×

Radosna zabawa i twórcze budowle - poza domem!


Nie da się ukryć, że bardzo lubimy klocki. Wielokrotnie pisałam o tym na blogu i nie raz chwaliłam się dziełami Julcia. Pokazywałam Wam cudownie kolorowe klocki Meli, konstrukcyjne Incastro i magnetyczne Geomag.
Bez wątpienia są to zabawki, które angażują do zabawy całą naszą rodzinę i potrafią pochłonąć nas nawet na kilka godzin! Uwielbiamy razem tworzyć, budować i wygłupiać się przy tym :)
Teraz, kiedy na zewnątrz mamy prawdziwe lato, dużo więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Ale to wcale nie oznacza, że nie budujemy! Wręcz przeciwnie. Znaleźliśmy zupełnie inny sposób na tworzenie świetnych konstrukcji poza domem - tekturowe klocki Hocko. Jak się okazało, jest to wspaniała zabawa dla całej rodziny, co potwierdzają  moje chłopaki.

HOCKO to tekturowe klocki- głównie kwadraty, trójkąt, prostokąty. Można z nich tworzyć wszystko, co tylko wymyślimy. Nie narzucają gotowych rozwiązań, a pozwalają na bardzo kreatywną zabawę, którą kieruje przede wszystkim wyobraźnia. A jeśli komuś brakuje pomysłów i szuka inspiracji na budowle – znajdzie je na opakowaniu HOCKO.

Julcio ma duży zestaw klocków „Domy”, a tworzy nie tylko domki, ale też wieże, zamki, rakiety, a nawet samochody. Z ostatniej wyścigówki nie chciał wyjść przez dobrą godzinę ;)

Klocki wykonane  z tektury i mają jej naturalny odcień. Mnie się bardzo podoba brak wielu kolorów i szczegółów, Julcio natomiast postanowił nieco ozdobić brązowe kwadraty i udekorował je farbkami w sztyfcie. Na niektórych zdjęciach zobaczycie, że klocki nawet zostały podpisane ;)


Kiedy budujemy dziecku domek ze zwykłego kartonu, zazwyczaj jest tak, że po kilku dniach (albo godzinach!) musimy go wyrzucić. Z klockami Hocko jest inaczej. Ponieważ zostały wykonane z grubej i bardzo wytrzymałej tektury, możemy je składać, rozkładać, chować do pudełka i znów wyjmować, żeby stworzyć coś nowego. 
Bawiliśmy się nimi w domu i na zewnątrz - cały czas są w bardzo dobrym stanie i z pewnością pozwolą nam zbudować jeszcze nie jedną konstrukcję. 
Z Hocko zabawa klockami nabiera innego wymiaru :)


Duże klocki Hocko dostaniecie w zestawach: Domy, Kosmos i Zamki. Z doświadczenia jednak wiem, że są to nazwy, które mogą jedynie zainspirować do stworzenia tych konkretnych budowli. W rzeczywistości z elementów każdego zestawu możemy zbudować, co tylko zechcemy :)
Wszystkie klocki HOCKO znajdziecie TUTAJ


2 komentarze:

  1. Bardzo fajne :) My zawsze budujemy domki z pudełek jakie mamy pod ręką, ale zawsze zaraz wyrzucamy. Te są genialne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas domki ze zwykłych kartonów i z kocy stale się tworzą :)Hocki pozwalają nam przenieść budowle na zewnątrz i jeszcze długo się nią cieszyć :)

      Usuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger