×

Elektroniczna niania - nie tylko dla rodziców niemowląt


Elektroniczna niania jest jednym z bardziej lubianych pomocy, które często są niezastąpione wśród młodych rodziców. Czekając na upragnione dziecko chcielibyśmy mieć dla niego wszystko co najlepsze, chcielibyśmy, żeby niczego mu nie brakowało i chcielibyśmy czuć się spokojnie wiedząc, że maluszek jest bezpieczny. I właśnie w uzyskaniu takiego spokoju wspierają nas video monitory. 
O tym czy warto mieć taki gadżet pisałam kilka miesięcy temu. Pokazywałam Wam urządzenie, którego używa moja siostra, mama maleńkiej Hani i czteroletniego Adasia.  Korzysta z niani kiedy Hania śpi, podglądając czy maleńka się nie wybudza, czy nie płacze, czy przypadkiem nie okryła się kocykiem. Spogląda na monitor podczas gotowania obiadu, kąpieli w wannie czy zwyczajnego picia kawy i oglądania filmu w innym pokoju.

O tym jak pomocne w codziennym życiu z maluszkiem są baby monitory mówią mamy wcześniaków, noworodków i niemowląt. Rzadziej słyszy się o korzystaniu z takich urządzeń przez rodziców starszych dzieci. A ja sama jestem najlepszym przykładem tego, że warto mieć nianię nawet przy przedszkolaku.

Nie myślę o tym, żeby śledzić każdy krok Julka czy żeby podglądać go kiedy spokojnie bawi się w pokoju. Ale są sytuacje kiedy monitor wydaje mi się być niezbędny. Są to przede wszystkim wakacje, ferie i różnego rodzaju wyjazdy, to też czas kiedy dziecko choruje, albo kiedy z innymi dziećmi bawi się za zamkniętymi drzwiami.  A wiadomo, kilkuletnie dzieci mają główki pełne niezwykle kreatywnych pomysłów i warto raz na jakiś do nich zajrzeć.

Używałam różnych niań z kamerą i bez, a od kilku tygodni korzystam z najnowszego urządzenia marki Orllo – Elektronicznej Niani Baby Care.  Spakowałam ją ostatnio do walizki, kiedy jechaliśmy na ferie w góry. Zameldowaliśmy się w Pensjonacie Reymontówka w Kościelisku, gdzie mieliśmy pokój rodzinny składający się z sypialni i części wypoczynkowej. Julek bardzo lubi podróżować, ale ma problemy z zasypianiem w nowych miejscach. A kiedy już zaśnie to często budzi się w nocy i płacze, że chce wracać do swojego domku. Najgorzej jest kiedy obudzi się i zorientuje, że jest sam w łóżku. Zazwyczaj po dwóch nocach przyzwyczaja się do nowego miejsca, ale początki nie są łatwe. Gdybym nie miała video niani, to albo musiałabym położyć się z nim i o 20  już nie wychodzić z sypialni, albo co chwilę zaglądać do niego i sprawdzać czy przypadkiem nie obudził się przestraszony.


Kamerkę postawiłam obok łóżka, skierowaną na śpiącego Julcia, monitor ustawiłam na półce w części wypoczynkowej i spokojnie mogłam napić się herbaty i obejrzeć film. Kiedy Julcio zaczynał się wiercić, zdążyłam do niego podejść zanim się rozbudził. Elektroniczna Niania Orllo Baby Care  posiada kilka bardzo praktycznych funkcji, które ułatwiły mi podgląd dziecka:

Duży, 3,5 calowy wyświetlacz – może stać na stoliku nocnym,  na wysokiej półce, na komodzie czy nawet na  końcu blatu kuchennego – i tak doskonale będziemy widzieć obraz, bez konieczności wpatrywania się w ekran, żeby zobaczyć dziecko. Wyświetlacz jest jasny, czytelny i wyraźny.

Noktowizor – jak dla mnie jedna z najważniejszych funkcji elektronicznej niani. Niemowlę obserwujemy cały czas i w dzień i w noc. W przypadku starszaka potrzebuję niani przede wszystkim do podglądania Julcia nocą, kiedy śpi w ciemności. Niania Baby Care ma wbudowanych 9 diód IR (podczerwień), dzięki czemu nocny obraz (czarno-biały) jest jasny i czytelny.

Podgląd i podsłuch w czasie rzeczywistym – dzięki temu cały czas widzę i słyszę dziecko. Jest to funkcja, która szczególnie przyda się rodzicom maluszków, które swoje potrzeby sygnalizują głównie płaczem. Bez problemu usłyszymy dziecko i zobaczymy co w danej chwili robi.

Kamera z mikrofonem umożliwiająca dwukierunkową komunikację – niania ma wbudowany mikrofon i głośnik, co sprawia, że nie tylko my usłyszymy dziecko, ale też dziecko może usłyszeć nas. Nawet jeśli będziemy daleko i usłyszymy płaczącego maluszka nasz głos pomoże go uspokoić. Straszakowi możemy powiedzieć, że już do niego idziemy, dzięki czemu będzie czuł się bezpieczniej.

Zdalne sterowanie głowicą kamery – trzymając wyświetlacz w dłoniach możemy sterować kamerą, obracając ją we wszystkich kierunkach, a zoom cyfrowy umożliwia obserwację dziecka z bliższej odległości.  Dodatkowo, odbiornik posiada ruchomy uchwyt umożliwiający powieszenie kamery na ścianie, ale też postawienie jej na półce czy stoliku.

Wybudzanie kamery głosem – Niania Baby Care posiada funkcje Vox, która umożliwia oszczędzanie baterii. Wyświetlacz wygasza ekran po kilkudziesięciu sekundach bezczynności, natomiast w po wykryciu dźwięku, na wyświetlaczu pojawia się obraz z kamery.

Zdalne włączanie kołysanek – są dzieci, które uspokajają się i usypiają przy kołysankach. Julcio też uwielbia zasypiać kiedy śpiewam mu Aaa kotki dwa albo Ach śpij kochanie. Czasem też zastępuje mnie nasz ukochany królik Alilo. Niania Baby Care ma wgrane trzy kołysanki, a wśród nich Mrugaj, mrugaj gwiazdko ma czy Dobrej nocy i sza. Kołysanki możemy włączyć w każdej chwili. Będą przy maluszku, ale też zdalnie, kiedy np. dziecko zaczyna się wybudzać.

Bateria wbudowana w kamerę i w wyświetlacz – po pełnym naładowaniu niania działa dwie godziny bez konieczności podłączania jej do źródła prądu. Pozwala nam to na obserwowanie dziecka bez względu na to, gdzie jesteśmy.


Czujnik temperatury – jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala nam na stałe kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu.

Redukcja zakłóceń – system Orllo Noise Defender pozwala zlikwidować problem, który dotyczy wielu elektronicznych niań – szumy, zakłócenia, szmery.
Elektroniczna niania Orllo Baby Care może być podłączona do telewizora, przez wyjście AV, można też podłączyć do niej cztery kamery, co umożliwia jednoczesny podgląd kilku pomieszczeń.

Bez względu na to czy mamy w domu maleńkie dziecko czy przedszkolaka, elektroniczna niania jest przydatnym gadżetem, który z nie zostanie odłożony w kąt.


1 komentarz:

  1. Przyznam, że nawet nie myslalam, że nianie przyda się u 5 latka. Teraz widzę, że nie potrzebnie ją chowałam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger