×

Czarny akcent w pokoju dziecka?! Zobaczcie jak może być pięknie!


Posty dotyczące urządzania dziecięcych pokoików zawsze cieszą się dużą popularności i wcale mnie to nie dziwi. Ja sama kiedy szukam czegoś nowego do pokoiku Julcia, to oczywiście zaczynam od internetu :) Jednym z najlepszych źródeł inspiracji jest Pinterest, gdzie można znaleźć niesamowite perełki!

Kiedy pokazywałam Wam wpisy dotyczące pomysłów na urządzenie pokoju dla chłopca, a później aranżację pokoju dziewczynki, kilka osób zapytało mnie, co myślę o czarnym akcencie w pokoju dziecka. Pierwsza moja myśl: "Czarny? O nie!", ale już po chwili przypomniałam sobie pokoiki, w których znajdował się kolor czarny połączony z innymi barwami i takie wnętrza były naprawdę piękne! 
Kolor czarny wcale nie musi być smutny, ani przytłaczający. Wręcz przeciwnie. To dzięki niemu zbyt słodkie czy nudne wnętrza mogą stać się bardziej wyraziste. Czerń w połączeniu z innymi kolorami we wnętrzu wygląda naprawdę pięknie. Kiedyś czarne kolory pojawiały się przede wszystkim w "dorosłych" wnętrzach. Teraz wykorzystuje się je w pokojach nastolatków, dzieci, ale również i niemowląt i jak sami zobaczycie, sprawdza się to doskonale!

Przez ostatnich kilka dni przeszperałam internet i znalazłam naprawdę dużo propozycji na przemycenie czarnego koloru do dziecięcych wnętrz. Przygotowałam dla Was ogromną porcję inspiracji, w których znajdziecie czarne ściany, czarne meble i czarne dodatki.
Zobaczcie co dla Was przygotowałam, bez zbędnych opisów :)


Kolor czarny w połączeniu z czerwonym

Kolor czarny w połączeniu z miętowym

Kolor czarny w połączeniu z niebieskim

Kolor czarny w połączeniu z różowym

Kolor czarny w połączeniu z zielonym

Kolor czarny w połączeniu z żółtym

Kolor czarny w połączeniu z białym

Kolor czarny w połączeniu z fioletowym

A może czarna ściana, po której można malować kredą?!

Propozycje na czarny dywan w pokoju dziecka

Czarne meble w pokoju dziecka

Zasłony z dodatkiem czerni

A może czarne lampy?


I jeszcze czarne zabawki :)

Co myślicie o takim czarnym akcencie w dziecięcym wnętrzu? 
Jesteście na tak czy nie?

15 komentarzy:

 1. W naszej tradycji kolor czarny kojarzy nam się negatywnie, ponieważ to kolor żałobny. W innym kraju mogłoby być inaczej ;) Aranżacje rewelacyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czarny lubię. Z tych propozycji najbardziej przekonuje mnie połączenie z żółtym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te stylizacje pokoi z kolorem czarnym :) Ja w ogóle nie rozumiem tego definiowania kolorów pomieszczeń wg płci.Dziewczynki na różowo, chłopcy na niebiesko,a czarny to tylko na pogrzeb, Jak udowodniłaś elementy tej barwy pięknie się komponują nawet w dziecięcych pokojach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wpis dla mnie bardzo aktualny. Właśnie główkuję jak wprowadzić kolor czarny do pokoju moich synów, bo to ulubiony kolor mojego starszaka. W planach farba kredowa na ścianę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe propozycje, czerń + zółty to doskonałe połaczenie, które sprawdzi się w dziewczęcym jak i w chłąpiecym pokoju. Czarny jako dodatek kompnuje się ładnie ze wszystkimi kolorami.

  OdpowiedzUsuń
 6. U wiel biam! czarne akcenty zawsze nadają charakteru. My właśnie wykańczamy swój dom i czerni będzie dość sporo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie to po prostu jeden z kolorów. Jest wśród ubrań, zabawek i w pokoju Syna. Nie unikam go.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! Nie wpadlabym na to, a wyglada swietnie! A my właśnie niedługo będziemy robić pokój u syna....chyba mam już pomysł :) Natalia

  OdpowiedzUsuń
 9. Czarny pasuje do wszystkich kolorów. Jeśli jest tylko dodatkiem, nie przytałacza innych kolorów. Wręcz odwrotnie, pięknie je eksponuje. Dziękuję za inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 10. W pokoju naszego syna są czarne akcenty

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie to wygląda! Aż mam ochotę zrobić w mieszkaniu remont :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybym nie zobaczyła, to na pewno powiedziałabym,że czarny nijak nie pasuje do pokoju dziecka, ale widzę te inspiracje i stwierdzam, że są to ciekawe pomysły. I jeśli do zaakcentujemy czernią inne (maksymalnie dwa) główne kolory to aranżacja może być urocza i nadal dziecięca :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj kocham takie połączenia a złaszcza czarny z mięta i ż.ółtym!!! w tym roku nbędziemy robić dziewczynka pokój i własnie co z tego połączenie wybierzemy:)

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja przyznam, że czarny akcent w pokoju dziecka wygląda bardzo ładnie. Przynajmniej przełamuje pastelowe kolory, dominujące w pokojach dziecka

  OdpowiedzUsuń
 15. W moje gusta idealnie trafia połączenie czarnego z zielonym. Z mięta tez mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger