×

Było sobie życie - pamiętacie?


Kilka dni temu wróciłam ze spotkania Klubu Mam Ekspertek, gdzie poznałam polskich wydawców kultowej bajki Było sobie życie i przywiozłam do domu całą kolekcję kreskówek wprowadzajacych nas w tajemnice ludzkiego ciała.
Ja sama mam ogromny sentyment do tych bajek. Wszechwiedzący Mistrz, Piotr, Grubcio, Wredniak, Siław, Konus i Pierretka to bohaterowie mojego dzieciństwa, którzy do dziś bawią i uczą dzieci w ponad 140 krajach świata.

Pomimo tego, że sama uwielbiam Było sobie życie i doskonalne wiemże są to bardzo wartościowe bajeczki, które mogą wiele nauczyć i przekazać dzieciom, to nie do końca byłam przekonana, czy zainteresują mojego czteroletniego synka. I tu bardzo się pomyliłam :) 
Julek jest nimi zachwycony. Z niesamowitą uwagą śledzi każdą komórkę, krwinkę i bakterię, wspólnie z nimi odbywa wędrówkę po ludzkim organizmie i przeżywa każdą walkę z zarazkami. 

Julcio jest bardzo ciekawym świata przedszkolakiem i każdego dnia zadaje nam dziesiątki pytań. A pyta o wszystko. Jak powstał świat, co jest w głębi ziemi, dlaczego dinozaury wyginęły czy co znajduje się w środku naszego ciała. I w tym temacie Było sobie życie bardzo nam pomaga. Ja sama nigdy nie potrafiłabym tak opowiedzieć i zobrazować Julciowi wnętrza naszego organizmu. Bajki w bardzo ciekawy sposób pomagają dziecku zrozumieć zachodzące w organizmie procesy, rolę krwi, tlenu i szpiku kostnego. W bardzo fajny sposób mówią o tym, co jest niezbędne do życia, jak ważne jest mycie rąk, mycie zębów i ograniczenie słodyczy. Teraz Julcio nie pyta dlaczego nie powinien jeść zbyt wielu słodkości - sam doskonale zna odpowiedź. A moje wołanie Julciu, umyj rączki! zamieniło się na Mamusiu, idę umyć rączki!

„Sprawić, by dzieci chciały wiedzieć więcej, obudzić w nich ciekawość. Uwierzyć, że rozumieją więcej, niż wydaje się dorosłym…”

Twórcą Było sobie życie był Albert Barille, francuski producent telewizyjny, który doskonale wiedział, ile korzyści mogą dać dzieciom tak wartościowe produkcje. Dziś wielu rodziców może być mu naprawdę wdzięcznych :)

W tym roku mija 30 lat od pojawienia się pierwszej bajki na telewizyjnych ekranach. WydawnictwoHippocampus postanowiło uczcić ten jubileusz i wydało Złotą Kolekcję Było sobie życie w nowej, poprawionej wersji HD. 
Na 6 płytach DVD znajdziemy 26 odcinków kultowych bajek i ponad 10 godzin wspaniałej przygody po wnętrzu naszego ciała.

A jesli chcielibyście osobiście poznać Mistrza wybierzcie się na spotkania z nim: 
18.03.2017 w godz. 12.00 - 18.00 w salonie Empik w Galerii Mokotów
25.03.2017 w godz. 12.00 - 18.00 w salonie Empik w Blue City
08.04.2017 w godz. 15.30 - 18.00 w Instytucie Francuskim w WarszawieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger