×

5 gadżetów, które sprawią, że nasze dziecko będzie widoczne na drodze!


Wakacje to czas, kiedy na ulicach widzimy coraz więcej dzieci. Maluchy mają dość przesiadywania w domu, a czas wolny od szkoły i przedszkola wykorzystują na wygłupy na placu zabaw, grę w piłkę, puszczanie latawcy, spacery i wycieczki. Wielu z nas wyjeżdża na rodzinne wakacje, a większe dzieci jadą na obozy i kolonie. Bez względu na to gdzie jesteśmy i jak spędzamy czas, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie dziecka.

Przygotowując malucha na wycieczkę, na kolonię czy chociażby na pobliskie boisko albo plac zabaw powinniśmy zadbać o to, aby dziecko zawsze było bezpieczne i widoczne na drodze. Jest to niezwykle ważne nie tylko podczas wakacji, ale w ciągu całego roku! Julcio chodzi jeszcze do przedszkola i to my go zawsze zaprowadzamy, ale starsze dzieci często same wędrują do szkoły, na zajęcia dodatkowe, do sklepów czy do kościoła. Gadżety odblaskowe dla dzieci to nieduży wydatek, a może ochronić życie i zdrowie - nie tylko najmłodszych!
U nas w domu odblasków nie brakuje. Julek doskonale wie do czego służą i pomimo tego, że nigdy nie chodzi sam, to elementy odblaskowe towarzyszą mu w najróżniejszych formach.

Jakie odblaski wybrać, żeby dziecko było zadowolone i chętnie je nosiło?

1. Zawieszka odblaskowa
Zawieszka odblaskowa to gadżet, którego podstawową zaletą jest mnogość dostępnych wzorów – mówi ekspert firmy platformaodblaskowa.pl. – Dzięki temu dziecko może wybrać taki, który najbardziej przypadnie mu do gustu – misia, samochód czy uśmiechniętą buzię. Następnie wystarczy przypiąć taką zawieszkę do ubrania, plecaka lub torby, by nie musieć martwić się, że wracający o zmierzchu maluch nie zostanie zauważony przez samochód. Breloczki odblaskowe dla dzieci występują w dwóch rodzajach – twardym oraz miękkim.

2. Czapka odblaskowa
Popularna czapka bejsbolówka w odblaskowych kolorach, bądź z odblaskowymi elementami jest świetnym gadżetem na cieplejszą porę roku. W dzień będzie osłaniać głowę dziecka przed słońcem, wieczorem natomiast zadba o jego widoczność na drodze.

3. Naklejka odblaskowa
Naklejki odblaskowe, podobnie jak zawieszki, dostępne są w bardzo wielu wzorach i kolorach – mówi specjalista firmy platformaodblaskowa.pl –  Raz przyklejone do plecaka lub torby, nie odczepiają się i nie utrudniają użytkowania. Ogromną zaletą takiego gadżetu jest fakt, że dziecko nie musi pamiętać o zabieraniu go ze sobą – naklejka zadba o widoczność na drodze nawet małego zapominalskiego, który nie weźmie z domu odblaskowej czapki czy opaski.

4. Smycz odblaskowa
Odblaskowa smycz świetnie sprawdzi się jako gadżet, na którym można powiesić klucze lub telefon, czyli coś, co dziecko powinno mieć zawsze pod ręką, by móc skontaktować się z rodzicami lub wejść do domu. Jest to jednak rozwiązanie, które nadaje się bardzej na cieplejsze miesiące roku – zimą dziecko najpewniej schowa smycz pod kurtkę.

5. Kamizelka odblaskowa
Kamizelki odblaskowe dla dzieci mogą nie być ich ulubionym gadżetem, ale z pewnością warto, by maluch miał zawsze jedną sztukę w plecaku – radzi ekspert platformaodblaskowa.pl – Sprawdzi się ona zarówno podczas jazdy rowerem, jak i porannego spaceru do szkoły we mgle czy też powrotu z zimowych zajęć dodatkowych. Jej widoczność jest znacznie lepsza niż w przypadku mniejszych odblasków dla dzieci, dzięki czemu mamy większą gwarancję, że kierowca dostrzeże dziecko z większej odległości.

Odblaski dla dzieci to nieduży wydatek, o którym warto pomyśleć jak najszybciej. Pozwólmy dziecku wybrać te gadżety, które najbardziej mu się spodobają i które będzie chętnie nosić.

W ten sposób nie tylko wyrobimy w nim poczucie odpowiedzialności, ale także zadbamy o jego bezpieczeństwo – a to przecież dla każdego rodzica najważniejsze.3 komentarze:

  1. Mój syn ma na stałe przyczepione odblaski przy plecaku i kurtce. Buty też kupiliśmy z elementami odblaskowymi. Małe, drobne rzeczy mogą naprawdę dużo zdziałać!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie rozumiem dlaczego niektórzy rodzice nie przywiązują aż takiej wagi do tego, by ich dziecko było widoczne i bezpieczne, zwłaszcza jeśli jest ruchliwe i lubi aktywnie spędzać czas. U nas odblaski na nogach (buty), opaski na rękach no i na plecaczku.

    OdpowiedzUsuń
  3. For safety purposes, high visibility Safety vest and Reflective tape are going to make you far more visible.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger