×

7 najciekawszych placów zabaw na świecie


Każdy wie jakie są dzieci - czasami do dobrej zabawy wystarcza im stara, zepsuta zabawka, a kiedy indziej nie znajdą niczego dla siebie nawet w największym sklepie pełnym zabawek. Nie ma jednak wątpliwości, że na placu zabaw dziecko będzie bawiło się wyśmienicie :)

Dziś chcę Wam pokazać siedem niezwykle ciekawych, bardzo atrakcyjnych i z pewnością wyróżniających się placów zabaw na świecie. Ja sama z przyjemnością odwiedziłabym każdy z nich!

Hakone Woods of Net
Nasze zestawienie otwiera niebywały plac z Japonii. Jest on doprawdy magiczny! Dlaczego? Ponieważ wszelkie elementy siatek jakie można w nim znaleźć są wydziergane ręcznie przez artystkę. A trzeba zaznaczyć, że jest ich naprawdę wiele. Jakby tego było mało przy jego konstruowaniu nie wykorzystano ani jednego gwoździa, tak więc jest on niebywale bezpieczny dla pociech.Kolle 37
Park znajdujący się w Berlinie, który nie tylko zapewnia ciągłą rozrywkę dzieciom, ale także wywołuje strach w rodzicach. Wynika to z nietypowej formy zabawy jaka tam obowiązuje oraz z wyglądu tego miejsca. Otóż dzieci same go tworzą, tak więc można się w nim spodziewać narzędzi, które im to umożliwiają. Nie jest to może najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka, ale na pewno jedno z najbardziej interesujących dla młodzieży. Zapomnijmy o klockach z hurtowni artykułów dziecięcych - tutaj naprawdę buduje się rzeczy!Smothers Park
Leżący w Kentucky park jest wyjątkowy nie tylko ze względu na mnogość atrakcji dla dzieci, bo te - mimo, iż bardzo liczne - są jednak dość standardowe, tym co czyni to miejsce niesamowitym jest jego klimat. Mówi się, że nie ma innej lokacji, która by zapewniała tak silne uczucie relaksu i rozluźnienia. Nic tylko zaprowadzić tam dziecko, podczas gdy samemu będzie się siedziało na jednej z wielu ławeczek, które tam można znaleźć.Bellevile Park
Mieć widok w Paryżu na wieżę Eiffla? Niejeden dorosły chciałby być w takim miejscu, natomiast dzieci znajdujące się na tym placu zabaw mają zapewniony taki widok ciągle, a to nie jest jeszcze najciekawsze w tej lokacji! Sam plac został zaprojektowany dokładnie tak, jakby chciały tego dzieci. Można by się dziwić jak to możliwe, jednak takie są fakty. Przy jego budowie przeprowadzono bardzo wnikliwe badania, w wyniku których wykreowano miejsce, gdzie dzieci mogą puścić wodzę wyobraźni i świetnie się bawić.


Kristinebergs Slottspark
Ogromne sowy oraz żuki niekoniecznie się kojarzą z wyśmienitą zabawą dla dzieci, jednak tym razem jest inaczej. Na leżącym w Sztokholmie placu zabaw dziecko znajdzie tak wiele możliwości spędzania czasu, co zabawek w hurtowni artykułów dziecięcych. Zwariowane, nieskrępowane, kreatywne - te przymiotniki idealnie opisują atrakcje, jakie można znaleźć w tym miejscu. Rzeźba sowy, która chowa w sobie kolejne mechanizmy? Ogromny żuk, którym można kierować? To wszystko się tu znajduje. Aż samemu chciałoby się być młodszym!


City Museum To znajdujące się w St. Louise miejsce aż ciężko nazwać placem zabaw, a to ze względu na jego rozmach. Diabelski młyn na dachu budynku, zjeżdżalnia, która ma 10 pięter. Atrakcji tu jest naprawdę wiele, a jakby tego było mało, sam projekt i materiały użyte w budowie są doprawdy wyjątkowe Mamy tu w końcu do czynienia z takimi surowcami z odzysku jak np. przęsła starych mostów niegdyś znajdujących się w mieście. Jednym słowem - niesamowite miejsce.


Pod Playground 
Przy okazji ostatniej pozycji w zestawieniu udamy się na kolejny kontynent, tym razem do Australii, a konkretnie Canberry. Tam można znaleźć ogromny plac zabaw składający się z gigantycznych żołędzi, do których prowadzą niezliczone tunele czy też zjeżdżalnie. Z atrakcji warto również wspomnieć o ściankach wspinaczkowych. Grzechem byłoby także nie napisać o  magicznych widokach jakie się rozpościerają w okolicach tego miejsca.Jak widać nie trzeba od razu kupować maluchowi całej hurtowni artykułów dziecięcych w poszukiwaniu atrakcji, które je zachwycą. Jak sami mogliście się przekonać istnieją niesamowite miejsca na świecie, które zagwarantują dużo zabawy nie tylko najmłodszym ;) 
Oczywiście o regularne wizyty w nich mogłoby być bardzo trudno, ale kto wie, może warto porwać się na dłuższą wycieczkę? ;)

A po więcej inspiracji, które mogą sprawić świetną frajdę dzieciom zajrzyjcie na stronę diki.com.pl

Źródło zdjęć - Pinterest

3 komentarze:

 1. Wokół dziecka27 czerwca 2017 13:31

  Super miejscowki! Ja tez chcę je zobaczyć :):):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za fantastyczne miejsca! jednak ludzie to potrafią :) Najbardziej podoba mi sie ten z pierwszego zdjecia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa! Szkoda, że nie ma takich miejsc u nas Polsce. Ostatnio odwiedziliśmy rabkoland i moje odczucia są bardzo pozytywne, świetne miejsce dla rodzin z dziecmi. Ale byłabym o wiele bardziej na tak, gdyby w Polsce pojawiły się też takie place zabaw jak te wyżej.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger