×

Czy warto odwiedzić Lemur Park w Rumi? Jesteśmy na TAK!


Jestem przekonana, że Lemur Park jest miejscem, o którym wiele osób jeszcze nigdy nie słyszało. Ja sama dowiedziałam się o jego istnieniu kilka dni przed naszym wyjazdem nad morze i w drodze z Władysławowa do Gdańska, postanowiliśmy zatrzymać się na chwilkę w Rumi.
Lemur Park nie jest miejscem, do którego przyjeżdża się na całodzienne zwiedzanie. To nieduży, bardziej kameralny park,  który pomimo tego, że nie jest olbrzymim parkiem rozrywki, to jest miejscem, które zapewnia dużo wrażeń zarówno dzieciom, jak i rodzicom.
Nie spędziliśmy tu całego dnia, a trzy bardzo przyjemne godziny, podczas których karmiliśmy zwierzęta, bawiliśmy się z lemurami, Julcio wygłupiał się na placu zabaw, grał z tatą w mini golfa, a przed wyjściem wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki. Dlatego, jeśli zastanawiacie się czy warto odwiedzić Lemur Park w Rumi, zdecydowanie odpowiadamy: Warto!
Zobaczcie sami, co na Was czeka w pomorskim Lemur Parku!

Eksponaty z przeszłości
Dla Julcia, małego fana dinozaurów było to miejsce, które musieliśmy zobaczyć. Pomimo tego, że nie ma tu dużo okazów prehistorycznych gadów, to jednak jest ten najbardziej znany Tyranozaur Rex. Jeśli jednak zależy Wam, żeby zabrać dzieci do prawdziwego parku dinozaurów, to ogromnie polecam nasz świętokrzyski Bałtów - więcej o nim przeczytacie tutaj: Bałtowski Kompleks Turystyczny to nie tylko JuraPark!
W Rumi poza kilkoma dinozaurami, dzieci mogą zobaczyć też naszych prehistorycznych przodków i duże, niespotykane już dziś rośliny i owady.  


Osada Rycerska
To miejsce, w którym dzieci mogą zagrać w dawne kręgle czy rzutki, mogą strzelać z łuku do tarczy, mogą nauczyć się władania mieczem, założyć strój króla, rycerza, a nawet Wikinga! Ja jestem pod  ogromnym wrażeniem średniowiecznej prognozy pogody! Już planuję stworzyć taką na balkonie :)


Interaktywne ZOO
To właśnie tu spotkacie cudowne lemury, surykatki i małpki Sajmiri! To tu dzieci zobaczą kangura, nakarmią kozy, króliczki i małe, bardzo śmieszne świnki! Jeśli nie boicie się gadów możecie wejść do Gadolandii, gdzie nie tylko zobaczycie węże, kameleony i gekony, ale też będziecie mogli dotknąć pytona tygrysiego! Ja nie miałam tyle odwagi, Julcio też omijał gady szerokim łukiem, ale Tomek już pochwalił się odwagą :)

Lemur parku nad morzem
Zwierzęta w Lemur Parku
Zwierzęta w Lemur Parku
Zwierzęta w Lemur Parku
Zwierzęta w Lemur Parku
Zwierzęta w Lemur Parku

Plac Zabaw dla całej rodziny
Bardzo dużo atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Są dmuchańce, huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica, bardzo duża kulkolandia, trampoliny i gigantyczne klocki!
Podczas, gdy dzieci bawią się na placu zabaw, rodzice mogą odpoczywać na leżakach i pić pyszną mrożoną kawę. 
Nam najbardziej podobały się atrakcje, które umożliwiały wspólną rodzinną zabawę. Chłopaki świetnie się bawili przy drewnianych grach, a później nie mogłam ich odciągnąć od mini golfa!

Kulkolandia w Lemur Parku
Dmuchańce w Lemur Parku
Trampoliny w Lemur Parku
Mini golf w Lemur Parku
Mini golf w Lemur Parku
Gry z drewna w Lemur Parku
Gry z drewna w Lemur Parku

Labirynt Minotaura
To nieduży, ale naprawdę fajny labirynt, w którym nie trudno się zgubić. To, że nie ma w nim zakrytych ścianek jest pewnego rodzaju utrudnieniem, ponieważ nawet patrząc z góry nie tak łatwo jest zapamiętać trasę. Dla starszaków (i rodziców) przejście labiryntu jest pewnego rodzaju wyzwaniem :) Maluszki też z łatwością go przejdą, bo nawet jeśli nie zrobią tego "legalnie", to przejdą pod konstrukcją.

Labirynt Minotaura w parku w Rumi
Labirynt Minotaura w parku w Rumi
Labirynt Minotaura w parku w Rumi

Dino Room
To bez wątpienia pokój, który budzi bardzo dużo emocji. Na czym polega?
Pracownik Lemur Parku zamyka nas w Dino Roomie, a my rozwiązując zagadki, odgadując hasła, dopasowując kluczyki do skrytek, szukamy wskazówek, które pomogą nam znaleźć ten najważniejszy klucz - klucz do wyjścia. To taka mini wersja escape roomu, która gwarantuje bardzo fajną rozgrywkę opartą na współpracy i świetnej zabawie!

Informacje praktyczne
Godziny otwarcia:
 • Kwiecień/maj - czerwiec - 9.00-17.00, soboty i niedziele - 10.00-19.00
 • Lipiec- sierpień - 9.00-19.00, soboty i niedziele - 9.00-20.00
 • Wrzesień - 9.00-17.00, soboty i niedziele - 10.00-18.00
Ceny:
 • Bilet normalny - 28,00 zł
 • Bilet ulgowy - 24,00 zł
 • Bilet grupowy (powyżej 20 osób) - 16,00 zł
 • Dzieci do 3 lat - gratis
Adres:
84-230 Rumia
ul. Kosynierów 74b
7 komentarzy:

 1. Świetny wpis :). A zdjęcia i nowy kolega super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie słyszałam o tym parku, ale jak będę w okolicy to na pewno zajrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne miejsce! Chyba muszę się tam wybrać, bo may już w planach wycieczkę do Aquaparku w Rumi to i Lemur Park odwiedzimy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka wyprawa to świetna sprawa. Moja dwójka z pewnością byłaby zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tym miejscu, a wydaje się bardzo interesujące i warte odwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tylko zobaczyłam słowo Lemur, byłam na tak. Uwielbiam te zwierzaki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne miejsce! A możliwość karmienia zwierzątek i bycia bliżej nich chyba najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger