×

"Cisza" - piękna i wzruszająca opowieść Polarnego Lisa

Cisza Polarny Lis

Książki od zawsze były dla nas bardzo ważne, a nasza domowa biblioteczka stale się powiększa. Doceniamy je, ponieważ nie tylko rozwijają naszą wyobraźnię, uczą myślenia i rozwijają słownictwo, ale też zbliżają nas do siebie, budują więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem, zachęcają do rozmyślań i do wielu wspólnych rozmów. 
Jednym z naszych najnowszych odkryć jest "Cisza" Wydawnictwa Polarny Lis, która poza tym, że jest atrakcyjna i kolorowa, ma też bardzo wzruszające przesłanie.

Cisza Polarny Lis

"Cisza" to opowieść o panu Antonim, mężczyźnie który nie znosił hałasu. Mogłoby się wydawać, że jedyne czego pragnie to cisza i spokój, a te każdego dnia zakłócały mu bawiące się dzieci, szczekające psy, przejeżdżające przez ulicę samochody. Nie radził sobie z głośnymi sąsiadami, a Ci z kolei nie zdawali sobie sprawy, z jakim problem tak naprawdę się mierzy. Prawdopodobnie on sam jeszcze tego nie wiedział. 
Szukając pomocy wybrał się do majsterkowicza z nadzieją, że ten pomoże mu odizolować się od wrzasków i hałasu, które zakłócały jego spokój. Za sprawą magicznego płynu jego dom został otoczony wielką bańką mydlaną, która zapewniła mu ciszę, czyli to, czego tak bardzo pragnął. Pozory jednak mylą i również Antoni bardzo szybko zrozumiał, że jego problemem nie jest wcale gwar i hałas, a samotność! Po trzech dniach spędzonych w głuchej ciszy poczuł, jak bardzo jest nieszczęśliwy, i jak bardzo brakuje mu tego, co wcześniej tak bardzo mu przeszkadzało. 
Nie napiszę Wam jak ta "bajka" się skończyła, ale zdradzę Wam, że finał jest piękny i naprawdę wzruszający!


Cisza Polarny Lis

"Cisza" to opowieść dla każdego, bez względu na wiek. To książka z pięknym morałem, która wzrusza i uczy empatii. Pozwala zrozumieć czym jest samotność i pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z zupełnie innej perspektywy.

Być może, gdzieś wśród nas jest osoba, która czuje, że świat o niej zapomniał. Być może w całej tej swojej samotności staje się dokuczliwa, irytująca, a nawet uciążliwa dla innych.Ta książka pozwala zrozumieć, że osoby cierpiące w milczeniu mogą nie mieć odwagi, aby wyciągnąć dłoń do drugiej osoby, mogą nie wiedzieć, jak sobie pomóc i jedynym ratunkiem dla nich może być właśnie czyjaś uwaga...

Cisza Polarny Lis

Opowieść jest krótka i bez problemu przeczytacie ją w jeden wieczór. Myślę że będzie jeszcze chwila czasu na przemyślenia i na rozmowę. 
Warto docenić książkę nie tylko za jej wartościową treść, ale również za piękne ilustracje Magali Le Huche, francuskiej ilustratorki książek dla dzieci.

Cisza Polarny Lis
Cisza Polarny Lis
Cisza Polarny Lis
Cisza Polarny Lis
Cisza Polarny Lis

"Cisza" to wyjątkowa książka, która pomimo tego, że jest skierowana głównie dla najmłodszych czytelników, to powinni ją przeczytać również dorośli. To książka, która wzbudziła w nas wiele emocji i pozwoliła szerzej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. 
Myślę, że ogromne brawa należą się Wydawnictwu Polarny Lis, które po raz kolejny wydało dla nas bardzo wartościową książeczkę.
12 komentarzy:

 1. Jakie cudowne ilustracje! Aż ma się ochotę sięgnąć po tę piękną książeczkę, mimo że z takich bajek już dawno wyrosłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe wydanie, czekam aż moja mała dorośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Utożsamiam się z Antonim, bo ja też nie znoszę hałasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy od nich dwie pozycje i pewnie będziemy mieć trzecią. Dzięki Kasiu za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł na książkowy prezent dla młodego czytelnika jak najbardziej podchwytuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubimy takie wartościowe książki z morałem, a do tego piękne ilustracje 😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna propozycja na upominek dla dziecka.Ponadto... Hałas bywa męczący.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna książka! <3 Bardzo ważny przekaz i cudowne ilustracje. Chętnie zakupię dla moich chłopców, takiej wartościowej pozycji nie można przepuścić!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie sama bym tę książkę przeczytałą

  OdpowiedzUsuń
 10. Piekna oprawa graficzna książki, natychmiast skłania do sięgnięcia po nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię takie opowieści z morałem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolejna pozycja, która dodaje do listy książeczek dla mojego Frania!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger