×

Nowości w naszej biblioteczce

   O tym, że uwielbiamy książki pisałam wiele razy. Biblioteczka Julcia jest już bardzo okazała, a nowych tytułów nadal przybywa. Często się zdarza, że wychodzimy do sklepu po produkty spożywcze, a wracamy z nową książką. Kupuję książki, ponieważ wiem, ze nie będą zaraz odłożone w kąt, jak niektóre zabawki, a z pewnością zostaną przeczytane od początku do końca i to nie jeden raz. Ostatnio do naszej kolekcji dołączyły cztery nowe tytuły, wśród których jest tez cudowny klasyk Disney’a. Wszystkie książeczki znajdziecie u dystrybutora fantastycznych publikacji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych Platon. A ponieważ zbliżają się mikołajki, warto już teraz pomyśleć o książce - pięknym i bardzo wartościowym prezencie. 
    "Klasyka Disney'a.Wielka Księga opowieści" to książka, którą pokochają i dzieci i rodzice. Ja sama czytając Julciowi kultowe bajeczki, które znałam z ekranu telewizora, wróciłam wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Wspólnie z Julciem przeżywam losy słoniątka Dumbo, jelonka Bambi i Simby z Króla Lwa. A książka skrywa jeszcze przygody bohaterów Księgi Dżungli, Piotrusia Pana, Alicji w Krainie Czarów, Pinokia i 101 Dalmatyńczyków. 
Codziennie wieczorem czytamy jedną opowieść,w której poruszane są najróżniejsze tematy i niezwykle cenne wartości jak życie, miłość, przyjaźń, zaufanie. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jest pięknie wydana, a barwne ilustracje idealnie odzwierciedlają postacie znane nam z filmów Walta Disney'a. 
Książkę możecie kupić tutaj    "Rok w przedszkolu" to kolejna pięknie wydana propozycja
Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Podobnie jak inne książki z tej serii: "Rok w lesie" i "Rok w mieście" ta również przedstawia wszystkie miesiące roku i wydarzenia z nimi związane. Tym razem jednak nie zaczynamy od stycznia, a od września, czyli początku roku szkolnego.
Każdy miesiąc jest pełen atrakcji, różnych wydarzeń, zabaw i wielu emocji. Dzięki książce widzimy, że przedszkole jest naprawdę fajne :) W domu nie zapewnimy dziecku tych wszystkich atrakcji, jakie daje przedszkole: pasowanie na przedszkolaka, bal karnawałowy, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, zabawy z dziećmi w przedszkolu i na świeżym powietrzu. 

Na pierwszych kartach poznajemy postacie, które będą nam towarzyszyły do końca książki, a następnie śledzimy ich przygody za  w przedszkolnymi drzwiami :) 
To idealna książka nie tylko dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców, ale także dla dzieci już uczęszczających do placówki. Możemy ją potraktować jako kalendarz przedszkolaka, przypominający o zbliżających się wydarzeniach :)
Książkę możecie kupić tutaj. 


    Mięliśmy już okazję poznać kilka książek z kolekcji „Opowiem Ci mamo”, tym razem do naszej biblioteczki dołączyła nowość Wydawnictwa Nasza Księgarnia z tej samej serii „Opowiem Ci mamo, co robią statki”. To duża, kartonowa książka, pełna kolorowych rysunków przedstawiających historyczne i nowoczesne łodzie, statki, żaglówki i okręty. Krótki, rymowany tekst zawierający zagadki i zadania do wykonania zachęca dzieci do aktywności, do poszukiwań, do zapoznania się z najróżniejszymi szczegółami związanymi m.in. z modelami okrętów, budową statków, a nawet zwierzętami żyjącymi w wodach. Cudna książeczka nie tylko dla małych fanów statków. 

Książkę możecie kupić tutaj

    „Podróż dookoła świata. Północ-południe.Wschód-zachód” to
książka inna od wszystkich, niezwykle pomysłowa i ciekawa. To pewnego rodzaju atlas pełen barwnych map i ciekawych miejsc. Julcia już od jakiegoś czasu fascynują kontynenty i najróżniejsze mapy, dlatego ta pozycja cieszy się u nas naprawdę dużym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na treść, ale i harmonijkową formę książki. To prawdziwa podróż dookoła świata, podczas której poznajemy kontynenty, państwa, miasta, najsłynniejsze zabytki, atrakcje turystyczne, zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla danych miejsc na ziemi.  

Pomimo, że jest to propozycja skierowana dla starszych dzieci, to mój czterolatek ją uwielbia.
Książkę możecie kupić tutaj.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger