×

Eksperymentalne Mikołajki!


Przed Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia zaczynamy szukać idealnego prezentu pod choinkę. Jeśli dziecko napisze czy narysuje list do Mikołaja, mamy sprawę ułatwioną, ponieważ wiemy w jakim kierunku szukać upominku. Jeśli jednak nie mamy wskazówki, musimy sami wybrać prezent, który sprawi dziecku dużo radości. I nie da się ukryć, że nie jest to łatwe zadanie.
Są jednak takie "zabawki", które powinny sprawdzić się w każdym przypadku. Powinny ucieszyć chłopców i dziewczynki, przedszkolaki i starszaki. Są to zestawy doświadczalne i eksperymenty, które dzieci mogą wykonać same lub z naszą niewielka pomocą.

        "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Eksperymentowanie i doświadczanie to nasza codzienność. To naturalny proces, który pomaga odkrywać i poznawać świat, pomaga zrozumieć procesy zachodzące wokół nas, uczy i bawi.

W sklepie z zabawkami Hancia.pl możemy znaleźć bogatą ofertę takich zestawów doświadczalnych. My niektóre z nich mamy już w domu i wspólnie się bawimy, a na niektóre czekamy, aż Julcio troszkę podrośnie. Takie eksperymentowanie to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, szczególnie w długie, chłodne wieczory.

Zestawów eksperymentalnych jest mnóstwo i nie łatwo zdecydować się na jeden. Są zestawy dotyczące chemii, fizyki, przyrody, kosmosu, magii. My na sam początek wybraliśmy Super Laboratorium KidzLabs i jest to  jeden z ulubionych zestawów Julka. Pomimo tego, że skierowany jest dla dzieci powyżej 8 roku życia, to mój 6-latek doskonale sobie z nim radzi.
W zestawie znajdują się akcesoria i gadżety naukowe, dzięki którym dziecko może stworzyć zegar zasilany cytryną albo może wywołać erupcję wulkanu. Jest mini rakieta z wyrzutnią, łódź podwodna, wodne tornado i kosmiczna wyścigówka - gadżety idealne dla małych naukowców.


W sklepie Hancia.pl znajdziecie też zestawy, dzięki którym dzieci mogą prowadzić hodowlę kryształów, mogą wyprodukować własne mydełka i perfumy, mogą stworzyć zaczarowany ogród kwiatowy, a nawet mogą wyhodować swoje własne "zwierzątka" - maleńkie smoki Aqua Dragons.
To prawdziwe, żyjące stworzonka, o które trzeba dbać - trzeba je natleniać, karmić, kontrolować temperaturę wody. W zestawach do hodowli smoków są ich jaja, pokarm, instrukcja dotycząca hodowli i potrzebne akcesoria: różnorodne akwaria, łyżeczki, pipety do napowietrzania, termometr.
Zestawy Aqua Dragons znajdziecie TUTAJ.


Julek poza eksperymentami bardzo lubi też magiczne sztuczki, dlatego bez zastanawiania się zamówiliśmy jeszcze jeden zestaw KidzLabs. W pudełku znajdują się akcesoria pozwalające dziecku an przeprowadzenie prawie 30 sztuczek. Są hipnotyzujące spirale, magnes, plastikowe, bezpieczne gwoździe, balony, pipety, spinacze, a nawet magiczna różdżka - atrybut każdego iluzjonisty!


Takich zestawów doświadczalnych, eksperymentalnych i "magicznych" jest znacznie więcej i warto przejrzeć ofertę sklepu, żeby móc wybrać te najbardziej pasujące do dziecka. My powoli przymierzamy się do układów słonecznych, ale już wiem, że nie poprzestaniemy na tym :)A Wasze dzieci lubią takie "zabawki naukowe"?

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy pomysł. Rozwija kreatywność, to taki prezent, który wnosi dużo do rozwoju dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Robilismy wulkan kilka lat temu..trzeba powtórzyć pamioętam ile było radości prz ynim. Kolejnych inspiracji nie widziałam nigdzie- bardzo interesująvce

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dziecko byłoby zachwycone, bo uwielbia takie zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie experymenty bawią i uczą

  OdpowiedzUsuń
 5. mega :) Może coś z tego wpisu znajdzie się pod choinką u moich dzieci :D dzieki za inspiracje

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna seria :-) My mieliśmy z innej firmy kryształy i pamiętam, że bardzo byli zachwyceni rosnącymi bryłkami w próbówkach

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie prezenty są najlepsze. Dają dzieciom dużo frajdy a i uruchamiają ich myślenie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger