×

Na co zwrócić uwagę wybierając domek dla lalek


Pomimo tego, że w domu mam samych chłopaków to domki dla lalek nie są mi obce. Ja sama będą małą dziewczynką uwielbiałam bawić się lalkami, domkami i pojazdami dla nich. Uwielbiałam meblować małe pokoiki, urządzać kuchnie, salony i sypialnie - do dziś mi to pozostało, tylko teraz zajmuje się już większymi wnętrzami :)

Domek dla lalek to symbol dzieciństwa. Ta klasyczna zabawka może na długie lata zapewnić rozrywkę dzieciom i ich rodzicom. Domek dla lalek pobudza kreatywność, zachęca dzieci do korzystania z wyobraźni, a dzięki możliwości odgrywania w nim scenek poprawia umiejętności komunikacyjne. To jeden z najlepszych prezentów dla dzieci – a wybór na rynku jest naprawdę szeroki, dlatego podpowiadamy Wam, jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, szukając idealnego domku dla lalek.

1. Kto będzie się bawił domkiem dla lalek?

Nie zapominajmy, że w zabawę domkiem dla lalek może zaangażować się nie tylko mała dziewczynka. Starsze dzieciaki, także chłopcy, z łatwością dadzą się wciągnąć w odgrywanie scenek czy aranżowanie wnętrza. To znakomita okazja do budowania więzi, warto więc postarać się o to, by wielkość domku nie była tu ograniczeniem. Julek też miał kiedyś taki domek, ale zamiast tradycyjnych lalek zamieszali w nim superbohaterowie i parkowały autka :) 

Ekspert ze sklepu Linkbaby.pl podpowiedział nam:
Ludzie mogą pomyśleć, że domy dla lalek są przeznaczone tylko dla młodszych dzieci, ale obecnie jest wiele nowoczesnych domków dla lalek, zaprojektowanych z myślą starszych dzieciach, nawet nastolatkach. Wspaniałą rzeczą w zabawie domkiem dla lalek jest to, że zachęca rodzeństwo i przyjaciół do współpracy.

2. Jak długo domek dla lalek będzie służył dzieciom?

Wybierając domek dla lalek, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę jego trwałość. Jeśli w domu są maluchy w różnym wieku, zapewne chcemy, aby domek dla lalek służył każdemu z nich. By domek szczęśliwie przetrwał zabawy starszego dziecka i dotrwał do czasu, aż zainteresuje się nim młodsza pociecha, musi być trwały i solidny, wykonany z wytrzymałych materiałów. Drewniany domek dla lalek będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, choć warto zwrócić uwagę również na te z trwałego plastiku.

3. W jakim wieku są dzieci?

Trudno znaleźć jeden domek dla lalek idealny dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli mamy dzieci w wieku poniżej 3 lat, może się okazać, że niektóre domy dla lalek są nieodpowiednie ze względu na małe elementy, którymi dzieci mogą się zadławić. W ofercie sklepów znajdują się wspaniałe domki dla maluchów, większość z nich wykonana jest z trwałego plastiku, dzięki czemu są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, nie mają ostrych krawędzi, a mebelki przytwierdzone są na stałe.

4. Jaką przestrzeń możemy przeznaczyć na zabawkę?

Zanim zdecydujemy się kupić domek dla lalek, zastanówmy się, gdzie go postawimy. Czy zostanie umieszczony w pokoju dziecka, czy może gdzie indziej, na przykład w salonie? W dzisiejszych czasach większość z nas boryka się z brakiem przestrzeni. Jeśli pokój dziecięcy ma zaledwie kilka metrów, duży domek może zająć niemal całą przestrzeń do zabawy. W takiej sytuacji wybierzmy domek składany lub niewielki domek plastikowy. Jeśli jednak przestrzeń nas nie ogranicza, z łatwością znajdziemy w sklepach kilkupiętrowe, duże domki dla lalek – mówi ekspert linkbaby.pl.

5. Do jakich lalek domek ma pasować?

Domki dla lalek mają różną wysokość i różną wielkość mebelków, dlatego koniecznie weźmy pod uwagę, jaka jest wielkość lalek, którymi bawi się nasze dziecko. Popularnością cieszą się domki dla lalek Barbie, ze względu na to, że pasują do wszystkich lalek tego typu. Możemy także zdecydować się na zakup domku dla lalek z laleczkami w komplecie.

Niezależnie od tego, na jaki domek dla lalek się zdecydujemy, postarajmy się zainspirować dziecko do zabawy, ukazując różne możliwości. Możemy nie tylko bawić się w dom, ale także odgrywać scenki i układać scenariusze przedstawień. Domek dla lalek to także bezpieczna przystań, w której można uczyć się, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami.

4 komentarze:

 1. Domki dla lalek to fajna opcja dla małych dziewczynek :) Zabawka dla dzieci w każdym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka nigdy nie chciała domku dla lalek, ona nawet lalkami się nie bawiła, a szkoda, bo takie są piękne!

  OdpowiedzUsuń
 3. A wiesz ze nasza córka ma dokładnie ten domek dla lalek widoczny na zdjęciu? Długo szukaliśmy idealnego. Na blogu mamy nawet jego recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Jeśli chłopcy chcą się bawić domkiem dla lalek, nie należy ich zniechęcać. Sama mam syna i, mimo że na taką zabawkę jest jeszcze za młody, ostatnio w sklepie zabrał z półki lalkę. Nie było możliwości go od niej odczepić, więc kupiliśmy mu ją. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger