimy nową piżamkę, pamiętajmy aby pozwolić maluszkowi pospać w niej wcześniej w domu. Wtedy „nowa” piżamka nie będzie dziecku obca i będzie kojarzyła się z przyjemnym czasem odpoczynku. 
   Przydadzą się szczególnie młodszym dzieciom, które nie tak dawno rozstały się z pieluszką, choć również starszakom mogą zdarzyć się „wpadki”. Majteczki treningowe można zakładać dziecku do przedszkola jako podstawową bieliznę, a mogą również czekać w woreczku w szatni. 
Buciki na zmianę
  Kapcie przedszkolaka zdecydowanie muszą być wygodne i bezpieczne dla małej, rozwijające się stópki. Podczas zakupów warto zwrócić też uwagę na to, czy maluszek będzie w stanie samodzielnie je założyć.

    Dzieci w przedszkolu bardzo często mają podobne (a zdarza się, że jednakowe) ubrania, worki, czy kapcie. Maluszki również często gubią swoje rzeczy, a i nie raz wracają do domu np. w kolegi bluzie :) Doskonałym rozwiązaniem na tego typu sytuacje będą naprasowanki umożliwiające podpisanie wyprawki dziecka. Aplikacja naprasowanek jest bardzo prosta i z pewnością zajmie nam znacznie mniej czasu niż poszukiwanie ubrań dziecka w przedszkolnej szatni.

Artykuły higieniczne
  W naszym przedszkolu wszystkie dzieci mają jednakowe ręczniczki, zapewnieniem których zajmuje się placówka. Ręczniczki są jednakowe, ale każdy indywidualnie oznaczony, tak aby maluszek potrafił rozpoznać swój. Jeśli Wasze przedszkole wymaga przyniesienia własnego ręcznika, nie zapomnijcie odpowiednio go oznaczyć (np. przy użyciu naprasowanki).

Kupując szczoteczkę i pastę do zębów dla dziecka, postarajcie się, aby były to produkty podobne do tych, których dzieci na co dzień używają w domu. Nowy smak pasty do zębów czy inaczej wyprofilowana szczoteczka mogą tylko zniechęcić maluszka do mycia ząbków.
20 komentarzy:

 1. Mój maluch zaczyna już niedługo przedszkole,do takiego zestawu zapewne wybrałby Kubek Niewysypek,bo zawsze lubi mieć ze sobą przekąskę :) a w przedszkolu tym bardziej mu się przyda :) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak przedszkole, to wiadomo, że dziecko w ciągłym ruchu - biega, skacze, bawi się, wychodzi na spacer z grupą. Moja niunia nie nosi do przedszkola przytulanek, ale ma ulubioną figurkę Papy Smerfa. Wlecze ją wszędzie, gdzie się da. Bywało, że Papa się zgubił - był lament, płacz, ale zawsze wychodziliśmy z opresji bez ofiar. Dlatego dla swojej córci niezbędnikiem niezbędnym do przedszkola lub jakiekolwiek inne wyjścia była by ...NERKA saszetka - nie taka duża, jak plecak, a ile pomieści! Obok Papy Smerfa mogłaby ułożyć plasterki na zadrapania, mini pojemniczek na przekąski, opaskę z numerem telefonów do rodziców lub najzwyklejsze chusteczki higieniczne, no i oczywiście jakieś bransoletki czy pierścionki, którymi chciała by się pochwalić swoim przedszkolnym koleżankom. Poza tym nerki wciąż wracają do łask i niejedna fashionistka pochwaliłaby się taką nereczką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o właśnia taka: https://www.mamytomy.pl/pl/p/Nerka-damska-saszetka-babuszki%2C-BOSKAS-/613

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nerka rewelacyjna, sama noszę non stop. A babuszki robią ostatnio furrorę ;)

   Usuń
 4. Hand made Kasia9 sierpnia 2016 21:39

  Zosia jeszcze sama nie jest zdecydowana, ale ja dla niej proponuję jeszcze taką opaskę:
  https://www.mamytomy.pl/pl/p/Opaska-informacyjna-na-reke-ID-infoband-motylek%2C-Little-Life/305

  Może być przydatna na wycieczkach przedszkolnych i podczas spacerów

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mojego syna Adasia przygoda z przedszkolem zaczyna się w tym roku. Tak jak każda mama mam pewne wątpliwości ale wierzę że będzie dobrze ;) Tak naprawdę to dopiero teraz nauczy się 100% samodzielności bo w domu wiadomo zawsze ktoś pomagał. Dlatego też uważam że w naszej wyprawce znajdzie się również śliniaczek a najlepiej z kieszonką ;) Bo wiadomo na samym początku może być różnie tym bardziej że syn ma dopiero 2,5 roku ;) Pozdawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córeczka ma 2,5 roku i we wrześniu zaczyna przygodę z przedszkolem. Celowo napisałam przygodę bo właśnie w taki sposób podchodzimy do tego wielkiego wydarzenia w jej życiu. Gabrysia bardzo lubi dzieci, uwielbia zabawy na placu zabaw, ale najbardziej lubi bawić się z mamą w "namiot". U nas w domu w salonie pod stołem jest namiot, w naszej sypialni pod kołdrą i u Gabrysi w pokoju na krzesłach rozwieszony koc również "robi" za namiot. Podchwyciłam temat namiotu i pokazałam małej śpiwór dla przedszkolaka. Gabi była zachwycona, powiedział, że chce taki do przedszkola. Myślę, że to świetne rozwiązanie dla mnie, nie muszę kupować kocyka, poduszki itd. a dziecko będzie miało frajdę leżakując owinięte w fajny śpiworek.
  Tym bardziej, że teraz w sklepie Mamytomy śpiworek możma kupić w promocyjnej cenie.

  https://www.mamytomy.pl/pl/p/Spiwor-przedszkolaka-dla-dziewczynki-Tuloko-/715

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy, przetestowaliśmy i jest naprawdę super:)

   Usuń
 8. Moja córcia bardzo się odkopuje w nocy i w dzień. Kocyki są naprawdę piękne, ale dla nas najlepiej sprawdziłby się śpiworek Tuloko. Ja bym się o nią nie martwiła, a Marysi cały czas by było ciepło.Wiadomo przecież, że w przedszkolu Panie nie są w stanie dopilnować, żeby każde dziecko było przykryte.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jako mama szkraba dodałabym jeszcze do naszej wyprawki:
  - https://www.mamytomy.pl/pl/p/Bawelniany-sliniak-Lela-rozowy-3szt%2C-Lassig-/377
  Małe dziecko się brudzi to norma ale można założyć coś co może uratować naszą stylówkę :)
  - https://www.mamytomy.pl/pl/p/Opaska-informacyjna-na-reke-ID-infoband-dinozaur%2C-Little-Life/307
  Nie naprasowywanki jak w artykule ale opaska aby zanotować najpotrzebniejsze informacje dotyczące dziecka. Można też zapisać imię dziecka aby moja Pola nie została nagle np. Zosią a przydałaby się także w trakcie przedszkolnych wycieczek ;)
  - https://www.mamytomy.pl/pl/p/Spiwor-przedszkolaka-dla-dziewczynki-Tuloko-/715
  Gdy dziecko jeszcze leżakuje a przerażają je przedszkolne leżaczki myślę, że to super alternatywa bo to coś znanego i swojego :)
  - https://www.mamytomy.pl/pl/p/Okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci-Dooky-Banz-rozowe-gwiazdki%2C-Dooky-/620
  Fajny gadżet gdy jeszcze wrześniowe słoneczko się pojawia, okulary słoneczne na spacerek, wycieczkę to jest to :)

  Nie znalazlam tych rzeczy ale myślę, że też absolutny must have:
  - papcie, kapcie jak zwał tak zwał, absolutna konieczność :)
  - grzebyk i dodatkowe spinki i gumki do włosów, kogo dziecko ma długie włosy zrozumie jak przyjemnie mieć ładnie wyczesane dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uffff...taka lista to dla mnie jako dla taty świetna ściagawka! Mogę blysnąć przed żoną i sam coś z tej listy kupić! Kobieta chyba by padła ale z pewnością nie uwierzyła, że sam na to wpadłem i musiałbym się przyznać że odkąd jetem tata to zostałem stałym czytelnikiem blogów o tematyce dziecięcej. Przejde jednak do sedna :) Wyprawka Dziecięcych Inspiracji wydaje mi się kompletna dla mojego trzylatka. Ja jako tata dodałbym coś jednak czym moje dzieciątko mogłoby blysnąć przed innymi przedszkolakami i wprowadzić fajną atmosfere. Tadammm... Zestaw eksperymentów żelowe kulki :) Niech dzieciaki mają chwile radości w tych pierwszych dniach rozłąki :) https://www.mamytomy.pl/pl/p/Zestaw-do-eksperymentow-Zelowe-kulki%2C-The-Purple-Cow/442 Pozdrawiam Michał tata Aleksa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. https://www.mamytomy.pl/pl/p/Pieluszka-do-plywania-Niebieskie-Zolwie-XL%2C-Close-Parent/338 U nas przydałaby się pieluszka do pływania bo w przedszkolu córeczki jest basen na który dzieciaki uczęszczają wiec jest to przydatny gadżet :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystko ładnie pięknie ale mając mała księżniczkę w domu, której trudno się zdecydować na jedną rzecz bo potrzebne by były trzy piżama, dwa kocyki, kilka ukochanych lalek to potrzebowalybysmy do tego nic innego jak...walizki ;) Cóż począć rośnie w domu rasowa kobieta :)
  https://www.mamytomy.pl/pl/p/Walizka-podrozna-dla-dzieci-Pszczola-Zoo%2C-Skip-Hop-/574 Anna Wiatrowska

  OdpowiedzUsuń
 13. Dodało by śpiwór, ponieważ moje dziecko uwielbia spać- a pod a takim śpiworem sen byłby z pewnością niebiański.
  https://www.mamytomy.pl/pl/p/Spiwor-przedszkolaka-dla-dziewczynki-Tuloko-/715

  OdpowiedzUsuń
 14. poza konkursem :-) ja dodam, jako ojciec 2 dzieci, ktore juz skonczyly przedszole, ze zawsze warto dac 1 albo i 2 zmiany bielizny (majtki, koszulka) jakies spodenki, dres... czasem, zwlaszcza w mlodszej grupie, zdarza sie wypadek (czyli po prostu dziecko nie zdazy do toalety, hehehe) albo jakas grypa zoladkowa, i zanim sie dziecko odbierze to panie musza w cos przebrac... przerabialem to kilka razy...

  OdpowiedzUsuń
 15. Znalazłam kolejną, bardzo fajną rzecz w sklepie mamytomy, tzn. kubek niewysypek na przekąski.
  Moja córeczka to straszny niejadek. I nie wiem jak to będzie ze zjedzeniem śniadania przed wyjściem do przedszkola. Zwykle siedzę przy niej godzinę, żeby zjadła porządny posiłek, a jak będziemy musiały wyjść o określonej godzinie to może być z tym ciężko. Dlatego też pomyślałam sobie, że zjedzenie małego co nie co podczas drogi do przedszkola byłoby świetnym rozwiązaniem.

  https://www.mamytomy.pl/pl/p/Kubek-Niewysypek-na-przekaski-Sowa%2C-Skip-Hop/475

  OdpowiedzUsuń
 16. Karolina Wysocka14 sierpnia 2016 11:20

  Śpiworek Tuloko byłby idealny. Może zastąpić kocyk, kołderkę i być świetną skrytką podczas zabawach "leżakowych", które u nas były nieuniknione :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Część z Was może pomyśleć że jestem łasa, albo rozrzutna - ale ja bym do tej wyprawki dodała nieco więcej ze sklepu. Po pierwsze śliniaczek - w domu używamy, wiec i p-kolu się przyda. Po drugie pieluszka do pływania - u nas w przedszkolu dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach pływackich. Po trzecie śpiworek - świetnie zastąpi kocyk, poduszkę i kołdrę, a do tego jakieś fajne naczynia dziecięce.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przydałaby się narka sadzetka

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger