×

Cudowna Rodzinka Treflików odwiedziła również nas :)

   Przypuszczam, że wielu z Was miało już okazję poznać cudowną Rodzinę Treflików, bohaterów polskiej bajki emitowanej przez telewizję TVP ABC. My ich uwielbiamy :) Kilka miesięcy spotykaliśmy się z  Treflikiem, Treflinką, ich rodzicami i przyjaciółmi na telewizyjnym  ekranie, teraz wracamy do ich przygód odwiedzając stronę internetową TVP ABC. A już na początku nowego roku Trefliki wrócą na ekrany z kolejnymi, świeżo wyprodukowanymi odcinkami.

   Rodzina Treflików to bajka inna od wszystkich. Jest to wyjątkowa produkcja Studia Filmów Animowanych Trefl, która przedstawia zwyczajne życie Treflikowych bohaterów: Treflika, Treflinki, ich Mamy i Taty, a także Cioci, Małego Wujcia i Sąsiada Robota. Dzieci śledząc przygody zielonych ludków odkrywają otaczający je świat, w którym najważniejszymi wartościami są : miłość, przyjaźń, życzliwość i szacunek.  Serial przekazuje dzieciom wartości jakich brakuje w wielu współczesnych produkcjach, a tym samym rozbudza ciekawość maluszków wobec świata i drzemiących w nim możliwości. 
     Rodzina Treflików to przepiękny musical, a piosenki, które w nim usłyszymy często towarzyszą nam cały dzień :) Nawet jeśli nie oglądamy bajeczki, to słuchamy piosenek z serialu odtwarzając CD ze ścieżka dźwiękową. Rozśpiewane i roztańczone Trefliki wyostrzają słuch i poczucie rytmu, nie tylko dzieci :) Bez wątpienia muzyka jest jednym z największych atutów Treflikowej Rodzinki. 
  Treflikowa rodzinka i przyjaciele towarzyszą nam również podczas zabawy. Marka Trefl już teraz oferuje sześć produktów powstałych na licencji Treflików, a wśrod nich znajdują się puzzle i loteryjka edukacyjna. 
Treflikowa loteryjka jest grą dla całej rodziny, której scenariusze sami możemy tworzyć, choć jest też ściągawka z propozycjami na zabawę. Podczas zabawy dzieci rozwijają swoją spostrzegawczość, ćwiczą koncentrację i pamięć wzrokową, trenują sprawność manualną i wzbogacają słownictwo. A to co najważniejsze doskonale się bawią :)
   Bardzo lubimy też Treflikowe puzzle, z których część układamy wspólnie, a są też takie, które Julcio układa samodzielnie :) Dla najmłodszych dzieci możemy wybrać Puzzle Maxi, składające się z 24 bardzo dużych elementów, a dla tych troszkę większych: Rodzinne Śniadanie, Zabawę w Indianina, Kolorowy wiatraczek i zestaw z czterema Przygodami Treflików
   Jeśli jeszcze nie znacie Treflikowej rodzinki, możecie obejrzeć pierwsze 13 odcinków serialu na stronie TVP ABC. A już na początku nowego roku na ekranach telewizyjnych pojawią się nowe przygody uroczych ludków :) Rodzinkę Treflików spotkacie też na Facebooku


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger