×

Na upał najlepsza jest woda!


W ostatnich dniach bez wypicia kilku butelek wody nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. W domu zawsze mamy przygotowany dzbanek z wodą i cytryną, a kiedy wychodzimy na dwór zabieramy ze sobą butelkę ze stali nierdzewnej, która bardzo długo utrzymuje temperaturę wody, którą do niej wlewamy.

Nie piszę o tym przypadkowo, ponieważ teraz, kiedy wysokie temperatury dość mocno nas męczą, chłodna woda zawsze jest mile widziana. Zazwyczaj nie zabieramy do samochodu, na spacer, na plażę ani na plac zabaw plastikowych butelek, które bardzo szybko się nagrzewają, ale bierzemy termobutelkę, z której cały czas pijemy chłodną wodę.

Butelka termiczna na wodę

Woda z lodem czy chłodna woda z cytryną?
Oczywiście, że to drugie! Wody z lodem wypitej w upale może nie wytrzymać gardło osoby dorosłej, a tym bardziej gardło dzieci! Co więcej, wypicie bardzo zimnej wody przez osobę, której organizm jest już rozgrzany, może doprowadzić do szoku termicznego!
Nie wiem też czy wiecie, że lodowate napoje, jak zresztą i same lody, wcale nie ochładzają organizmu, a jedynie powodują doraźne uczucie schłodzenia.
Nie zachęcam Was do picia ciepłej wody, ale do picia chłodnej, dobrej dla gardła i takiej, która nie powoduje bólu podczas przełykania. Do wody warto dodać cytrynę - nie tylko wzbogaca smak, ale również działa orzeźwiająco!

Wiem, że przy tak wysokich temperaturach trudno jest mieć przez cały czas letnią czy chłodną wodę w butelce, dlatego wiele osób sięga po lód, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. My zamiast lodu postawiliśmy na termobutelkę Rags'y, która utrzymuje temperaturę napoju nawet przed 24 godziny!

Termobutelka na wodę

Butelka Rags'y była z nami w górach, nad morzem i na krótkich wycieczkach, a teraz towarzyszy nam podczas codziennych wyjść z domu. Sprawdza się w każdych warunkach i o każdej porze roku, właśnie dlatego, że długo utrzymuje temperaturę napoju.
Kiedy byliśmy w górach i pogoda wcale nas nie rozpieszczała, w termobutelce mieliśmy gorącą herbatę z cytryną. Teraz, kiedy temperatury sięgają ponad 30 stopni, zamieniliśmy ciepłą herbatę na chłodną wodę i jesteśmy wdzięczni tym, którzy stworzyli Rags'y!

Termobutelka na wodę Rags'y

Mamy trzy butelki Rags'y, wszystkie ze sklepu Moja Butelka. Najmniejszą (260 ml) przeznaczyliśmy tylko na kawę i nie wlewamy do niej już nic innego. Mając doświadczenie z różnymi termosami i butelkami obawialiśmy się, że butelka, w której raz pojawi się kawa, będzie tą kawą "pachniała" już cały czas. Jak się szybko okazało, ani po pierwszym, ani po drugiem, ani po dziesiątym razie Rags'y nie przesiąkła kawą, ale my już z przyzwyczajenia zostaliśmy przy naszej kawowej butelce. Mamy jeszcze dwie butelki o pojemności 500 ml i to w nich trzymamy ciepłą herbatę albo chłodniutką, orzeźwiającą wodę z cytryną.

Termobutelka Rags'y
Termobutelka Rags'y

Dlaczego warto wybrać butelkę Rags'y?
 • Jest ekologiczna, wielorazowa i pozwala nam ograniczyć zużywanie plastiku,
 • Jest lekka i poręczna, a to jest dla nas ogromnie ważne! Bez względu na to czy pakujemy ją do plecaka, do torby czy zamierzamy nosić ją w ręce, waga ma dla nas duże znaczenie!
 • To butelka i termos w jednym. To, co wyróżnia Rags'y spośród wielu butelek termicznych, to podwójna ścianka próżniowa zapewniająca odpowiednią izolację, a jednocześnie zapobiegająca skraplaniu się wody (bądź innego płynu) na zewnętrznej powierzchni butelki. Dzięki temu butelka nawet na zewnątrz nie jest nagrzana i cały czas jest sucha.  Do 12 godzin utrzymuje temperaturę ciepłego napoju, do 24 godzin zimnego napoju.
 • Nie przesiąka zapachem ani smakiem napoju, który się w niej znajduje! Przetestowaliśmy to wielokrotnie i nawet naszej "kawowej butelki" nie da się wyczuć! :)
 • Jest bardzo ładna i elegancka, a to też ma znaczenie, bo kto nie lubi otaczać się ładnymi gadżetami?! To butelka, którą można zabrać w każde miejsce - na plac zabaw, na spacer z dzieckiem, na siłownię, na spotkanie służbowe.

KOD ZNIŻKOWY NA ZAKUPY!
Na hasło: dziecieceinspiracje otrzymacie 15% zniżki na wszystkie nieprzecenione produkty w sklepie MojaButelka.pl
Kod jest ważny do 8 lipca 2019. Nie czekacie do ostatniej chwili :)

Termobutelka Rags'y


6 komentarzy:

 1. Woda jest nie do przecenienia, niezbędna, ale też przyjemnie chłodząca, dająca wytrwać w każdych warunkach, zwłaszcza w upałach, jakie funduje nam ostatnio pogoda. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o takich butelkach. U nas dobrze sprawdza się picie wody w zwykłej temperaturze pokojowej. Zimnych napojów nie pijemy. Kiedyś skusiłam się w upał na lodowate karmi, co później odchorowałam 40 stopniową gorączką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Woda u nas to podstawa-śliczne te butelki termiczne-bardzo fajnie się prezentują

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas dobrze sprawdza się picie wody z duystrybutora z lodówki. Butelkę mam dla siebie, innej firmy, też termiczną i ja uwielbiam. Lubię zimną wodę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sam wygląd tych butelek jest zachęcający. Wybrałabym chyba brązową. Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne te butelki, najważniejsze że spełniają swoją rolę. W upały woda u nas również jest nieodłącznym elementem ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger