×

Nowe technologie, kodowanie, programowanie - teraz również dla dziewczynek!

lalka uczy kodowania, programowanie dla dzieci, moja lalka

Zabawki zdalnie sterowane są hitem wśród zabawek, szczególnie  w okresie przedświątecznym. Z samochodów, mini-dronów czy robotów sterowanych pilotem cieszą się przede wszystkim chłopcy, ponieważ to dla nich docelowo powstają takie zabawki. I pomimo tego, że coraz rzadziej przypisujemy lalki dziewczynkom, a samochody chłopcom - bo przecież każdy może bawić się czym chce - to producenci zabawek nadal nastawiają się na płeć dziecka.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wśród informatyków, technologów, inżynierów czy programistów jest najwięcej mężczyzn? Może dlatego, że ćwiczyli oni swoje umiejętności zawodowe jeszcze w wieku dziecięcym - na zabawkach?! Chłopcy sterowali pojazdami, wyznaczali trasy, grali na pierwszych grach komputerowych, podczas gdy dziewczynki bawiły się w dom, fryzjera albo lekarza. 

Problem z brakiem zabawek zdalnie sterowanych, skierowanych typowo dla dziewczynek zauważyła Sharmii Albrechtsen, która powiedziała STOP i wspólnie z mężem stworzyła SmartGurlz - przepiękne lalki, które uczą dziewczynki kodowania, programowania i rozwijają w nich umiejętności technologiczne. 
Sharmii Albrechtsen w jednym z wywiadów mówi jak powstał pomysł na stworzenie SmartGurlz. Ponieważ nie mogła znaleźć dla swojej córeczki dronów i robotów do zabawy, a wszystkie dostępne na rynku były skierowane do chłopców - o czym świadczy nastawienie zabawek na walkę, wojnę i strzelanki, postanowiła wprowadzić coś typowo dla dziewczynek. I nie chodziło wcale o pomalowanie "chłopięcej zabawki" na różowo :)

SmartGurlz to piękne, wielokulturowe lalki, w cudnych ubrankach, które poruszają się na samobalansujących skuterach Siggy. Tymi mini-robotami Siggy sterują same dziewczynki! Dzięki aplikacji SugarCoded, którą instalujemy na smartfonach i tabletach, można wprowadzić lalkę na skuterze w ruch, można nią sterować, można wyznaczyć trasę jaką ma się poruszać, a także można realizować misje i zadania jakie ma przed sobą lalka. To doskonała zabawa i nauka w jednym.
Dodatkową funkcją, która z pewnością zachwyci dziewczynki, jest możliwość zaprogramowania tańca lalki do wybranej muzyki!

SmartGurlz:
 • Uczy orientacji przestrzennej - dzieci uczą się kierować, wyznaczać trasy, interpretować mapy,
 • Uczy kodowania - programując Siggy można wprowadzić lalkę na skuterze w ruch i poprowadzić ją ustaloną trasą,
 • Uczy logicznego myślenia,
 • Uczy rozwiązywania problemów,
 • Inspiruje do zainteresowania się programowaniem,
 • Wprowadza w świat nauki, nowych technologii, matematyki.

Maria i Jen to wyjątkowe lalki, nie tylko dlatego, że potrafią jeździć na segwayu. Mają szczególne zainteresowania i bardzo ciekawe usposobienie. Ciemnowłosa Maria jest utalentowaną artystką, która uwielbia liczby, matematykę i najróżniejsze równania. Natomiast Jen to młoda dziewczyna, która mogłaby wprawić w zakłopotanie niejednego mężczyznę, a wszystko dlatego, że jej największym zainteresowaniem jest mechanika! Jen potrafi naprawić prawie wszystko, a jej marzeniem jest tworzenie nowych wynalazków. Dwie różne postacie, dwie różne lalki z odmienną historią i temperamentem mogą być nie tylko koleżankami, ale też przyjaciółkami dla bawiących się nimi dziewczynek.


Odchodząc od stereotypów i myślenia o tym co jest dla dziewczynek, a co dla chłopów warto pomyśleć o SmartGurlz. Kto wie, może dzięki niej jakaś dziewczynka pokocha programowanie, komputery, liczby, a nawet mechanikę - jak Jen!

Jeśli chcielibyście kupić SmartGurlz jakiejś wyjątkowej dziewczynce, to mam dla 10% kod rabatowy!

Robiąc zakupy w sklepie Mojalalka.pl i wpisując hasło: INSPIRACJE, otrzymacie 10% rabat, który naliczy się przy wszystkich produktach w koszyku, w którym będzie SmartGurlz!

5 komentarzy:

 1. Niesamowite te zabawki. Dziewczyny też potrafią😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Słuszna uwaga - takie zabawki przeważnie mają chłopcy. Mój syn kończy właśnie szkołę informatyczną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, świetne! W końcu ktoś pomyślał o dziewczynkach, bo faktycznie rynek zabawek zapomniał o nich zupełnie w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabawka genialna :) w tym roku jeszcze córka za mała, ale za rok się zastanowimy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak najbardziej elektornika , programowanie jest dla dziewczynek, powiedziałbym ,że nawet są w tym lepsze od chłopców :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger