×

Udane wakacje z grami Rebel!


W wakacje mamy więcej czasu na odpoczynek, na zabawę i na wspólne spędzanie czasu. Słoneczna pogoda zachęca do wyjazdów, spacerów, plażowania i grillowania, ale to nie oznacza, że cały czas mamy pomysł na to, jak spędzić ten wspólny czas.
Ja mam dla Was propozycję, która świetnie się sprawdza nie tylko w domu, ale też na wakacjach, podczas podróży i błogiego leniuchowania w ogrodzie - to rodzinne gry planszowe!

My jesteśmy prawdziwymi fanami planszówek, a każda rozgrywka gwarantuje nam dużo śmiechu i radości. Mamy całkiem duże doświadczenie w grach planszowych i chcemy się nim z Wami podzielić :)  Zaczynamy serię wpisów, w których pokażemy Wam najfajniejsze gry towarzyskie, karciane, planszowe - gry, w które możecie grać całą rodziną! Dziś zaczynamy od gier Wydawnictwa Rebel - oferta jest ogromna, ale nam udało się wybrać kilka perełek!

ICECOOL to jedna z ulubionych gier Julcia. Zaczęliśmy grać w nią podczas wakacji w Krynicy Morskiej i gramy do dziś!
Plansza jest ogromna, trójwymiarowa, a pingwiny jak mówi Julek - szalone! Gra polega na "pstrykaniu" i poruszaniu kolorowymi figurkami pingwinów po szkolnych salach. Pingwinki ścigają się, zbierają po drodze pyszne ryby i uciekają przed woźnym! Zabawa jest rewelacyjna!

Kiedy ja byłam dzieckiem nie grałam w kapsle, ale Tomek - tata Julcia grał w nie bardzo często, dlatego jak zobaczył ICECOOL, jego wspomnienia do czasów dzieciństwa wróciły! Sam wydawca pisze: "ICECOOL to genialne połączenie nowoczesnej zabawy z mechaniką gry w kapsle, tworzące niesamowicie wciągającą i radosną grę, od której nie sposób się oderwać!".


Zupełnie inną, ale tak tamo wciągająca grą marki Rebel jest gra Cardline Zwierzęta. To połączenie zabawy, nauki i radosnej rozgrywki w jednym. W niewielkim pudełeczku mieszczą się kolorowe karty ze zwierzętami, a każde z nich jest opisane - wiemy ile waży, jakiej jest wielkości i jak długo żyje. Gracze rozkładają karty i ustalają, o jaką wartość danego zwierzęcia akurat grają. Każda osoba wybiera jedno ze swoich zwierząt i stara się odgadnąć czy jest ono cięższe, większe czy dłużej żyje od zwierzęcia, który jest na karcie na stole. 
Nawet, jeśli nie znamy się na zwierzętach i za wiele o nich nie wiemy, to gwarantuję Wam, że po kilku takich rozgrywkach nasza wiedza na ich te,at znacznie się powiększy!


Cortex to prawdziwy hit! Mamy zarówno grę Cortex, jak i Cortex dla dzieci. Obie gry oparte są na rywalizacji pomiędzy graczami. Naszym zadaniem jest udzielnie prawidłowej i szybkiej odpowiedzi na osiem różnych wyzwań, które rozwijają funkcje naszego mózgu.  Nagrodą w kolejnych rozgrywkach są części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie cztery elementy, wygrywa finał!!
Jeśli Wasze dzieci lubią przygodę i wyzwania, to zagrajcie z nimi w Tropico! Nie jest to planszówka, a kolejna, genialna gra pamięciowa, którą pokochają i dzieci i dorośli. 
Na czym polega gra? Na udzieleniu odpowiedzi na pytania: "Ile było żab?", "Jakie było drugie zwierzę?", "Jaki kolor miała papuga?". Tylko wcześniej trzeba przyjrzeć się kartom, zapamiętać je, pomyśleć i dopiero udzielić odpowiedzi. Tropico to zabawa w kolorowej dżungli, która ćwiczy pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, a przy tym dostarcza dużo radości!


Gry wydane przez Rebel doceniamy szczególnie za pomysłowość, umiejętność angażowania dzieci do zabawy, wspomaganie rozwoju umysłowego i emocjonalnego zarówno osoby dorosłej, jak i maluszka. Nie można jednak nie wspomnieć o kolorowych, radosnych grafikach, które właśnie sprawiają, że najmłodsi gracze zwracają na nie uwagę. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger