×

Nawet największa dzikuska potrzebuje przyjaciela!Lotte jest dziewczynką mieszkająca w dżungli. Ma maleńką chatkę nad rzeką, w której bawi się ze swoim najwierniejszym towarzyszem tukanem Igorem.
Dorastała w samym sercu sawanny, wśród dzikich zwierząt i to właśnie one są towarzyszami jej życia. Lew Achilles i słoń Horacy nie tylko ją uwielbiają, ale też ufają jej.

Lotte stale powtarza, że jest dzikuską i wcale nie potrzebuje innych dzieci do zabawy. Przecież bez nich doskonale spędza czas - skacze po drzewach, wspina się na konary, turla się w piasku, pływa i może krzyczeć na całe gardło! Nie potrzebuje też dzieci do rozmowy - przecież ma cały las i zwierzęta, i to właśnie z nimi od najmłodszych lat uczy się rozmawiać.

Nic więc dziwnego, że wpadła we wściekłość, kiedy dowiedziała się, że na ich farmie zamieszka jeszcze jedna rodzina. Jej codzienność i poczucie bezpieczeństwa zostało zaburzone. Dotąd miała tylko rodziców, zwierzęta i swoją ukochaną dżunglę - dlaczego miałaby dzielić to z innymi ludźmi?
Postanowiła więc uciec i już nigdy nie wrócić do domu. 

Jak się okazuje, doskonale znany jej las, pod wpływem żywiołu również potrafi zaskoczyć. Ulewny deszcz, burza, silny wiatr i skrzypiące drzewa budzą strach w dziewczynce, która chce wrócić do domu, a nie może.
Z pomocą przychodzi jej człowiek - ciemnoskóry chłopiec, dzięki któremu wraca do ukochanych rodziców. To niezwykłe spotkanie sprawia, że Lotte zaczyna inaczej patrzeć na człowieka, budzą się w niej nieznane dotąd emocje i uczucia. 

Lotte Piratka to ilustrowana opowieść Wydawnictwa Polarny Lis, która jest skierowana dla najmłodszych czytelników. Jej autorką jest Sandrine Bonini, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Użytkowych w Paryżu. To nie tylko pisana historia małej piratki, ale przede wszystkim przepiękne ilustracje Audrey Spiry. Wielobarwne, malarskie obrazy doskonale ilustrują uroczą blond dziewczynkę, dzikie zwierzęta i egzotyczną dżunglę. 
Juluś bardzo polubił Lottę. Mówi, że tak jak ona, też mieszka w lesie, ale tylko w lipcu, kiedy jesteśmy na obozie :) Książkę przeczytałam mu w jeden wieczór, a kiedy się skończyła zapytał tylko Co  było dalej? I tu już musiałam wykazać się ogromną wyobraźnią :)

Czytamy z Julciem bardzo dużo książek i wydawało mi się, że dziecięca literatura już mnie nie zaskoczy. Okazało się zupełnie inaczej. Lotte Piratka nie tylko bardzo mnie wciągnęła, ale też ogromnie zachwyciła. I to bez wątpienia za sprawą pięknych ilustracji - jak dla mnie prawdziwych dzieł sztuki!
Lotte Piratka jest najnowszą książką Wydawnictwa Polarny Lis, która juz teraz podbija serca nie tylko dzieci, ale też rodziców, którzy ją czytają.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger