×

Kamera bezprzewodowa Orllo NV500 - nie tylko niania elektroniczna

  Bez wątpienia dla każdego rodzica dziecko jest największym skarbem. Jeszcze zanim pojawi się na świecie kupujemy wózek, łóżeczko, ubranka i całą wyprawkę. Oczywiście nie zapominamy o jego bezpieczeństwie i wyprawkę uzupełniamy o fotelik samochodowy i coraz częściej  również o nianię elektroniczną. Jeszcze kilka lat temu na sklepowych półkach oglądaliśmy nianie typu walkie-talkie, które przekazywały wyłącznie dźwięk z otoczenia maluszka. Dziś wśród elektronicznych niań dominują urządzenia umożliwiające obserwowanie dziecka na ekranie komputera, smartfona czy tabletu.

  Trzy miesiące temu pokazywałam na blogu bardzo fajną elektroniczną nianię 500+ Orllo, która do dziś doskonale się sprawdza przy mojej maleńkiej siostrzenicy Hani. Od niedawna korzystamy też z innego urządzenia do monitorowania marki Orllo – bezprzewodowej kamery ORLLO NV500. Kamera doskonale się sprawdza jako niania elektroniczna, ale także jako element domowego monitoringu. Kiedy maluszek urośnie nie schowamy jej do szuflady, a z pewnością posłuży nam jeszcze wiele lat, chociażby podczas wakacji, kiedy opuszczamy dom na kilka dni. 

   Aby uruchomić kamerę i rozpocząć monitorowanie wystarczy połączyć się z siecią WiFi, pobrać i zainstalować specjalną aplikację na telefon, tablet czy komputer. Aplikacja jest w języku polskim, jest prosta w obsłudze i umożliwia nam zdalne sterowanie kamerą. 

Dlaczego zdecydowałam się na takie urządzenie i co je wyróżnia spośród innych?

Obrotowa kamera
Uważam, że jeśli ktoś decyduje się na zakup niani elektronicznej powinien wybrać model umożliwiający obserwowanie dziecka. Oczywiście takie urządzenie będzie droższe od niani przekazującej wyłącznie dźwięk, ale z pewnością zapewni maluszkowi większy poziom bezpieczeństwa. 
Kamera ORLLO NV500 wyposażona jest w obrotową głowicę z regulacją szybkości. Czterokierunkowy sposób obracania kamery pozwala nam na monitorowanie całego pomieszczenia, jak również szybką zmianę oglądanego obrazu.

Obraz nocny
Nie bez znaczenia jest też jakość obrazu wyświetlanego na ekranie w ciemności. Maluszka możemy obserwować cały czas, również w nocy kiedy śpi, a światło w  pomieszczeniu jest wyłączone. Kamera ORLLO NV500 wyposażona jest w 11 diód IR High Power na podczerwień, które zapewniają nam doskonałą jakość obrazu nocnego.


Dwukierunkowa komunikacja
Kamera umożliwia nam komunikację w dwie strony, a to za sprawą wbudowanego mikrofonu oraz głośnika. Już nie tylko my możemy usłyszeć płacz czy wołanie maluszka, ale możemy też mówić do dziecka, śpiewać kołysanki czy recytować wierszyki.

Podgląd na żywo oraz możliwość nagrywania dźwięku i obrazu
Dzięki tej funkcji mamy nie tylko możliwość obserwowania maluszka w czasie rzeczywistym, ale również możemy nagrywać filmiki i robić zdjęcia. 
W dowolnym momencie możemy wrócić do nagrania, zobaczyć osiągnięcia czy postępy dziecka, możemy przyjrzeć się jego zachowaniu, bądź przeanalizować niepokojące nas objawy. Obraz oraz dźwięk nagrywają się na kartę SD.

Czujnik ruchu
Kamera jest niezwykle czuła i reaguje na każdy ruch dziecka. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy maluszek tylko się wierci, czy może już spaceruje po pokoju :) Co więcej, urządzenie rejestruje nie tylko ruch dziecka, ale też zwierzaka domowego i każdej osoby znajdującej się w jego zasięgu. 
Mamy też możliwość ustawienia opcji alarmu dźwiękowego. Kiedy kamera wykryje ruch, natychmiast wysyła nam powiadomienie na telefon. Opcja ta przydaje się np. kiedy zostawiamy pusty dom na kilka dni. 

Możliwość ustawienia kamery w dowolnym miejscu
Kamera jest ładna i bardzo fajnie prezentuje się zarówno na komodzie, szafie czy na ścianie. Regulowany uchwyt dołączony do zestawu umożliwia nam montaż kamery w dowolnym miejscu i w dowolnej pozycji, a dzięki temu, że kamera działa bezprzewodowo, nie mamy żadnych ograniczeń :)

   Pomimo, że kamera ORLLO NV500 znacznie różni się od tradycyjnej niani elektronicznej, to jest doskonałym rozwiązaniem służącym nie tylko do montorowania maluszka, ale też obserwacji mieszkania z dowolnego miejsca na świecie :)


We wpisie zostały wykorzystane zdjęcia marki Orllo

www.orllo.pl
1 komentarz:

  1. Takie monitorowanie dziecka to może być świetna pamiątka na lata. Fajnie by było kupić sprzęt nagrywający i dyski do rejestratorów, żeby zapisywać wszystkie nagrania na później. Mogą posłużyć jako prezent na 18tke :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger