×

Dlaczego warto nosić dzieci?


Noszenie dzieci jest jedną z najstarszych tradycji rodzicielskich. Dawniej kobiety nosiły dzieci w chustach, własnoręcznie tworzonych nosidłach, specjalnych koszach, a nawet w kocach i prześcieradłach. Kiedyś noszenie było najbardziej naturalną czynnością, bez której nie było możliwości, żeby kobiety  (bo głównie kobiety nosiły) opiekowały się dziećmi i jednocześnie pracowały w gospodarstwach domowych i na polach. W pewnym momencie, już w bliższych nam czasach powstawały teorie, które zaczęły zniechęcać rodziców do  noszenia dzieci. Twierdzono, że noszeniem tylko rozpieścimy maluchy, że przyzwyczaimy je do kołysania, a później nie odzwyczaimy ich od tego. Na szczęście historia zatacza koło i znów coraz częściej widzimy szczęśliwych rodziców noszących szczęśliwe dzieci. I co jest wspaniałe - dzieci noszą już nie tylko mamy, ale również ojcowie!


Co takiego daje noszenie dziecka?

Poczucie bliskości – wiedzą o tym nie tylko rodzice. Naukowcy udowodnili, że bliskość ma istotny wpływ na rozwój emocjonalny, psychiczny i fizyczny dziecka. Dzieci płaczą nie tylko kiedy są głodne, czy kiedy mają mokrą pieluszkę. Dzieci płaczą, ponieważ potrzebują bliskości ukochanego rodzica. 

Wyraz miłości – nie tylko niemowlęta i dzieci uwielbiają się przytulać. Każdy nas potrzebuje miłości i czułości, którą okazuje poprzez dotyk i przytulenie. Noszenie dzieci niesamowicie wzmacnia więzi rodzinne.

Poczucie bezpieczeństwa – bliskość mamy i taty koi płaczącego maluszka, sprawiając, że czuje się bezpiecznie i spokojnie.

Leczniczą moc dotyku – noszenie dzieci może nie uśmierzy bólu związanego z kolkami, czy bolesnym ząbkowaniem, ale zminimalizuje go, a kołysanie i bujanie uspokoi maluszka. Pionowa pozycja jakĄ dziecko przyjmuje podczas noszenia ułatwia oddawanie gazów (przy kolkach), a także ułatwia oddychanie (np. podczas kataru).

Samodzielność dziecka – dziecko, które ma zaspokojoną potrzebę bliskości, czuje się kochane i doceniane, jest pewniejsze siebie, ma większe poczucie własnej wartości, jest bardziej samodzielne.

Niezależność rodzica  – dziecko, zwłaszcza nieco większe nie spędza całego  dnia na spaniu. A jak sami wiemy, w domu zawsze jest wiele rzeczy do zrobienia. Nosząc dziecko mamy "wolne ręce", dzięki czemu wiele czynności możemy wykonywać razem z maluchem, jednocześnie zapewniając mu swoją bliskość.

Aktywne rodzicielstwo – noszenie dziecka idealnie sprawdzi się podczas wędrówek, spacerów i wakacji. Mając nosidło nie musimy martwić się o wąskie przejścia, kamieniste szlaki, piaszczyste plaże, czy wysokie krawężniki. Dostaniemy się, gdzie tylko chcemy. 

Dzieci mogą być noszone na różne sposoby, zarówno w nosidłach, jak i chustach. Na rynku mamy ogromny wybór nosideł, które często znacznie różnią się od siebie – nie tylko ceną. A wybierając nosidło dla dziecka powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem, zdrowiem i wygodą, zarówno maluszka, jak i rodzica. 

Przez ostatnie miesiące miałam okazję przyjrzeć się nowemu nosidłu ergonomicznemu BabyBjorn Woods i przyznam, że podchodziłam do niego z pewnym dystansem.
Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ niejednokrotnie czytałam, że tak znana i ceniona na całym świecie marka po nazwą nosidło produkowała wisiadła, które z pewnością do bezpiecznych nie należą. Jednak od powstania nosideł (a tak naprawdę wisiadeł) BabyBjorn Oryginal minęło dużo czasu i dużo zdążyło się zmienić.

Producent współpracując z pediatrami stworzył bezpieczny dla maluszków model nosidła, który został doceniony przez specjalistów Międzynarodowego Instytutu ds. Dysplazji Bioder. 
Wiem, że taka instytucja rekomendowała wisiadło czy nosidło, które zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.

Jedną z nowości BabyBjorn jest nosidło BabyBjorn Woods nawiązujące do piękna szwedzkich lasów.
Kolekcja jest przepiękna, bardzo ciepła, a jesienne barwy kojarzą się z chwilami spędzonymi z rodziną na łonie natury.
Kolekcję Woods można znaleźć nie tylko przy nosidełkach ergonomicznych One, ale również w leżaczkach Balance Soft.


Jesienne kolory nosidełek i leżaczków zostały zaczerpnięte prosto z lasu. Kolekcja Woods to apel do aktywnych rodziców, którzy pragną pokazać swoim dzieciom, to co w życiu najważniejsze – naturalne bogactwo przyrody.
Nosidełko BabyBjörn ONE jest najbardziej popularnym nosidełkiem wśród rodziców, którzy cenią sobie wszechstronne wykorzystanie produktu. Jest to nosidełko ergonomiczne, przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 3 roku życia. Posiada wzmocnione pasy naramienne i biodrowe oraz 4 opcje noszenia.

„Cieszymy się na samą myśl o jesieni, stąd pomysł na taką kolekcję. Większość z nas najbardziej ceni sobie wolne chwile spędzone z rodziną na świeżym powietrzu. Spacery z najbliższymi po lesie, cisza i spokój. Z najnowszą kolekcją takie właśnie momenty zostaną w naszej pamięci na dłużej. Jeśli nasze produkty sprawią, że aktywność z małymi dziećmi stanie się łatwiejsza, a wspomnienia bardziej wyjątkowe będzie to nasz prawdziwy sukces”.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger