×

Wielkanocne inspiracje


Nigdy nie odczuwałam Świąt Wielkanocnych, tak jak Bożego Narodzenia.  Klimat jest zupełnie inny, nie ma tej świątecznej gorączki zakupów, światełek na każdej ulicy  i Last Christmas w każdym centrum handlowym. Ale bardzo lubię Wielkanoc. Kojarzy mi się z wiosną, świeżością, radością i kolorami, których brakuje nam zimą. 
Zawsze zakładam delikatniejsze firanki, na oknach stoją donice z żonkilami, krokusami i hiacyntami. Mamy też rzeżuchę. Wyrosła piękna, wysoka i pachnąca. Jeszcze jedna porcja została nam do posadzenia i za kilka dni się doczeka :) Lubię, kiedy w domu jest tak klimatycznie i wiosennie.
Jeszcze nie przygotowałam wszystkich dekoracji wielkanocnych, znalazłam za to w sieci dużo inspiracji na ozdoby, pisanki i dekoracje, które można wykonać razem z dzieckiem. Najbliższy weekend będzie u nas bardzo pracowity i z pewnością przygotujemy z Julciem coś wyjątkowego :) 
Zobaczcie sami co znalazłam w sieci. Może te pomysły zainspirują również Was :)


Malowanie pisanek jest nieodłącznym elementem Wielkanocy. Julcio bardzo lubi ten zwyczaj. Każdego roku siadamy razem przy stole i malujemy, wyklejamy, ozdabiamy jajka. Jest tyle technik dekorowania pisanek, że z pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie. 
W tym roku chciałabym barwić jajka naturalnymi sposobami. Zazwyczaj korzystałam z cebuli, tym razem wypróbuję też buraka i czerwonej kapusty. 

Czym naturalnie barwić pisanki?
  • Na żółto - kurkumą, natką marchewki, skórką cytryny i pomarańczy, zieloną herbatą,
  • Na czerwono - mrożonymi malinami, żurawina, czerwonymi burakami,
  • Na pomarańczowo - chili, łupinami cebuli,
  • Na zielono - liśćmi szpinaku, pokrzywą, liśćmi laurowymi, natką pietruszki, trawą,
  • Na niebiesko - jeżynami, czerwoną kapustą, suszonymi jagodami,
  • Na fioletowo - czerwoną kapustą, czarnym bzem, kwiatem hibiskusa, łupinami czerwonej cebuli.


Takich naturalnych pisanek będziemy mieć tylko kilka. Pozostałe jajkaz pewnością będą bardziej kolorowe i wypełnione różnymi motywami, ponieważ będą inspirowane pomysłami Julusia :)
A tu jeszcze kilka inspiracji:)


I jeszcze kilka pomysłów na Wielkanocne przysmaki :)


2 komentarze:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger