×

Zabawki stymulujące wzrok maluszka

  Spodziewając się nowego członka rodziny kompletujemy wyprawkę, urządzamy kącik dla maluszka, ale też kupujemy zabawki we wszystkich kolorach tęczy i pastelowe maskotki pasujące do wnętrza. Z pewnością wszystkie zabawki kiedyś się przydadzą, ale z pewnością trzeba będzie na to poczekać.
Nie wszystko to, co zachwyca nas dorosłych, będzie odpowiednie dla noworodka i niemowlaka. Na szczęście świadomość tego wśród rodziców jest coraz większa.
   Wiemy, że noworodki widzą zdecydowanie inaczej. Kiedy dziecko przychodzi na świat, nie ma jeszcze w pełni wykształconego narządu wzroku przez co mruży oczy, odwraca głowę od światła, a jego oczka są bardzo wrażliwe. Pomimo, że wodzi wzrokiem po różnych przedmiotach, to musi się nauczyć interpretowania obrazów. Kolorowe i pastelowe przedmioty  są dla niego rozmazane, a najlepiej widzi kontrastujące zestawienia barw i wyraźne kontury obrazów. Aby pomóc maluszkowi w rozwoju zmysłu wzroku, warto stymulować go już od samego początku. Możemy to zrobić za pomocą odpowiednich zabawek, książeczek i przedmiotów codziennego użytku.
    Zamiast kupować kolejnego pluszowego misia czy kolorową grzechotkę, warto pomyśleć o zabawkach w kontrastujących ze sobą barwach (szczególnie biało-czarnych) i z wyraźnie zaznaczonymi konturami. A elementy szeleszczące, metki czy lusterka będą dodatkowo stymulowały narząd słuchu i dotyku maluszka.
       Specjalnie dla noworodków i niemowląt powstała linia zabawek Mom’s  marki Hencz Toys. Znajdziemy tu urocze przytulanki, maskotki i książeczki  wykonane z miękkich, bezpiecznych dla maluszków materiałów, w kontrastowych kolorach, z wyjątkowymi detalami pobudzającymi wzrok, słuch i dotyk dziecka. 


Sprężynująca maskotka
To zabawka w czarno-białe paski, którą można zawiesić na wózku, foteliku i łóżeczku – rozciągnięta ma aż 40 cm. Doskonale też sprawdzi się jako przytulanka, Hania uwielbia trzymać ją w rączkach :) Kolorystyka pobudza wzrok dziecka, a dodatkowe elementy takie jak: miękkie lustereczko, kolorowe metki i łatwe do chwytania kółka stymulują dotyk maluszka. 

Królik i Króliczka
To cudne przytulanki, łączące w sobie wszystkie cechy pobudzajace zmysły dziecka. Biało-czarne elementy przykują uwagę maluszka, szeleszczące uszy pobudzą zmysł słuchu i dotyku, kolorowe metki i cienkie łapki zachęca do chwytania króliczków. 
Książeczka materiałowa
Książeczka ma 10 stron w kontrastowej kolorystyce (biały, czarny, czerwony), a na każdej z nich widnieje inny obrazek. Są metki, tasiemki, szeleszczące elementy, lusterko, a wszystko wykonane z różnych faktur, które z pewnością zaciekawią małe rączki. 
Ośmiornica
Jest dla mnie jedną z najciekawszych propozycji Mom's Hencz Toys. Ośmiorniczka wydaje się być zwyczajną przytulanką, a wbrew pozorom kryje w sobie wiele niespodzianek.
Posiada w sobie mechanizm, który po włączeniu wydaje wyjątkowe dźwięki, dobrze znane maluszkom: szum wód płodowych i bicie serca mamy. Co więcej, nogi ośmiorniczki swoim kształtem przypominają pepowinę, którą maluszki mogły chwytać będąc w brzuchu mamy. Maskotka nie tylko relaksuje i uspokaja dziecko, ale też zachęca do zabawy. 

Cudak
Jest maskotką zachęcającą dziecko do chwytania i poznawania świata. Metki i lusterko wykonane z PVC są bezpieczne dla maluszka, pobudzają jego wzrok i dotyk, a klips oraz kółko-zawieszka umożliwiają umieszczenie zabawki w dowolnym miejscu.

Szmatka z gryzakiem
Dzieci uwielbiają najróżniejsze szmatki sensoryczne i kocyki. Mom's Hencz Toys oferuje nam śliczne szmatki z gryzakiem. Dominującymi kolorami są oczywiście biel i czerń, ale znajdują się też zielone lub niebieskie elementy. Szmatki są miłe w dotyku, i powstały z różnych materiałów, m.in. satyny, minky, futerka, frotty, naturalnej bawełny. Do szmatki przypięty jest miękki, elastyczny gryzak, który wspomoże maluszka w bolesny ząbkowaniu. 


Tymek
Jest biało-czarną żyrafką z wesołym pyszczkiem, która spodoba się i dziewczynkom i chłopcom. Tymek, wykonany z tkaniny frotte, posiada kolorowe metki, grzechoczące elementy i różne teksury pobudzajace zmysły dziecka. 1 komentarz:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger