×

Jak chronię dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV?

Ostatnio coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Spacery, wycieczki, zabawa w ogrodzie i na placu zabaw sprawiają, że wracamy do domu coraz bardziej opaleni :) Ja sama uwielbiam słońce i uwielbiam się opalać, ale mam świadomość tego jak szkodliwe może być promieniowanie słoneczne. Dlatego staram się nie wychodzić z Julciem na dwór w godzinach kiedy  słońce najmocniej grzeje i staram się zabezpieczać nas przed promieniami UV. Stosujemy tylko sprawdzone kremy z filtrem, przede wszystkim takie, które nie zawierają szkodliwej substancji oxybenzone.
Julcio nie wychodzi też z domu bez nakrycia głowy. Zazwyczaj zakłada cienkie, siateczkowe baseballówki, a ostatnio też nowości Buff - czapeczkę z daszkiem UV Protection i chustę Buff, również chroniącą przed promieniami UV.

Czapkę z daszkiem Buff uwielbia przede wszystkim za Spidermana, który jest motywem przewodnim czapki. Co więcej występuje na jej dwóch stronach  - z jednej jest więcej szarości, a z drugiej dominuje kolor czerwony. Julcio chętnie ją zakłada, ponieważ jest wygodna i ma sztywny, neoprenowy daszek, który daje cień.
Ja patrzę na nią jeszcze z innej strony. Julcio od zawsze dość mocno się poci. Chwilę pobiega i zaraz ma mokre włosy, dlatego zawsze zwracam uwagę na czapki jakie nosi. Czapeczka Buff wykonana jest z włókna poliestrowego Coolmax, który wykorzystywany jest do odzieży termoaktywnej i charakteryzuje się właściwościami wentylacyjnymi. Dzięki temu mamy gwarancję lepszej oddychalności i odprowadzania wilgoci, a główka dziecka pozostaje sucha nawet w czapce.


Za kilka dni wyjeżdżamy nad morze i z pewnością będzie to podstawowa czapka, którą Juluś będzie nosił na plaży. Materiał Coolmax, z kórego jest wykonana blokuje aż 98% szkodliwych promieni słonecznych. Dzięki temu jego główka będzie odporniejsza na promieniowanie UV.
Czapeczka z daszkiem Buff nie jest typową baseballówką. Jest miękka i bardzo elastyczna, co pozwala dopasować ją do kształtu i wielkości głowy dziecka. Dodatkowo posiada gumkę, która umożliwia regulację jej rozmiaru.
Julek uwielbia swoją spidermanową czapkę, a ja jestem spokojna, bo wiem, że ma na sobie doskonałej jakości nakrycie główki. 


Buff to nie tylko czapeczki dla dzieci, ale przede wszystkim wielofunkcyjne chusty. Ja sama od lat korzystam z polarowego komina, który już nie raz uratował mnie przed zmarznięciem. Tym razem zdecydowaliśmy się na inną wersję chusty - nie tylko wygodną i bardzo ładną, ale również blokujacą promienie UV. Dzięki temu mamy ochronę przed słońcem, wiatrem i kurzem - idealne rozwiązanie na wiosnę, lato i jesień.
Materiał Coolmax blokuje 95% promieni slonecznych, a osłonić chustą możemy nie tylko głowę, ale też kark, szyję, twarz i ręce.
Bez wątpienia chusty Buff zasłynęły dzieki swojej uniwersalności i funkcjonalności. Z jednej chusty możemy stworzyć komin, szalik, opaskę, gumkę do włosów, czapkę, maskę i piratkę. Rozwiązań jest tyle ile pomysłów w głowie :) Zobaczcie sami - Buff w wersji dla kobiet i dla dzieci ;)2 komentarze:

  1. Czy te czapki dla dzieci mają jakieś rozmiary czy to one size?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czapki z daszkiem Buff występują w dwóch rozmiarach: Baby (1-3 latka), Child (4-8 lat).Julek ma tą większą.

      Usuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger