×

Pięć lat temu spełniło się moje największe marzenie


Odkąd pamiętam zawsze pragnęłam, żeby zostać mamą. Od zawsze uwielbiałam dzieci i ogromnie marzyłam, żeby mieć swoje maleństwo. Niestety nie zawsze wszystko jest takie proste jak byśmy chcieli i w pewnym momencie zaczęłam już tracić nadzieję. Wokół mnie rodziły się dzieci, a ja byłam coraz bardziej pewna, że nigdy nie doświadczę cudu macierzyństwa. Nie zabrakło łez, złości i bólu...
Swoje 29 urodziny przepłakałam nie wiedząc, że w moim brzuchu już rośnie nasz mały cud. Długo czekaliśmy na Julusia. Na szczęście życie okazało się być mądrzejsze ode mnie. Teraz wiem, że przyszedł na świat w idealnym momencie. Przyszedł wtedy, kiedy miał na to ochotę  - dokładnie pięć lat temu :)

W ciąży nie było mi łatwo. Jej początek spędziłam w szpitalu, później trzy tygodnie we własnym łóżku i znów szpital. Pomimo bardzo dużego ryzyka utraty ciąży, po 12 tygodniu wszystko się zmieniło. Było już tylko lepiej. Nawet pojechaliśmy na wakacje :) Trzy tygodnie nad morzem, z dodatkowymi walizkami "na wszelki wypadek" dobrze nam zrobiły i Julcio urodził się w terminie, a w zasadzie trzy dni po :) 

Kiedy dzień po urodzeniu Julusia przyszedł do mnie lekarz i żartobliwie zapytał "To co, za rok znowu widzimy się na porodówce?", odpowiedziałam "Panie doktorze, drugie to już tylko adoptuję". 25-godzinny poród nie należał do przyjemnych.. Ale dziś, wiedząc jak to wszystko wygląda, jak bolało, jak było ciężko - zrobiłabym to samo. Bez najmniejszych wątpliwości. Bo naprawdę w chwili kiedy się widzi tę maleńka istotkę wszystko mija. I z każdym dniem jest coraz piękniej!

Ja już w ciąży byłam bardzo mądra. Miałam przecież być idealną mamą. Czytałam książki, poradniki, słuchałam innych mam i miałam już w głowie zasady, których będę przestrzegać. Całe szczęście o wszystkim zapomniałam, kiedy tylko zobaczyłam Julka.
Wszystko co robiłam podyktowane było moją intuicją i ogromną miłością jaka mnie przepełniała. I tak jest do dziś.

Juluś jest całym naszym światem. To dzięki niemu stworzyliśmy rodzinę. To on sprawia, że każdego dnia się śmiejemy i wzruszamy. Codziennie nas zaskakuje, zadziwia i rozbawia. Wywrócił nasze życie do góry nogami i jesteśmy mu za to ogromnie wdzięczni!

Lubię wspominać nasze pierwsze wspólne dni, miesiące, a teraz już lata. Nie myślę o kolkach, ząbkowaniu i nieprzespanych nocach. Są tylko te piękne chwile i My - wszyscy razem. Pamiętam pierwsze spojrzenie, pierwszy dotyk, pierwszy uśmiech - jakby to było wczoraj. Jego pierwsze słowo (tata!), pierwszy posiłek, pierwszy ząbek i pierwszy krok - to wszystko ekscytowało mnie jak nic na świecie. Jestem pod wrażeniem tego jakim staje się człowiekiem, jak bogatą ma wyobraźnię, niesamowitą osobowość i chęć odkrywania świata. Jego marzenia i pragnienia pozwalają nam zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne.

Uwielbiam jego uśmiech, jego spojrzenia, a nawet fochy, kiedy się złości na nas. Kocham nasze rytuały przed snem, długie spacery i codzienne rozmowy. Uwielbiam podsłuchiwać jak śpiewa piosenki z bajek, jak wciela się w różne role, jak naśladuje ulubionych bohaterów. Mogłabym tak wymieniać bez końca...

Pięć lat temu zmieniło sie wszystko i dziękuję za to całym sercem :) Odkąd mamy Julusia nawet Święta wyglądają inaczej - zawsze je uwielbiałam, ale teraz cieszą jeszcze bardziej, bo patrzę na nie również oczami dziecka. Zachwycam się choinką, szopką bożonarodzeniową i migocącymi światełkami. Zmieniły się nasze wakacje, weekendy i całe dnie. Macierzyństwo zmieniło również mnie. 
Juluś nauczył mnie wszystkiego o dinozaurach, superbohaterach, samochodach, a nawet o kosmosie.
Nauczył mnie uważać na to co mówię, zwracać uwagę na to co robię i cieszyć się z drobnych rzeczy.

Dziś Julek kończy pięć lat. Ciężko jest mi się pogodzić z tym jak szybko mija czas, ale z drugiej strony już nie mogę się doczekać tego, co przyniesie każdy kolejny dzień. Jestem bardzo szczęśliwą mamą, a zawdzięczam to najcudowniejszemu na świecie chłopczykowi :)


"...Kocham Cię jak stąd do księżyca - wyszeptał i zamknął oczy.
-Ach, to daleko - przyznał Duży.
-To bardzo, ale to bardzo daleko.......
(...) A ja Ciebie kocham jak stąd do księżyca...i z powrotem."

Sam McBratney
"Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham"

5 komentarzy:

 1. Cudownie, dokładnie wiem jak ciężko walczyć o dziecko, nam się niestety nie udało, no ale widocznie tak miało być :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś w tym jest, że z biegiem czasu zapomina się o trudach i ciężkich chwilach. Zostają w głowie głównie te piękne momenty, które chciałoby się powtórzyć :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! A takich pięknych momentów przybywa nam każdego dnia :)

   Usuń
 3. Nie miałam problemów z zajściem w ciążę, ale przed narodzinami nie rozumiałam macierzyństwa. Po 3 latach mam już dwie córki i cieszę się, że je mam. Gdy wczoraj robiłam akuku i obie się smialy na calego, jedna ledwo wystając z łóżeczka na klęczkach (pół roku), druga przy kolacji, zrobiło mi sie ciepło w sercu. To moje największe skarby. Aż mi się teraz łezka zakręciła w oku... Czasem brakuje mi tego spokoju, który miałam trzy lata temu. A potem myślę sobie, że bez nich zycie byłoby nudniejsze, byłoby za cicho, nie byłoby tylu fajnych chwil i wspomnień. Pozdrawiam 😃

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger