×

Przepiękne lalki prosto z Hiszpanii


  Kiedy byłam małą dziewczynką rodzice zabrali mnie do Muzeum Zabawek w Kielcach. 
Przyznam, że nie pamiętam zbyt dużo z samej wizyty, nie pamiętam za dobrze tych wszystkich zabawek i ekspozycji, ale doskonale pamiętam prezent jaki rodzice kupili mi w muzeum – przepiękną lalkę Anię. 
Była duża, wyglądała jak prawdziwa dziewczynka, miała długie włosy, kapelusik, buciki i śliczne ubranko. Przez wiele lat była moja najlepszą przyjaciółką, znała moje największe tajemnice i była wspaniałą towarzyszką zabaw. To była wyjątkowa i niepowtarzalna lala. Myślałam, że takie już nie istnieją :)
   Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam hiszpańskie lalki Antonio Juan wróciłam wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Przepiękne, niezwykle realne lale swoim wyglądem przypomniały mi moją Anię. W sklepie Mojalalka.pl wybrałam dwie cudne zabawki: dużą dziewczynkę Lula Coleta i dzidziusia Saco Nino.
    Lula Coleta to urocza,bardzo elegancka, 55 cm dziewczynka. Ma miękki korpus, głowę, nóżki i rączki wykonane z delikatnego winylu. Długie blond włosy, błękitne oczka i długie rzęsy sprawiają, że każdy kto ją zobaczy od razu się w niej zakocha :)  To lala, którą można zabrać na spacer w wózeczku, można przebierać (pasują na nią niemowlęce ubranka), można czesać, przytulać, oglądać z nią książeczki, ale też można z nią rozmawiać. Lula Coleta będzie doskonałą towarzyszką zabaw nie tylko dziewczynek! Co więcej, po naciśnięciu okolicy brzuszka lalki, można usłyszeć jej głos. Dziewczynka śmieje się i mówi mama oraz papa :)
   Druga lalka to bobas Saco Nino. Pięknie pachnący, 42 cm chłopiec, wygląda jak prawdziwy dzidziuś. Ręcznie wykonany, z dbałością o najmniejszy szczegół bobas ma wyraźnie zaznaczoną płeć, pępek, a nawet fałdki ciała. Ma ruchome rączki, nóżki i główkę. Jest doskonałą zabawką dla maluszków i dla starszaków :) Dzieci będą zachwycone, kiedy będą mogły lalę nosić, tulić, przewijać, karmić, a nawet kąpać.

    Taka zabawka może być pomocna rodzicom, którzy spodziewają się rodzeństwa dla swojego maluszka. Zarówno dziewczynka, jak i chłopiec bawiąc i opiekując się lalą będą miały świadomość jak wygląda niemowlę, a także nauczą się ostrożności w kontakcie z maleńkim rodzeństwem, które ma przyjść na świat.
Jest szansa, że dziecku, które ma pod opieką swoja lalę łatwiej będzie znieść zazdrość, która jest naturalnym zjawiskiem kiedy pojawia się nowy członek rodziny.
Adaś, synek mojej siostry opiekował się Saco Nino, kiedy jego siostrzyczka była jeszcze w brzuszku. Pilnował bobasa na przewijaku i w łóżeczku, które już czekało na Hanię :)
  Hiszpańskie laleczki Antonio Juan podbiły moje serce. Z ogromnej kolekcji można wybrać zabawki przypominające niemowlęta i starsze dzieci. Są małe i duże, z jasnymi i ciemnymi włosami, chłopcy i dziewczynki. Wszystkie laleczki są piękne i pachnące. Ręcznie wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół sprawiają, że każda  z nich jest wyjątkowa. 
    Wszystkie lale znajdziecie w sklepie Mojalalka.pl. Zabawki doskonale sprawdzą się jako prezent urodzinowy, mikołajkowy czy pod choinkę :) Myślę, już teraz warto pomyśleć o zbliżających się świętach :)

4 komentarze:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger