×

Być Ciocią – 6 powodów, dla których kocham to uczucie!

Zapraszam na gościnny wpis mojej siostry Madzi :)

Cztery lata temu zostałam ciocią Adasia i Julka, a niedawno do grona chłopców dołączyła maleńka Hania. Nie miałam pojęcia, że wraz z pojawieniem się maluszków moje życie tak bardzo się zmieni. Chłopcy i Hania to moje oczka w głowie, o czym zresztą dobrze wiedzą i świetnie to wykorzystują ;) A ja dzięki nim jestem najszczęśliwszą ciocią na świecie! 
Dlaczego tak bardzo kocham być Ciocią?

1. Dają mi więcej miłości niż mogłabym zapragnąć
Maluchy są wyjątkowo szczere i nie ukrywają swoich emocji, więc jeśli mają ochotę się do mnie przytulić – po prostu to robią! Oczywiście przy każdej możliwej okazji korzystam z darmowych całusów! Wcale nie muszą mnie kochać… a jednak to robią <32. Widzę w nich swoje odbicie
Są rzeczy, których jestem w stanie nauczyć ich sama, to zabawne kiedy widzę jak mnie naśladują :) Jednak są też zachowania, na które kompletnie nie miałam wpływu, a jednak patrząc na nich, widzę siebie ;) 
Adaś uwielbia zumbę (latynoskich piosenek słuchał odkąd skończył 3 miesiące!) i… drapanie po pleckach.
Natomiast ulubiony kolor Julusia to niebieski (jedyny kolor, który akceptowałam w dzieciństwie!), a mój ukochany słoń, to też jego ulubione zwierzątko.3. Mam doskonałą wymówkę, by dobrze się bawić ;)
W ich towarzystwie mogę być kim tylko chcę, a może raczej kim oni chcą bym była ;) W każdym razie mogę się wygłupiać, robić śmieszne rzeczy, na chwilę znowu stać się dzieckiem i wcale nie muszę się tego wstydzić… ;) Czasem sama się zastanawiam, kto bawi się lepiej!


4. Jestem dla nich ważna
Chyba nie ma lepszego uczucia na świecie :) Wiadomo, że w życiu dziecka najważniejsi są rodzice. To oni o nie dbają, przytulają, karmią, układają do snu i czytają bajki. Jednak odkąd zostałam ciocią, również moje życie całkowicie się zmieniło... Ja jestem przede wszystkim po to, by dobrze się bawiły! Uwielbiam kiedy mówią „Ciociu, pobawisz się z nami?” – i wiem, że chcą bawić się właśnie ze mną, z nikim innym. Nigdy nie potrafię im odmówić! – nawet jeśli to zabawa w chowanego, gdzie siedzę w szafie 20 minut, podczas gdy oni już zdążyli się znudzić i od dawna mnie nie szukają :P5. Poprawiają mi humor
Nawet kiedy mam zły dzień, wystarczy jeden uśmiech, by poprawił mi się humor! Te maluchy wniosły w moje życie więcej radości niż mogłam się spodziewać :) Chłopcy są teraz w takim wieku, kiedy wszystko co powiedzą, wydaje się być wyjątkowo zabawne :)


6. Nie sądziłam, że moje serce potrafi pomieścić tak dużo miłości
Każde z maluchów kocham dokładnie tak samo! I to mocniej niż można sobie to wyobrazić.. Zanim zostałam ciocią, myślałam, że dzieci moich sióstr będą dla mnie ważne, ale nie sądziłam, że będą najważniejsze! Kocham ich i martwię się dokładnie tak samo jak ich rodzice. I jedyne czego chcę to, żeby były zdrowe i najszczęśliwsze na świecie. Najlepsze jest to, że ta miłość nigdy się nie kończy. Niedawno na świecie pojawiła się Hania, nie potrzebowałam czasu, żeby ją pokochać. Była dla mnie tak samo ważna jak chłopcy, zanim jeszcze przyszła na świat.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger