×

Nasze zabawki - co najczęściej wybieramy?


Od kiedy zostałam mamą wiedziałam jedno – Julek będzie miał najlepszą mamę na świecie :)
Dlatego robię wszystko, aby przychylić mojemu synkowi nieba i staram się nie zapominać przy tym o dbaniu o jego edukację i zbilansowany rozwój. W końcu to my, rodzice jesteśmy odpowiedzialni za ciągły progres naszych małych pociech! 
Pomimo tego, że uważam, że dziecko powinno mieć czas na nudę i samodzielną organizację swojego czasu, to są dni kiedy sama staram się zaplanować mu wolny czas w sposób ciekawy, zaskakujący i edukujący. A to wcale nie jest takie łatwe! Oczywiście, istnieją przeróżne rodzaje gier i zabaw, które rozwijają w naszych dzieciach kreatywność, ćwiczą bystrość umysłu lub zapamiętywanie. Wiele z nich można bez problemu znaleźć w sieci czy w specjalistycznej literaturze. Niejednokrotnie okazywało się jednak, że ich forma nie do końca odpowiadała Julkowi. Wówczas, jako mama na medal, wymyślałam różne historie, które wprowadzały Julka w odpowiedni nastrój i pobudzały do wspólnych zabaw. Wierzcie lub nie, ale zawsze działało :) Jakie zabawki najbardziej lubimy?

Już kiedy Julcio był mały zauważyliśmy, że bardzo chętnie bawi się klockami. Poświęcał całe godziny na układanie kolorowych budowli, które imitowały zamki, komisariaty policji, strażackie remizy czy zwykłe domki. Nieważny był kształt czy kolor – najważniejsza była sama możliwość tworzenia i podziwiania efektów! Już wtedy wiedziałam, że przybywające pudełka z klockami to coś, co zdecydowanie ucieszy mojego maluszka. I nie myliłam się – zabawa klockami to jedna z naszych ulubionych aktywności, w której możemy brać udział razem. 


Poza klasycznymi klockami - drewnianymi, plastikowymi, lego, bardzo lubimy budowanie wieży z kolorowych krzesełek, a to robimy bawiąc się Mistakos - grą, polegająca na układaniu jak najwyższych konstrukcji z plastikowych mini krzesełek. Mistakos znajdziecie m.in. w centrum oferującym zabawki dla dzieci w Poznaniu, a także w innych sklepach w całej Polsce.


Wspólnie uwielbiamy również grać w gry planszowe - już nie raz Wam o tym wspominałam ;) Pozwalają nam one spędzać wspólnie czas i wcielać się w  najróżniejsze role. Ilość gier jest oszałamiająca, więc jedynie od nas zależy, kim się staniemy. 
Chcesz pokazać swojemu dziecku gry, które pamiętasz ze swojego dzieciństwa? Wybierz popularnego chińczyka lub warcaby. A może przesuwając pionek po planszy będziesz zbierać grzyby? Swój renesans przeżywają również niezapomniane kapsle, które dostępne są różnych wersjach tematycznych. Możesz również skorzystać z nowszych propozycji, które z pewnością zaskoczą nie tylko dzieci, lecz również i Ciebie! Warto tu wspomnieć o takich tytułach jak „Zające na łące” czy „5 sekund Junior”.

Ostatnimi czasy prawdziwą popularność przeżywają jednak gry karciane. Pewnie sami pamiętacie, jak graliśmy w Czarnego Piotrusia, w wojnę czy gry polegające na zapamiętywaniu szczegółów. Choć warto pamiętać o tych rodzajach rozgrywek, to warto poznać również nowe opcje. A tych jest cała masa!  My najbardziej lubimy grać w kultowe kalambury, przy których śmiechu jest co niemiara! Najważniejsze jednak, aby hasła gry dopasować do wieku dziecka – tylko wtedy zabawa będzie naprawdę udana!

Teraz istnieje naprawdę wiele świetnych gier i zabawek, ale nie zapominajmy, że są one jedynie dodatkiem do tego, co najważniejsze – miłości i uwagi. 


Bo to one są najważniejszym elementem, który kształtuje Twoje dziecko, daje mu poczucie bezpieczeństwa i wzmacniaj więź. To wspólnie spędzony czas sprawi, że dziecko z uśmiechem będzie wstawać każdego poranka, a popołudniami nie będzie zainteresowane bajkami w telewizji, lecz Waszą wspólną ceremonią – spędzaniem czasu w sposób, jaki najbardziej lubicie.

Opisywane gry można znaleźć w wielu sklepach, np. w centrum zabawki dla dzieci Poznań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger